Časopis pro bubeníky

Obecně o hudbě
Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od Sheafraidh »

tomcorn píše:...a když dojde papír.....?
tak musis mit na wc wifi tiskarnu :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od tomcorn »

:lol: vole

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od R - stick »

Sečteno a shrnuto:

S LCD Displejem si prdel nevytřeš - a když už, tak si ji pěkně odřeš ...... Ale teť trochu vážněji.

Idea vytvořit speciální bubenický časopis žije již velmi dlouho - ale její nejvážnější problém je ten, že nejsou lidi. To totiž není o tom jen něco napsat, ale hlavně o manažerské činnosti a o zajištění spousty doprovodných věcí - a to není na pár hodin. Tomu by se musel věnovat minimálně 1 člověk po dobu 12 - 18 hod denně na plný úvazek. A tady by už šla sranda stranou, protože takového člověka by bylo nutno dobře platit a zároveň táhnout spoustu dalších nákladů.

Na druhé straně Kostka a já jsme měli záměr vytvořit jakýsi bubenický portál tvořený tímto fórem a Magazínem Sféry, kde by se měly objevovat zajímavé články s bubenickou tématikou. Bohužel to zůstalo na polovině cesty z důvodu nedostatku času a hlavně z důvodu nedostatku redaktorů, nebo prostě jen někoho, kdyo by byl ochotný buď takový článek napsat, nebo ho jen přeložit ze zahraničních zdrojů. Dalším problémem je roztříštěnost takových aktivit, pokud se vůbec vyskytnou. Jde o to, že autor takového článku ho raději umístí na svůj web, nebo blog - kde mu sice zajistí určitou popularitu, ovšem na druhé straně se článek velmi obtížně hledá. Schválně - kdo z vás zná stránku Instantní bubeník? ( http://instantnibubenik.ezin.cz/ ) Toto je totiž typický příklad - velmi dobré články na velmi průserovém webu, a ještě k tomu na freehostingu.

Sféra i Magazín jsou při tom koncipovány tak, aby každý, kdo o to má zájem mohl přidávat své články. Na Sféře je to možné v každém tématu, a přímo pro tento účel je zde vytvořená sekce "Blog" (to je ta ikonka v horním panelu :mrgreen: ). Do magazínu Sféry pak může přispívat každý, kdo o to bude mít zájem. V takovém případě pak jde zřídit přístup do administrace, kde je možné články vkládat a upravovat. Jde totiž o to, jen chtít, a mít zájem.

A kdyby jste náhodou nevěděli o čem psát, tak tady máte pár námětů:
- Vytváření profilů známých českých bubeníků, rozhovory s nimi, reportáže z jejich vystoupení a akcí
- Recenze bicích nástrojů, příslušenství, a vše co souvisí s bubnováním
- Články věnující se bubnování, technice, zkušenosti, poznatky, fígle, ......
- Překlady článků ze zahraničních serverů (jsou jich tam tuny)
- Překlady rozhovorů se zahraničními bubeníky (opět - jsou jich tuny)
- Úprava některých témat na Sféře do podoby článků a jejich publikace - např v sekci Receptář jsou témata o výrobě bubnů. Každé takové téma by se dalo sjednotit do přehledného článku, včetně postupů, fotodokumentace, historie ....
- a spoustu dalších nápadů, které jsem nevyjmenoval .......

Takže nástin, co by se dalo dělat tady máte - a teť se s tím poperte !!!!!! :D :D :D :D

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od Vozka »

Přemýšlel jsem, jestli něco napsat a jak, a R-Stick to udělal za mě lépe a detailněji. Nejdůležitější na tom je, že takový časopis se neuživí, takže nejlepší prostor pro vaše textově kreativní záchvaty je sféra :) . A jestli takové záchvaty nemáte a jen byste prostě chtěli časopis, tak... no tu směšnost snad vidíte taky :))

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od Vojta Horák »

Vozka píše:Přemýšlel jsem, jestli něco napsat a jak, a R-Stick to udělal za mě lépe a detailněji. Nejdůležitější na tom je, že takový časopis se neuživí, takže nejlepší prostor pro vaše textově kreativní záchvaty je sféra :) . A jestli takové záchvaty nemáte a jen byste prostě chtěli časopis, tak... no tu směšnost snad vidíte taky :))
:mrgreen:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od Vojta Horák »

:) Souhlasím :)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od R - stick »

Kostka píše: Čtěte Modern Drummer, nebo pište zadarmiko do Magazínu, ale neserte mne s těmito thready! :evil:
Luxusní !!!! :D :D :D :D

magadafagada
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 417
Registrován: 17 srp 2006 11:11
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od magadafagada »

Vozka píše:Přemýšlel jsem, jestli něco napsat a jak, a R-Stick to udělal za mě lépe a detailněji. Nejdůležitější na tom je, že takový časopis se neuživí, takže nejlepší prostor pro vaše textově kreativní záchvaty je sféra :) . A jestli takové záchvaty nemáte a jen byste prostě chtěli časopis, tak... no tu směšnost snad vidíte taky :))
oni by totiž hoši chtěli být konečně v časáku. do modern dramru se nikdo z nás nedostane, tak aspoň v čechách :lol:

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Časopis pro bubeníky

Příspěvek od Drumman »

magadafagada píše:oni by totiž hoši chtěli být konečně v časáku. do modern dramru se nikdo z nás nedostane, tak aspoň v čechách :lol:
Jsi nas ted odhalil :( :lol:

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“