Live vs. Studio

Obecně o hudbě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Live vs. Studio

Příspěvek od Botisko »

Něják jsem nenašel topic z podobným názvem, tak ho zakládám a zároveň se ptám, jestli znáte kapely, kterým to hraní na živo zní líp než na studiových albech a naopak, které hraní na živo totálně mrší..není to myšleno konkrétním zvukem/zvuky jakožto celkovým dojmem :)

Za mě osobně: na živo mě dostali U2 a totálně zklamali Oasis (i když Liam pravda moc zpívat neumí)

troomar
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 18 srp 2008 15:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od troomar »

Většinu kapel, co poslouchám, tak zní líp naživo než na desce a dá mi asi velkou práci najít víc kapel, který zní na desce líp než naživo. Jedinou takovou si vybavuju Gerogerigegege, mám doma nějaké živé nahrávky (něco je i na youtube, sám naživo jsem to ale neviděl), ale jejich řadový desky jsou lepší. Jinak si teď žádnou nevybavuju.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od BóĎA »

za sebe třeba Arctic Monkeys, ač to píšu velice nerad:( nechci říct že mě v Hradci zklamali,to ne,ale prostě to nebylo takový jaký sem si to maloval

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od Slowmeda »

Maceo Parker 100% líp naživo :)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od Olsztyn »

taky mě napadlo zavést podobnej topic:) kde si budu pamatovat zkusím dopsat bubny

Takže co si pamatuju:
Maceo Parker - LIVE - viděl jsem dva koncerty jeden boží druhej mě trochu nudil, jeho živá nahrávka je zábavnější než studiové - sterilní
Zebrahead - LIVE - jestli neznáte a máte rádi skatepunk tak tahle Americko-Íránská parta je gejzír energie
My chemical Romance - STUDIO - taky jsem shlédnul 2 gigy - jeden super druhej strašnej, maj to trochu rozbordelený, takže to člověk musí znát aby si užil koncert - tuším ludwig
The Ark (finskej glamrock - vítěz eurosong tuším 2007) - LIVE - veselá muzika strhující na koncertě - doporučuju - tuším ludwig
The Beatsteaks (německej punkrock znějící jak britská kapela) - STUDIO - naživo trochu bordel
The Kooks - LIVE - naprosto boží vystoupení letos na Rfp - popina jak má bejt
Arctic Monkeys - LIVE - jeden z nejlepších bubeníků co jsem viděl, cirurgicky přesně sehraná kapela, anglický drzouni - nejlepší instrumentální výkon co jsem letos viděl - věkový průměr kapely 23 let!!! - ludwig vistalite nebo podobné
Therapy? - STUDIO - Totalní zklamání naživo, takhle kulhající kapelu si nepamatuju
Bloc Party - LIVE - přece jen malinko lepší živej koncert. Na nahrávkách to zní, jakoby se zpěvák měl udusit, ale naživo dává v klidu - zajímavej bubeník, sympaťáci - Pearl
Hadouken - LIVE - nářez - triggery
Placebo - STUDIO - naživo bez chyby, ale nic navíc oproti nahrávce - skvělý bubeník, připomíná mi Travise Barkera - Orange County
Prodigy - STUDIO - když vám kapela pustí cédéčko, tak se těžko můžu ke koncertu vyjádřit :evil:
Klaxons - STUDIO - mlaďoši, progresivní britpoprock jak to nazvat - hrajou super, ale maj to tak složitý, že ukroutit to je patrně pro zvukaře nadlidskej výkon - Yamaha
Manic Street Preachers - LIVE - můj největší letošní koncertní zážitek - žádný efekty, poctivej rokec, skvěle sešlápnutá kapela, božskej zpěv a songy, sentimentální koupel - tuším Mapex
The Ting Tings - STUDIO - bohužel. Nic moc zahráno, nic moc zazpíváno, zpěvačka vypadá v klipech líp - Pearl - strašnej zvuk

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od Atlet »

Propain na desce stejny masakr jako na zivo :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od Koubas »

prodigy byl teda jeden z mých nejlepších koncertních zážitků. skvěle zní na živo třeba taky Stereo MCs, Apocalytica, Hooverphonic... moje srdcovka jsou živáky Rammstein, zvlášť do dob, kdy se naučili hrát, je to super.

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od Vozka »

Nomeansno - Byl jsem na nich třikrát a nejsem si úplně jistej - naživo budou lepší, ale ne o moc. Oni maj studiovky nijak nepřikrášlovaný, takže tam rozdíl mezi nima a koncerty je jen ten, že naživo se improvizuje a člověk má před sebou ty tři dědečky-polobohy
Sepultura (současnost - album A-Lex) - kupodivu naživo stejně dobrá, dost mě překvapili, předevšim zpěvák je super
Warbringer - nahrávka mě moc nebaví, asi je to zvukem - působí to trochu sterilně, nicméně naživo jsem pochopil přirovnávání k nástupcům Slayer a jakmile se tu objeví, jedu znova
Laco Deczi - jednoznačně naživo. Jeho nahrávky jsou tak precizní, že člověka dřív nebo později omrzí a živák tuším vydal jen jeden. Na druhou stranu když jsem na něm byl počtvrté, už mě ty desetiminutový sóla trošku nudily.
Bratislava Hot Serenaders - zní to neskutečně, ale naživo. Tahle banda, očividně inspirovaná Ondřejem Havelkou, hraje 20s hot jazz a přestože na nahrávkách skvěle imituje i zvuk známý od Havelky, naživo je to ještě mnohem lepší, a to asi hlavně proto, že jsou oproti Havelkovi méně "organizovaní" a na pódiu více improvizují.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Live vs. Studio

Příspěvek od RadimCep »

VENEFICA - LIVE - kluci to dokážou parádně rozjet, navíc s novým bubeníkem a jeho bicíma... No prostě mazec. Ted jedou turné s Arakainem a byl jsem na jednom koncertě a zaujali mne daleko víc než Arakain... P.S. Hraje na Mapex Saturn

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“