blastbeat - líbí nebo ne?

Obecně o hudbě

libí se vám rychlá hra? hraná většinou technikou blastbeatu?

Ano, užívám si to
13
25%
Docela ano, někde se to hodí
12
23%
Moc ne, ale zkousnu to
8
15%
Ne, nelíbí se mi to
19
37%
 
Celkem hlasů: 52

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

"blastbeat - líbí nebo ne?"
Serou medvědi v lese? :mrgreen:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od BóĎA »

ten má rychlejší jednu nohu než já obě ruce dohromady a ještě 2x zrychlený :D

Mirakas
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 říj 2009 20:04
Bydliště: Praha okolí

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Mirakas »

Tak kolliasova technika swivel je smrtící nejen pro blánu, beater, ložiska v pedálu ale bohužel taky pro kolena (nechapu jak muže ještě chodit, pokud nemá titanový klouby). Jinak k témeatu Blastbeatový sypačky se mi líbí ale ne furt přes celou pisnicku. Me se libi treba kdyz tam budeník instantne zahraje treba 4 nebo 8 taktu blastu a pak zase hraje trochu jako člověk.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

Vliv swivelu na blánu a beater nevidím a smrtící pro kolena bude pouze při špatné technice, jinak bych se toho neobával.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od miross »

h@z píše:je super jak nesypaci resi sypani :D
hehe :lol:

Kollias je fenomén, jeden z mála co válí blastbeat jednou nohou v extremním tempu:
[video][/video]

Blastbeat je hodně zajímavá technika a chápu, že tohle někdo nemusí, ale v tomhle žánrů to bez blastů není ono a pánové co tu píší to vědí moc dobře :)
jinak u těhle borců opravdu teču:
[video][/video]
[video][/video]

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Sam Jr. »

před časem sem si řekl, že bych to měl umět taky, aspoň na pár taktů, ale po té, co sem si to pořádně s metronomem rozebral, tak to vidím na pár let práce :) ruce to pro mě dostačující tempo dávaj, nohy by to na střídačku měli dát taky bez problémů, ale koordinace všech končetin dohromady je strašná :?

takový cvičení: šestnáctiny na virbl a každou druhou šestnáctku na kopák, ruce jsou zachvíli do shuffle :(
(začínám pravou rukou, předpokládám, že ta zůstane na bubínku, levá se přesune na hi-hat = budu hrát open hand)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

Nic si z toho nedělej, já zase dodnes neumím šlapat hajtku (i když šlapací už ani pár let vlastně nemám) :lol:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

Ale já bych ti doporučil to hrát jinak:
-hrej pravou rukou osminy na ride (tempo začni třeba 180)
-přidej stejné osminy na kopák (buď pravou nohou, nebo střídavě oběma)
-přidej levou ruku na virblu do těch mezer

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Vojta Horák »

tomcorn píše:(tempo začni třeba 180)
A třeba v tomhle už vidím cosi nereálného :lol: :lol: :mrgreen:
Ale jak píše Sam, na pár taktů bych to chtěl umět taky...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Sam Jr. »

2 tom: když tahle zrychlená dechovka - Traditional (European) Blast - mě nebere :) zní mě líp invertovaný verze začínající virblem - Inverted Traditional Blast, Inverted Bomb Blast, Downbeat Blast nebo Hyper (Hammer/American) Blast ... názvosloví viz http://www.drumexpert.com/Lessons/0041/index.php což je ale bohužel koordinačně náročnejší :) ale asi máš pravdu, že se musí začít od základu, jako u všeho :D
Bomb Blast úspěšně používám, v jedné skladbě už pár let, ale tak v tempu 150 :) (šestnáctiny nohama) a víc než 160 nohama nedám, takže předpokládám, že budu hrát vše střídavě na dvojšlapku. a snad se mě někdy podaří hru na dvojšlapku posunout na 180, to bych v naší muzice ještě využil a rád :) snad s použitím heel-toe :)

a pokud lze za sypačku považovat fakt i Northern Hyper Blast, pak sem už taky sypač :mrgreen:


p.s.: to cvičení na bubínku (nebo cvičným padu) napoví mnohem víc jak to šmajdá oproti metru, než když se to hraje na bubínek a ride/hihat

Mirakas
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 říj 2009 20:04
Bydliště: Praha okolí

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Mirakas »

tomcorn píše:Vliv swivelu na blánu a beater nevidím a smrtící pro kolena bude pouze při špatné technice, jinak bych se toho neobával.
No to je taky asi pravda, že on má techniku zmáklou na jedničku. Takže tim se asi vysvětluje odpověď na moji otazku

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

Já radši klasiku (traditional). Bomb i Cannibal moc nemusím, je takovej "naprdelisedící", IMO moc "neběží", ale je to samozřejmě věc vkusu. Northern hyper (alias starokataklysmáckej tuc-tuc) ze srdce nenávidím, bez těch kopáků je to jak jednonohej přežranej baset :mrgreen:. Když už něco od virblu, tak Downbeat, ale v klídku, sypačkový tempa mu neslušej :wink: A když hyperblast, tak klasiku

