První koncert

Obecně o hudbě
Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

První koncert

Příspěvek od Mamut »

Chci se zeptat, Vás ostřílenejch bubeníků, jak je to s prvníma koncertama...pomalu se s kapelou chystáme, že něco podniknem, ale nevíme co a jak.....jak to chodí? Dejme tomu, že oslovíme nějakej pražskej klub, ty řeknou OK, můžete přijet....tak mi jim zaplatíme za pronájem a vrátí se nám něco z lístků nebo se předem dohodne nějaká cena? Ono abysme nebyli ještě víc v minusu než teď....lepší se zeptat zkušenějších :p díky všem za odpovědia vlastní zkušenosti

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: První koncert

Příspěvek od Olsztyn »

nejlepší bude když oslovíte zkušenější kapelu podobnýho ražení, která tohle vyřeší za vás. Budete o penězích a organizačních věcech jednat s nima. Zahrajete si předskok, když to trochu po... tak to neva lidi nebudou zpruzelý, protože druhá kapela podá standardní výkon, v klubu bude víc lidí a veškerej aparát nebude jen na vás. Když budete dobrý, tak můžete mazákům natrhnout...:)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: První koncert

Příspěvek od Olsztyn »

ale jestli hraješ od loňska tak bych možná ještě počkal :wink:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od R - stick »

Olsztyn píše:ale jestli hraješ od loňska tak bych možná ještě počkal :wink:
Nesmysl - vlítněte do toho po hlavě - žádná zkušebna vám nedá tolik jako jediné vystoupení před publikem. Snažte se co nejvíce hrát naživo - třeba zpočátku i zadarmo, nebo jako předskokani, nebo za pár piv - nepočítej s tím, že alespoň ze začátku něco dostanete - to spíše budete muset něco zaplatit. No a po čase by se vám to mělo začít vracet. Nezastupitelný je zde kontakt s publikem - za jeden kšeft se toho naučíte několikanásobně víc, jak za hromadu zkoušek.

ToMik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 263
Registrován: 29 srp 2006 10:13
Bydliště: Plzeň

Re: První koncert

Příspěvek od ToMik »

Naprostý souhlas s R - stickem :!:
A mluvím z vlastní zkušenosti...ve zkušebně se můžeš naučit hrát, ale vystupovat před lidmi se dá naučit jedině vystupováním před lidmi. Čím dřív s tím začnete, tím líp. Držím palce! 8)

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od raduz »

souhlas děte do toho, zadarmo hrát je v pohodě, ale nikdy bych teda nikomu neplatil.to je fakt hroznej system..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Radim »

R - stick píše:nepočítej s tím, že alespoň ze začátku něco dostanete - to spíše budete muset něco zaplatit. No a po čase by se vám to mělo začít vracet.
Hm, mně to "po čase" trvalo cca 15 let....než se to začalo finančně jakž takž vyrovnávat a začal jsem za hraní něco dostávat. Ale třeba budou mít více štěstí (nebo zdravého sebevědomí? :-)).

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: První koncert

Příspěvek od Polymorph »

Tak na druhou stranu, von to člověk primárně pro ty prachy nedělá, to že z toho po čase je nějaká koruna je fajn a trochu se tím rentuje pořízení nástroje a tak, ale hlavně je to super hrát pro lidi a když se koncert podaří a lidi sou v ajfru tak to je pak teprv žůžo ;)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: První koncert

Příspěvek od Olsztyn »

no já nesouhlasim, ano hraní před lidma super věc, ano dá ti víc než 10 zkoušek, ale nesmí to znít jako když taháš kočku za ocas, u bubnů jak když hluchej mlátí do vrat. Lidi sice jednou dvakrát příjdou ale jen z kamarádství. Řeknou dobrý, ale ani jim to nemůžeš věřit. Nemusí to bejt technicky vypiplaný, dokonalý, čistý ale musí to bejt muzika a když jsem hrál v šestnácti na bubny třičtvrtě roku, tak to muzika nebyla - a kluci si ani neuměli naladit kytary :D můj osobní názor, nechci mamuta zrazovat, já bych možná ještě počkal 8)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: První koncert

Příspěvek od Adrub »

Olsztyne, do jisté míry máš pravdu, ale Mamut určitě ví, jak na tom jeho kapela je a pokud se cití vystupovat, tak bych v tom neviděl problém. Samozřejmě, že musí počítat jak s úspěchem tak i neúspěchem, ale dokud nevylezou před lidi, tak to nezjistí.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: První koncert

