papež a muzika :)

Obecně o hudbě
Kashmeeer
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 16 lis 2008 20:45
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Kashmeeer »

smurf píše:Benedikt XVI se u nás zastaví na svém turné. To bude nářez... JDETE????
:lol:
Samozřejmě :twisted: A vemu si triko Behemoth :twisted:

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od punkiesak »

smurf píše:Benedikt XVI se u nás zastaví na svém turné. To bude nářez... JDETE????
:lol:
Pustíme mu Let there be rock od AC/DC, to je pravé kázání :D

lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od lezerne »

tomcorn píše:Co k papeži říci...... jsem jen rád, že církev je od státní moci dostatečně oddělena.
Zdravím všechny,
nejspíše se zase někomu nebude líbit můj názor,ale to je jediné co proti tomu může dělat...
Milý Tomcorne,velmi se mýlíš,odluka církve od státu do dnešního dne není,přestože by tomu tak mělo být!
To,že dnešní papež je jaký je nebo byl je velmi smutné!
Ovšem rád si vzpomenu na minulého,který se jmenoval Jan Pavel,
myslím si,že to byl skvělý člověk,přestože se domnívám,že víra je intimní záležitost a nejde přes žádné organizace...
Váš Jiří Nedavaška
http://www.nedavaska.cz

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od sasa »

juri, ale asi sem to pochopil jinak než ty a mýlím.li se, tak mě tomcorn opraví - majetkově možná jsou s mocí úřední, vládou spojení, s ČR, nicméně nekecají do toho jakejže to zákon projde a neprojde - pokud neberu v potaz lidi s alzheimrovou demencí v kdu-čsl, který vlastně jsou jakoby křesťani, ale jejich chování ve straně se reálně neodlišuje od socanů, nebo ods, nebo zelených - každej politickej směr má svoji charakteristiku svůj kodex, a kdyby se nejmenovali křesťani, můžou se jmenovat třebas socani a rozdíl v tom není žádnej - programově se liší jen v kodexu resp. otázkách jak se staví k danému tématu, takže asi tak. V tomto je podle mě jediná propojenost jediná spojitost se státní mocí, jinak pokud je mi známo platí pro církev stejný pravodla jako pro jiný občany - tedy když někoho zabiješ a příjdou ti na to, tak si pravděpodobně sedneš a je jedno jestli si církevní hodnostář nebo ne... jestli o tomto nevím zhola nic pouč mě, rád bych o tom věděl víc.
a je potřeba rozlišit, církev jako instituci, víru jako vizi, a stát jako stát a moc úřední a moc pozměňovat lidský názory - tohle všechno se tu nakouslo a je potřeba dodržovat tématiku a konkrétně se vyjadřovat protože pak je to jen tlachání u píva...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od tomcorn »

Jsem rád, že Saša to pochopil správně :wink:

lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od lezerne »

Zdravím Sašo,
situace je dnes taková,že veškeré platy církevních hodnostářů,jdou za státní pokladny,tak jak ze svých daní platíme i podivné politické strany.Majetek nebyl církvím vydán,přestože je bez nejmenších pochyb jejich./Přestože věřím spíše Františkovi z Assisi...,a vidím církev spíše chudou/.
Pokud jde o moc státní jako takovou,ano myslel jsem podivné věřící v podivných stranách a s velkou mocí.
Mimochodem první matení na ministerstvu vnitra provedl ihned po převratu pan Sacher,jako člen té podivné strany.
Proto jsem přesvědčen,že k žádnému oddělení výše uváděných věcí nedošlo a jelikož z toho mám již delší dobu obavy,reagoval jsem.
Samozřemě tento stát udává,že pravidla platí pro všechny stejně a to i pro církev nebo podobně,ale po zkušenostech se tomu mohu jen zasmát.
Jinak pokud jsem se nevyjádřil jasně,omlouvám se.
S úctou Juří Nedavaška z Valach
P.S.Pokud chceš vědět více pátrej,kde všude má církev aktivity,
k poznání si hledej cestu sám a pak se nad jednou pochopíme...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od tomcorn »

Myslím, že by to chtělo výlet do Iránu, aby člověk viděl, jak vypadá sloučená moc náboženské organizace a státní exekutivy..... Nemyslím si, že ve státě, kde si v normálním obchodě kopím desku Marduk "Fuck me jesus", nějak extra drží otěže exekutivy katolíci :wink:
Obrázek

Jáá
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 11 říj 2009 17:49
Bydliště: Praha-západ

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Jáá »

