Jamovani?

Obecně o hudbě
Jonas
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 20 srp 2005 13:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonas »

Jsem totální lama, a proto se ptám, co znamená groove?

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

To je, kdyz se melodie houpe (goovuje :) ). To se udela tak , ze se presne opakuji (male) nepresnosti. Proste to trochu jakoby rozhoupes :)

Mufloň
Diskutér Sféry
Příspěvky: 170
Registrován: 22 srp 2006 19:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mufloň »

"Jam se sklada ze spousty jiz drive naucenych utvaru, frazi, figur, ktere jen na platforme plynouci muziky a momentalni inspirace nachazeji uplatneni."


Radime tvoje definice se mi opravdu líbí, jelikož je pro mne inspirací cvičit podle not :D .

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Děkuji, jsem rád, že ty moje slinty snad někomu něco pomůžou.
Jinak nejen při jamování (ale tam obzvlášť) platí, že GROOVE JE SVATEJ! Pokud to jednou jede a hraje to, je nesmysl "tvořit" něco navíc (nejste-li vyloženě sóloví hráči) - většinou to stojí za pendrek. Znovu jsem si to potvrdil tento týden při jamu s kolegou perkusistou Tokhim a jeho kamarádem Martinem Kreuzbergem z Tam Tam Orchestra. Sebemenší break, který nebyl 100% pevný a už se to celé sypalo. Hraní s perkusemi doporučuji jako dobrý trénink pro cvičení groovů.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Cvicit s perkusakama ? No dovol... 8)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Znám jen málo perkusáků, kteří by ten groove měli pevnej, většina jich vůbec neví o co jde... :evil:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak to znáš špatný perkusáky. Anebo si je musíš vycvičit :wink:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ano, mám většinou špatnou zkušenost.
Ale na nějaký cvičení někoho se můžu vysrat, to radši budu cvičit v cirkuse divou zvěř :shock:

Proto perkusáka do kapely nechcu! :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mno, třeba v Tokhiho tváři jsem viděl už trochu i rysy toho Contého, ale jestli je to znát ve hře, to nevím... Ale kubánské původy se nezapřou. :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Morphe, po Tvém předposledním příspěvku jsem jinou reakci ani nečekal :D No, asi je třeba mít na ně štěstí, tak jako se všemi muzikanty. Najít dobrého bubeníka je také veliký problém :?

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

Jamovani ... to mam strasne rad, je to hrozne dulezity, a muzi rict z vlastni zkusenosti ze pro zacinajiciho bubenika (jako treba ja :D ) je to ten nejlepsi zpusob jak se zlepsovat, aspon teda v nasi kapelce hodne jamujem, a rekl bych ze za toho pul roka jsme se diky jamu dost zlepsili (individualne i v sehranosti). Ohledne stylu v kterym se lip jamuje, si myslim ze je to absolutne jedno, protoze kdyz mas ten styl muziky rad tak se do toho lip polozis (my hrajem teda na sfere neoblibeny metal :wink: ) a kdyz tam hodime nejake ty napady (vzdycky se tam nejak vkradnou napady z Iron Maiden) :twisted: tak je to celkem poslouchatelny. Jinak s kapelou taky hrajeme prevzaty veci (Iron Maiden, Judas Priest, Metallica) ale nespolehame se jen na ne, snazime pritom jamu hodit dohromady nejake svoje napady a potom to prehrajem i na akci. Rozhodne je dobry hrat na zacatku nejaky covery a potom prejit ke svoji tvorbe, protoze dyz reknete ze zahrajete Master of Puppets a nebo dyz reknete ze zahrajete neco svyho neznamyho, tak na co ti lidi raci prijdou? jasne ze na master of puppets :D

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

My s kapelou teda převzatý věci žádný nehrajem... Ale myslim že to na škodu neni - to by nás prostě nebavilo (maximálně že by sme si je dost upravili). Nás nejvíc baví právě ta tvorba. A jak tu někdo psal že hudbu hrajem především pro lidi a ne pro sebe, to teda nesouhlasím.. Myslim že je to naopak - nejdřív hraju hudbu protože mě to baví, když se to bude líbit i ostatním tak fajn. Ale že bych hrál něco co mě nebaví, to si nedokážu představit....

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

my teď hrajeme Japanese boy :mrgreen: je to šleha, hrajem si to po svým, na sehrání jsou skvělý převzatý věci, když si je hraješ pos vým. máš tam jasně daný, co kdy kde končí a tak, ale můžeš někde přidat, někde ubrat.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Mam takovy odvazny dotaz..co je to GROOVE :?:
:oops: :oops: :oops:

jakub
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 25 kvě 2004 12:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub »

Botisko píše:Mam takovy odvazny dotaz..co je to GROOVE :?:
:oops: :oops: :oops:
http://en.wikipedia.org/wiki/Groove_%28popular_music%29
Nebo-li když to šlape. Dost špatně se to učí, ale je to třeba mít. Podobně jako "feel". No jo, to jsou ty taje hudby...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to je to o co se tady všichni pokoušíme :wink:
prostě hrát tak aby tě to posadilo na prdel

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

ahá jo ták :)
fajn :wink: dík chlapci 8)

Chad smith
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 29 pro 2008 18:16
Bydliště: Písek

Re: Jamovani?

Příspěvek od Chad smith »

nejduležitější při jamování je poslouchat hráče kolem sebe a rozhodně feeling!

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“