Příspěvek od Olsztyn »

jasný...věc názoru... závidím první koncert :oops: ten náš byl super, venku na tenisovym hřišti na dobešce pod divadlem, krásný počasí v květnu, nervozní jak prasata, hráli jsme i nějakou metallicu bez zpěvu (!!!) a ty mý amáťácký trosky byly tak krásně nazvučený:) někde mám ještě video super

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: První koncert

Příspěvek od gu-staff »

Já si myslim, že se všechno tohle reguluje v podstatě samo. Když kapela hraje blbě a podaří se jí dohodnout nějaký koncert (většinou si lidi z klubu aspoň přibližně zjistěj o co jde, aby se právě vyhnuli úplnejm looserum, a nebo překecaj někoho, aby je vzali jako předkapelu), většinou už jí do toho klubu nechtěj, takže jí to nutí na sobě makat, aby mohli natočit nějaký schopný demo, na základě kterýho si třeba někde zahrajou. Tak trochu jde o systém poptávka X nabídka. A naopak, pokud kapela hraje jako prase, tak nemá problém si dohodnout hraní s nějakou "provařenější" grupou, což značí víc lidí na koncertě, a tím pádem i víc potencionálních nových fanoušků. Takže stačí trochu sebereflexe, a zjistíte brzo sami, jestli má cenu se nějam cpát nebo ne. A nebo stačí hrát punk - ve vší úctě k mnoha dobrejm punkovejm kapelám - zažil jsem spoustu koncertů, kde ty punkeři prostě pařej na cokoli, co hraje z podia alespoň přibližně rytmus, kterej maj rádi, a k tomu dělá někdo kravál na kytaru, a zpívá mutujícím hláskem pravdy o životě. Což mně osobně neva, ale vadilo by mi to, hrát v nějaký punkový kapele, co fakt maká, cvičí a zlepšuje se, ale proti těm co na to serou se stejně nikam nehne (myslim tim, co se počtu fanoušků týče). Kurva to sem se zase rozepsal, kdyžtak mně někdo vyfakujte, ať si to příště rozmyslim. 8)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Radim »

Nene, gu-staffe, jen piš! Mně třeba tyhlety bubenické filozofie docela zajímají :wink:

Pro radost z hraní to snad děláme všichni, bez toho to nejde. A když je za to ještě nějaká koruna.... Maaaaan, that´s it! :-)

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: První koncert

Příspěvek od addla »

Mě čeká první koncert za dva měsíce.. basák bude oslavovat narozeniny ve velkém stylu>>pronajme si klub.. budem tam my a další asi tři spřátelené (a o hodně lepší a známější) kapely.. zavede se nějaké malé vstupné a možná, že za to dostanem nějakou symbolickou částku> dle toho, kolik příjde lidí.. ale aj keď tam budou asi jen samí známí, už teď skoro neudržím palice :D

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Sabi »

Prvni koncerty jsou fajn :) My hrali poprvy na namesti, na stejny akci na jaky hrajem letos :D Ten den mel muj kamarad pohreb... Hrali jsme az posledni, protoze jsme tak tri z kapely byli, na tom pohrbu. Ale koncert byl pak fajn, dovedli sme zapomenout na smutek a neak se to tam pekne rozjelo. Samozrejme ze jsme z toho byli vsichni vyklepany... to jo... Ale bylo to fajn :)

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Kalik »

addla píše:Mě čeká první koncert za dva měsíce.. basák bude oslavovat narozeniny ve velkém stylu>>pronajme si klub.. budem tam my a další asi tři spřátelené (a o hodně lepší a známější) kapely.. zavede se nějaké malé vstupné a možná, že za to dostanem nějakou symbolickou částku> dle toho, kolik příjde lidí.. ale aj keď tam budou asi jen samí známí, už teď skoro neudržím palice :D
...mam to podobne.....tez prvni koncert tak az 2 mesice na nakych narozkach strunatcovo kamose.....jako docela se tesim....ale zase na druhou stranu mam obavy...ze nenstihnem dodelat songy co chcem do delat...a ze se to pak nejak po**** :?

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Mamut »

No tak pomalu znamená tak za půl roku, až budem mít aspoň zhruba dodělaný ty naše hrůzný songy :D Jinak za dva dny máme mini vystoupení na školní akademii (každej rok, taková předváděčka různých divadel, hudby atd atd.) tak to bude adrenalin :D nejhorší je, že to je před známejma a kámošema...snad ty přichystaný tři cover songy moc nezvořem :p

drummer NP
Pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 14 úno 2008 22:12
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od drummer NP »

ja som hral svoj prvy koncert na gitare :mrgreen: ... asi to pomohlo trosku neviem ale prvy na bicich nebol taky nervak ... kazdopadne aj po vyse tridsiatich mam pred kazdych taku "zdravu tremu" heh ...