Tam ale taky jeden věří v Aláha, druhej v Boha a třetí v Mesiáše.Takže když se dostane muslim k moci taky to začne židům a křesťanům nalejvat do mozku, oni pak vezmou samopaly a jdou bojovat za srpávnou víru.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od R - stick »

Jo - víra v boha, ať už jakéhokoliv je ten nejdokonalejší počítačový virus s naprosto geniální možností replikace a nesčetným množstvím modifikací.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od sasa »

2 juri jo, tohle chápu, ale spíš se přikláním k názoru toma, protože to cítím tak, že ten vliv není extrémní jestli vůbec je, tady je potřeba si položit otázku kdo je věřící v politice: může to být člověk, kterej se neřídí přikázáním? nemůže protože jinak by nemoh bejt politik, takže je to tak, že člověk - pseudokřesťanskej demokrat, třebas, je stejně jenom politik - tudíš zlodějský prase, který se schovává za název věřící, nbeo křesťan nebo nějakej jinej honosnej pseudonym - propojenost v politice je všelijaká, a procento věřících opravdu věřících v politice je strašně malý a mělo by být větší protože každej kdo by se držel přikázání a byl by v politice a kdyby jich bylo hodně, tak nejsou politici prasata jako teď... ale jinak je tam pseudověřících politiků asi dost - koukněme se do polska, jaká je tam základna a jakej je tam bordel, takže věřící nevěřící, je to jedna pakáž.

2jáá: je vidět že o konfliktech na středním východě víš zhola prd. problém je mnohem obsáhlejší než jen víra v cosi, ten problém je potřeba nastudovat po jednotlivých státech a zajít až do dávný historie, protože zločiny spáchaný dávno jsou pořád jen zločiny a způsobují mimojiné i v psychologii popsaný např. tzv. narcistní konflikt - prostuduj to, po jednotlivých státech až do historie a pak se ti ta skládačka zobrazí, pak pochopíš aspoň malou část a zjistíš, že to není až tak o náboženství.... začni třebas s achghánistánem a íránem a nemusíš jít daleko do historie stačí nějakých 50 let zpátky, k tomu si přečti třeba "lovce draků" od Khaleda Hosseinnyho, ať víš, kde pramení to nejčerstvější zlo...
to se cpe lidem ve světě je jen "píárová" masáž ameriky - z čerstvých věcí se podívej třeba jen na stavbu novýho ropovodu kterej má končit v turecku, kdo ho tam staví, kdo tam v okolí okupuje pozemky atd... k narcistnímu konfliktu se podívej třeba na 2.světovou a když budeš vědět oč se jedná, tak zapřemýšlej proč měli zrovna v tý době hitlera němci rádi, a zjistíš co je narcistní konflikt (on ten hitler nebyl zas taková persona, jen využil dobrýho timingu, kdy mohl s lidmi manipulovat - to nic nemění na tom, že to je megazmrd a taky to nemění nic na tom, že narcistní konflikt stále trvá, byť je to už nějakej pátek po válce, viz třebas názor klause na již podepsanou lisabonskou sml....)

Jáá
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 11 říj 2009 17:49
Bydliště: Praha-západ

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Jáá »

Jo máš pravdu je to hodně o historii a vim že amíci tam nejsou jen aby uklidnili situaci...Hitler vyhrál volby protože se zaměřil na městečko lipe kde měli velkou předvolební propagaci, která stejně nepomohla a museli začít lidem vyhrožovat, přeci jenom pak NSDAP vyhrála volby.Hitler to pak použil ve své předvolební propagaci po celyim německu jako obrovský úspěch, že tam lidé vědí co je dobře a na to potom vyhrál. A Vašek Klausů by nejradši tu lisabonskou smlouvu nepodepsal, jelikož když jsme vstupovali do EU tak to bylo myšleno jenom pro volný obchodní i pracovní trh, ale lisabonská smlouva umožní zvolení prezidenta EU, parlament a pak budeme jak v USA.Jenže kdyby nepodepsal byla by to ostuda a další státy by se na nás z vysoka v.....je jenom vidět že si to pořádně přečet a než něco podepíše tak si stanový podmínky a ne jak na slovensku a pak začnou zjišťovat co vlastně podepsaly :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Trade »

Tady se to začíná blížit rychle klasifikaci off topic, nějak se nám vytratila muzika

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od smurf »

