První koncert

Obecně o hudbě
drummer NP
Pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 14 úno 2008 22:12
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od drummer NP »

zvukarovi je to hustojedno ci ich mas naladene ak nehras daky megakoncert alebo festival co pri prvom koncerte nepredpokladam ...
Ak je zvukar dobry vytiahne aj z toho dobry zvuk ...
Ja som si ladil pred koncertom bicie raz a zvukar to nazvucil uplne nagrc tak odvtedy to neriesim ...
Skor ako naladene bicie zaujma ludi tvoja hra :wink:

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Šplíchy »

taky me napadl podobny problem s im ladenim, hlavne i kdyz uz ty bici mam naladena jako tak ze me se ten zvuk libi :-D tak tou zmenou prostedi to bude asi spatny- a to ja budu hrat na malym, nenazvucenym- pripadne erarni souprava - elektricky medeli nejnizsi rady nebo co to je, na zkousky dobry, koncert nevim

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: První koncert

Příspěvek od RadimCep »

No já vozím všude bicí svý, protože na ně musím hrát.. :)
Vozíme i vlastní aparát... No prostě zábavovka...
Když sme měli hrát první koncert tak sem měl amátky zrovna v lakovně tak sem rychle musel pozhánět nějaký bubny. Na prvním koncertě jsem hrál na kopák a 12" a 14" (na stojanu) + virbl, hajtka, crash a ride...
Lidí tam bylo asi padesát, ale o to nejde.. Strašně sem se na to těšil, ale když sem tam pak přijel tak sem byl nervózní jak sviňa... Pak sme všechno nazvučili a začli hrát.. Tak jak sme ty písničky zahráli před těma lidma, tak sme je v životě nezahráli na zkoušce... Všechno vycházelo perfektně - breaky, atd...
Pak sme měli druhou akci.. To sme zase dřeli na zkoušce a říkali si, jestli tak budem hrát i na té akci, tak všeci utečnou.. Ale přijeli sme tam, roztahli aparát, nazvučili a začali hrát.. A zase jako na první akci.. Všeci se snažili co to šlo a bylo to super hráli sme asi 8 hodin (s přestávkama) museli sme už opakovat, ale ty lidi nějak pořád pařili tak sme hráli a hráli..
Následně sme odehráli několik dalších akcí podobného rázu venku...
Pak přišla první akce uvnitř,takovej malej sál... Tak sme přijeli, roztahli apec, nazvučili sme to a začali hrát.. Lidi taky pařili, ale zvuk byl nahovno, celý se to odráželo a hrálo se nám nahovno...
Letos nás první akce teprve čeká... Ale co jsme se poprvé objevili tak máme víc a víc nabídek... Lidi nás slyšeli a říkali nám.. "nechete zahrát na hasiče.. atd."
Vystoupení sou super věc.. :)

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od BLeviathan »

Já se snažím organizátory, zvukaře a lidi neotravovat dlouhou přestavbou bicích a jednoduše nejmíň zdržovat. Proto když někam jedem tak na 99% hraju na cizí zapůjčené bicí, beru si jen nějaký hw navíc, plechy, pedál, virbl a paličky. Z vlastní zkušenosti vím že organizátoři (pokud se nejedná o nějaký mega fest nebo větší kapelu) neradi vidí příliš náročné kapely s hromadou vlastních, superidividuálních nároků. Je fakt že někdy je to dost adrenalin čekat co borec z nějaké regionální zkušebny - Garáž hadra i.n.c. doveze, ale zahrát se dá i na kýble. Je to sice na úkor vlastního pocitu z dobře hrajících bůbnu, ale lidi tohle taknějak neřeší.
A navíc, když tahnu bicí tak nemám v autě místo na nohy abych se prospal :D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: První koncert

Příspěvek od gu-staff »

Já zase vozim všude všechno svoje, protože velkej procentuální podíl na celkovym vyznění mýho hraní je i zvuk mejch škopků, potažmo muj pocit z hraní na ně, kterej ve finále ovlivní i co a jak hraju. Na erár nehraju nikdy, maximálně na bicí kapely, s kterou hrajem, pokud je uznám "mně hodných" :mrgreen: . I když jednou v Budějkách jsem hrál i na kopák Amati, a hrál překvapivě pěkně.

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od raduz »

já taky zásadně na svý

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Kalik »

.... tak uz se mi to taky blizi :D za dva tydny hrajem na jedny oslave narozek ....... jeste ted pilujem poseldni tri pisnicky a hura do toho 8) ......... docela uz se tesim ale zaroven mam strach aby to vsechno klaplo ( btw o ty oslave nevi ani sam oslavenec :lol: )

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Vojta Horák »

Taky je fajn nervozita před koncertem s jinou kapelou :)

troomar
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 18 srp 2008 15:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od troomar »

No tak já svoje první vystoupení hrál jako kytarista, o pár let později i jako bubeník ... přišlo mi to úplně stejný, ale to bude asi tim, že žádnou trémou nikdy netrpim :mrgreen: Prostě sem přišel, začal hrát a když sme skončili, tak sem zase odešel. Pokud k bicím musíte i zpívat, na nějakou trému ani nemáte čas.

Jinak pokud můžu, hraju na cizí věci, pokud pučí i činely, tak i na ně (lidi zvuk amatek od Istanbulu nebo jinejch stejně nepoznaj), já mám míň práce, nemusim to přestavovat, že jo :D Občas pučuju stojí i soupravu (většinou když něco organizujem), vždycky to je tak, že se kapela domluví s pořadatelem, já čím míň toho musim vozit, tím líp pro mě. Problém nastává, když ta erární souprava má míň bubnů než normálně, jednou jsem třeba hrát na soupravu, která měla jenom hi-hat, snare, kopák a jeden přechod. Místo druhýho přechodu byl zvon a kotel chyběl úplně. Problém to je v okamžiku, když na bicí máte nějakej melodickej úsek a každej buben hraje svou roli ... no co, improvizace to vždycky jistí, nikdo nic nepoznal :mrgreen:

PS. Hrajem punk :lol:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Hans-Drums »

Noiselord píše:Taky je fajn nervozita před koncertem s jinou kapelou :)
Pokud hraješ koncert s jinou kapelou (Myslím jako záskok) Tak se musíš řídit pravidlem - Když to poseru,tak neudělám ostudu sobě,ale jim :mrgreen: Tím jsem se řídil když jsem zaskakoval nedávno v plzni.Teda nakonec jsem to zprznil jednou (Skončil jsem trošku dýl,než zbytek kapely :mrgreen: ) Ale neřekl bych,že krom spoluhráčů to poznal někdo další :D Navíc před náma hrála ještě jiná kapela,byly tam moje bicí,a když jsem viděl,jak na to pánové hrajou,tak jsem se úplně těšil až si za ty svoje hrnce vlezu já......Byl jsem natěšenej jak malej Jarda :D Radost mi zkazili až červený reflektory,pod kterejma bylo nechutný horko :evil:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Vojta Horák »

Nene, já měl na mysli jako že prostě regulerně hraješ v další kapele a pak nervy před prvním vystoupením tebe s nima :) ale asi je to to samý jak záskok, jen na to máš víc času :)

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“