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od DUMP »

tomcorn píše: Northern hyper (alias starokataklysmáckej tuc-tuc) ze srdce nenávidím, bez těch kopáků je to jak jednonohej přežranej baset :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

:lol:
prostě tohle nemůžu (hned na začátku, cca 0:39)

Když hyperblast, tak pořádně:

Mirakas
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 říj 2009 20:04
Bydliště: Praha okolí

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Mirakas »

tomcorn píše::lol:
prostě tohle nemůžu (hned na začátku, cca 0:39)

Když hyperblast, tak pořádně:
máme podobnej vkus :), i když to možná taky bude zpusobeno nahravaci technikou

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

zajímavé od 1:30, 2:00, 5:13 :wink:

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od onehalph »

to jsou strasny pekla - obzvlaste ty nohy :-)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

jj, má to fest najetý

swadlo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2011 13:36

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od swadlo »

Zdravim musim říct že já mám rád blast beaty hraju v kapele co vali Fast grind core a opravdu je to skvěly a rubače jako jsou Roddy nebo Kolias mam v oblibě. Tvrdit že je to hra bez koordinace nebo bez přemejšlení je nesmysl.Hraju osminky na virbl na 215 bpm a nohy teda ve čtvrtinkách a udržet se v přesnosti chce hodně cviku aspon tak to vidim já :) ale rozumím tomu když to někomu přijde divný nebo to není k chuti :) jinak všem pěknej den :)

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od ThunderStorm »

Traditional orthodox. S cannibal si dobře pohrává Frost na nové desce 1349, to se mi líbí, ale jinak je to moc basové a není to vhodné na delší plochy.

Co se týče Kolliase, tak je to cool dříč, ale to je asi tak vše. Ty 256 songy zní přehnaně, já nechci slyšet rotační kulomet, já hci slyšet vymazlenou produkci, takoví LAST DAYS OF HUMANITY dají šílený zvuk na kopák a plecháč na virbl a i když to není víc jak 240, tak to zní "jak" 1000, v tom spatřuju budoucnost metalu všeobecně, v produkci která posune kapelu dál, umělecky samozřejmě. Plastové rotačáky nikam nevedou, to už Kollias nastínil dobře za ty roky, co působí u NILE. On to víceméně naznačil i Roddy ještě dříve, než začala Kolliasománie. Je to taky o stylu kapely, ale myslím si, že volnější bicí by NILE jenom prospěly. Líbí se mi přirozená agrese a nějaké gradování, avšak střídání tradi a cannibalu v 240-256bpm je trochu moc strohé. Nové album má už i nějaké to tupatupa, ale to je také málo.

Jedno z nejlepších blast alb pro mě co se pestrosti týče, je určitě "Nihility" od DECAPITATED, ta kreativita je místy až neuvěřitelná s jakým citem se tam střídají různé elementy hry na bicí. Je to modelový příklad, samozřejmě by se dalo takových alb najít určitě více a nejen v Death Metalu.

Jinak souhalsím ve vším co tu napsal Tom, nesnáším to samé co on.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

No ty woe, stejná (de)evoluce :-)))))))

Uživatelský avatar
DeathLife
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 06 kvě 2009 00:40
Bydliště: Uherskohradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od DeathLife »

s ThunderStormem máme někdy debatu na toto téma a i dle mého je ten blast ideální kolem těch 200bpm,max co bych ještě uznával je 220 pak to zní pěkně naprd a člověk potom ztrácí i tu sílu a já osobně mám rád když virbl hraje pořád hlasitě a dávají se do něj údery které k té projekci pomohou(žádné mazlení).A třeba naživo to zvučení udělá taky sakra moc...někdo to má naprd nazvučené a ani 230bpm mu nepomůže aby to znělo rychle a někdo si ten zvuk nastaví že to při 190 zní úplně nádherně :-) ....samozřejmě ty vyšší tempa nezatracuju ale všeho s mírou

Samuel
Pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 27 srp 2010 18:24

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Samuel »

Obdivuju bubeníky, kteří mají Blast beat zmáknutej. Mám rád když písnička graduje, až dograduje třeba k tomu Blast beatu, ale nemám rád zase hudbu, kde už to od začátku prostě takovym šílenym způsobem jede :-D . Příklad písničky kde si mi to líbí je třeba Dream theater - Nightmare to remember . Mike to tam zasypal pěkně :evil:

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od Kryštof »

A co rikate na Blakea Richardsona z Between the buried and me? To je hodně originalni hra, pustil bych si treba Swim to the Moon! sypacky okoreneny progressive metalem ala dream theater obcas je to ale az moc linearni. Bubenik je ale špica!

irdzi
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 13 bře 2004 14:51
Bydliště: jizni morava

Re: blastbeat - líbí nebo ne?

Příspěvek od irdzi »

mě docela dostává sypač z Ulcerate když už tedy ... check this i když předpokládám, že většina zasvědcených to bude znát ....

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“