Trade píše:Tady se to začíná blížit rychle klasifikaci off topic, nějak se nám vytratila muzika
Jo nebo třeba top opic :mrgreen:
2 jáá: máš v tom trochu zmatek. Obecně si myslím, že touto debatou jsme zabruslili na hodně tenký led a už bych to dál nemíchal.
Pokud jde o můj názor na původní téma, já si nemyslím, že by v dnešním česku měla církev nějakou skutečnou MOC, je to spíš jen další organizace, jedna z mnoha, které se snaží něco urvat ze společného "koláče". A jsem tomu rád stejně jako tomu, že nám nevládne žádná jiná totalita, jako například komouši, které dle mého názoru mely zákony této země už dávno zakázat, stejně jako zakazují např nacismus, protože zločiny jimi napáchané jsou, myslím si srovnatelné.
Pro mně, coby svobodomyslného člověka je směrodatné, že nám nevládne žádná klika, která by nám měla kázat, co můžeme říkat, psát, poslouchat, jak se oblékat, co si můžeme koupit a s kým se stýkat.
Podle mě církev v minulosti měla skutečnou MOC, když rozhodovala o svobodě, financích a životech prostého lidu. A z dob minulých zůstala (nejen) v mých očích církev potřísněna krví tisíců nevinných lidí, tak jako třeba nacismus nebo komunismus v dobách ne zas tak dávných.

Jáá
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 11 říj 2009 17:49
Bydliště: Praha-západ

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Jáá »

smurf-ty jsi to trefil naprosto přesně, prottože tenhle tyden jsem byl kompletně zmaten a je to vidět i na myim příspěvku, který když jsem si teď znovu přečetl tak jsem zjistil, že ani nevim co jsem měl namysli tou odpovědí, která hlavně nedává vůbec smysl.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od smurf »

Jáá píše:smurf-ty jsi to trefil naprosto přesně, prottože tenhle tyden jsem byl kompletně zmaten a je to vidět i na myim příspěvku, který když jsem si teď znovu přečetl tak jsem zjistil, že ani nevim co jsem měl namysli tou odpovědí, která hlavně nedává vůbec smysl.
Ale no tak... :oops:
Tys měl možná divný týden, ale já plácám kraviny celý život, to si nevybereš :lol:
(total offtopic, SMAZÁÁÁÁÁT!!!! :mrgreen: )

lezerne
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 07 srp 2007 17:16
Bydliště: Valassko

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od lezerne »

tomcorn píše:Myslím, že by to chtělo výlet do Iránu, aby člověk viděl, jak vypadá sloučená moc náboženské organizace a státní exekutivy..... Nemyslím si, že ve státě, kde si v normálním obchodě kopím desku Marduk "Fuck me jesus", nějak extra drží otěže exekutivy katolíci :wink:
Obrázek
Zdravím,
...závidím lidem,kterým stačí k pocitu uspokojení,zakoupení podobného titulu...
Nedavaška Jiří
http://www.nedavaska.cz

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od tomcorn »

Ano, to se dalo čekat. Pominu-li fakt, že jsem to sem dal pouze proto, abych naznačil, že jezuité zde nevládnou zrovna železnou rukou, tak bych vás rád upozornil, že i přes vulgárnost některých obalů si fanoušci této hudby kupují podobná CD hlavně kvůli hudbě a pocitu uspokojení z poslechu. Nejsem expert na způsoby dosahování uspokojení batikovaných hipíků, ale předpokládám, že i u vás je hudba důležitější než obal, stejně jako u black metalistů :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Vojta Horák »

tomcorn píše:způsoby dosahování uspokojení batikovaných hipíků
Nádhera, brilantní, solid gold :lol:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Medák »

Církevní papaláši jsou ďáblovi pomocníci. U nás je to ještě dobrý, ale ty zvěrstva, co páchá katolická církev v africe z toho je mi na blití :evil: Káží "dobro", konají zlo.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Slowmeda »

Medák píše:Církevní papaláši jsou ďáblovi pomocníci. U nás je to ještě dobrý, ale ty zvěrstva, co páchá katolická církev v africe z toho je mi na blití :evil: Káží "dobro", konají zlo.
Mluvíš mi z duše

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Gilnar »

Můj skormný příspěvek k tématu "Papež nám rube do naší oblíbené kapely":