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: První koncert

Příspěvek od Diabollo »

Já měl první konzert takovou trému, že jsem myslel, že nebudu ani schopen k těm bicím sednout, ale pak přišla zvuková zkouška, všechno to ze mě najednou spadlo a konzert jsem si docela užil. Navíc to byl asi jediný konzert, který jsme odehráli bez chyb :lol:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: První koncert

Příspěvek od Sam Jr. »

někdy teď to bude 15 let co sme s kapelou vylezli poprvé na podium :) to už sem cvičil na bicí 3 roky a 2 roky "nějak" fungovala kapela :D (pro dnešní děcka nepředstavitelnej pravěk ve všech směrech)
na trému moc času nebylo, protože sem za bicíma zpíval všechny songy :)

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Šplíchy »

ja sem se zkontaktoval s novou kapelou pred 3 dny este ani nebyla zkouska a chtej me na koncik - nastesti male´j, o nic nepujde- ale stejne, hraju chvili, samouk ani jsem este nepronikl do taju vsech zvuku co ma souprava umi vydavat :D a 4.4. chtej abych s nima hral songy co zatim vubec neznam :D, ja to klidne udelam, ale bojim se ze na miste zkamenim, nebo jim to moc zkazim :oops:

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: První koncert

Příspěvek od Mamut »

Tak konečně můžu předložit první report:

Ve čtvrtek dopoledne sme celá škola měli generální zkošku...my jsme šli jako poslední, aby se všechno zapojilo a nazvučilo...Zatím vládla pohoda a těšili sme se....

Náhle ale přišla nervozita, a když už smě měli hrát a vše byllo připraveny, jako bych zkameněl a vůbec sem nemohl hrát...podle mých breaků to kurvil basáka šlo to všechno do háje....no říkal jsem si, že už nikdy na podium nevlezu....

Ale pod nátlakem jsem ještě večer musel zahrát ty samé tři písničky o kterých jsem byl stoprocentně přesvědčenej, že nedám...Ale jakmile se večer rozhrnula opona a začali první noty úvodní skladby úplně všechno ze mě spadlo a vše jsem zahrál tak, jak sme tvrdě nacvičili...na poslední song všichni přátelé a známí vylezli na stage a pařili s náma legendární Známku punku....upřímně jeden z nejlepších životních zážitků :p

V pátek zbývali ještě dvě vystoupení, ty sme odehráli na stejné úrovni, jen publikum už nebylo to co minulý večer a tak to nebylo až zas tak super...ale určitě motivace a další cíle v mém hudebním obzoru... :)


P.S. Omlouvám se za dlouhé vyprávění... A kdybyste chtěli zkouknout jak to hrálo tak zadejte do youtube Academy Heyrovský 2009....bicí nejsou vůbec slyšet, takže to bude lepší pro vás...hold skvělej zvukař kterej během dvou dnů několikrát zaperlil :D

P.S. 2: nedoporučuju hrát live na elektrický bicí....:D

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: První koncert

Příspěvek od addla »

A jak to děláte se soupravou? Vezete si na koncert vlastní? (teď nemyslím profesionálnější kapely, spíš kapely hrající prvně). Já první počítala s tím, že budu hrát na erární klubovou, ale zjistila jsem, že tam má jen jeden přechod, což by mi dost vadilo.. ale zas mé bubny jsou určitě extra rozladěné > mám je rok a ladění jsem nijak moc neřešila.. musím říct - ostatní bubeníci prominou -, že to ani tak moc nepoznám a na hru ve zkušebně to stačí..

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: První koncert

Příspěvek od Sam Jr. »

nemějte iluze, že jako "erár" někdo poskytne naladěnou a tudíž dobře hrající sadu, to se mě fakt ještě nestalo :) leda když půjčuju na akci sadu já :D

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: První koncert

Příspěvek od addla »

Sam Jr. píše:nemějte iluze, že jako "erár" někdo poskytne naladěnou a tudíž dobře hrající sadu, to se mě fakt ještě nestalo :) leda když půjčuju na akci sadu já :D
mě jde spíš o to, když tam dotáhnu své rozladěné (asi) bubny, tak zda mě zvukař nezabije..

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“