Spousta slavných rockových kapel měla nějaké ty satanistické, proticírkevní, nebo ateistické texty. Nepochybuji, že u většiny z nich to byl pouze trochu nedospělý odpor proti autoritám, proti jim vštěpovanému řádu a proti instituci, kterou viděli jako zkaženou a pokryteckou. ČÁSTEČNĚ právem. Je faktem, že katolická církev má toho dost, za co by se měla stydět (a taky stydí, najděte si něco od Jana Pavla II. k tématu např. upálení Jana Husa, nebo Benedikta XVI. k současným případům sexuální deviace). Nicméně se smiřte s tím, že katolická církev položila po rozpadu Římské říše základy téhle civilizace, uchránila vzdělanost a na svou dobu velmi pokrokové křesťanské zásady (tím nechci říct, že dnes jsou křesťanské zásady zastaralé. Ten, kdo si to myslí, má o nich většinou jen velmi mlhavou představu). Taktéž dnes katolická církev odvádí spoustu neskutečně těžké a nevděčné práce, při které jde mnohdy o život, především v Africe, ale i jinde. Proto jsou mi Vaše komentáře, z Ratzingerova negativního postoje k AC/DC vyvozující totální zbytečnost a zkaženost církve, k smíchu. Problém tady je ten, že nějaký problém (fantasy literaturu, rockovou hudbu, etc.) často komentuje nějaká osoba z katolické církve, která o daném tématu nemá zas takové znalosti a ti, kdo to potom citují, to rádi podají tak, že katolíci jsou úplně podivná banda, která odsuzuje rock, protože je satanistický.
Já jsem katolík. Nemyslím si, že VEŠKERÁ rocková hudba je nástroj satanův, ale taky si nemyslím, že je úplně skvělé, když někdo zpívá o tom, jak je satan skvělý. Taktéž si nemyslím, že morálka obdivovaných rockových hvězd byla nějak dobrá. Tohle říkám z perspektivy sedmnáctiletého. Sedmdesátiletý se s tím nebude patlat a když uslyší nějaké satanistické verše, prostě to odsoudí. Jak se tomu můžete tak divit a zlobit se na něj?

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Bobroněnko »

Ale vždyť sis odpověděl sám - vyjadřujou se k tomu, aniž by o tom něco věděli. Stejně tak potom my se můžeme vyjadřovat, aniž bychom věděli více o nich. 1:1, sme si kvit. Nevidím naprosto nic špatného na tom, že má nějaká kapela texty o satanovi. Řekni mi, četl jsi někdy Satanistickou bibli? Já jo - a byl jsem překvapen. Žádná krev, žádné násilí. Todle je problém sekt. Na druhé straně, proč se oháníš morálkou rockových hvězd? Zvláště, chceš - li obhajovat církev. Průsery se zneužíváním malých dětí (sám jsi je zmínil) hovoří celkem za vše.

Dalo by se říct, kdož jsi bez viny...a tak dál, že jo.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Vojta Horák »

Já jednoznačně nesouhlasím s Gilnarovou větou:

Nemyslím si, že VEŠKERÁ rocková hudba je nástroj satanův, ale taky si nemyslím, že je úplně skvělé, když někdo zpívá o tom, jak je satan skvělý.

Já si myslím, že je úplně fuk o čem kdo zpívá, pokud tou básní dal najevo nějakou myšlenku, o což vlastně v básni jde. A dokonce bych zpívání o satanovi ani tak neviděl jako uctívání v pravým slova smyslu, ale spíš jako kvantifikátor energie textu, dnes již ne zrovna funkční.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Koubas »

já si myslim, že pokud někdo vyloženě nevzývá k něčemu ostatním lidem škodlivýmu, tak si může hlásat, co chce.
co se týče položení základů dnešní společnosti ve středověku, uchování vzdělanosti - to je daný tim, že církev vysávala ostatní a mohla si dovolit držet pár učenců, který přepisovali římský kodifikace. samotnej Řím vidim pro dnešní společnost jako mnohem důležitější.
jediný, co na církvi obdivuju je to, jak se dneska dokáže starat o důchodce, postižený, dělat ty věci, co nikdo dělat nechce, za to si zaslouží i ty státní dotace, ovšem stejný, jako jiný charity.
co se týče Vatikánu, to je banda dědků, který jsou úplně odtržený od reality.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: papež a muzika :)

Příspěvek od Vojta Horák »

Koubas píše:já si myslim, že pokud někdo vyloženě nevzývá k něčemu ostatním lidem škodlivýmu, tak si může hlásat, co chce.
co se týče položení základů dnešní společnosti ve středověku, uchování vzdělanosti - to je daný tim, že církev vysávala ostatní a mohla si dovolit držet pár učenců, který přepisovali římský kodifikace. samotnej Řím vidim pro dnešní společnost jako mnohem důležitější.
jediný, co na církvi obdivuju je to, jak se dneska dokáže starat o důchodce, postižený, dělat ty věci, co nikdo dělat nechce, za to si zaslouží i ty státní dotace, ovšem stejný, jako jiný charity.
co se týče Vatikánu, to je banda dědků, který jsou úplně odtržený od reality.
A teď konečně doufám že jsou odtržený i od prdelí ministrantů.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“