Vznikne ještě něco nového?

Obecně o hudbě
Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od Hans-Drums »

Já osobně si nejsem zcela jistej,jestli přijde nějaký úplně nový styl,možná nějakej další neprozkoumanej odnož metalu,nebo rocku.....Možná by někdo mohl přijít s nějakým revolučním a úplně odlišným pojetím zvuku....V kvalitě zvuku nahrávek už se asi moc velkej krok udělat nedá,třeba na nové fošně od Creed (Full Circle) je tak precizní a přitom přirozenej zvuk,že si ani neumím představit,lepší.......Nicméně k těm odnožím - Není vyloučeno,že se za nějaký čas vedle Mathcoru,Grindcoru,Zombiecoru a Gorecoru neobjeví třebas i Jazzcore :D :D

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od Vozka »


Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od Hans-Drums »

No tak to mě lískni heverem :D Já vůbec neměl potuchy,že něco podobnýho už existuje :D Z toho tejden nebudu spát

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od Vozka »

Mně osobně by dost zajímalo jak moc se to liší od mathcoru nebo různých post-stylů a do jaké míry je to umělá škatulka (a z těch kapel tam znám akorát Nomeansno), ale rozhodně to existuje :))

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od kundulin »

Hans-Drums píše:No tak to mě lískni heverem :D Já vůbec neměl potuchy,že něco podobnýho už existuje :D Z toho tejden nebudu spát
Nejseš sám :o

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od doudleba »

Neříkejte že neznáte Johna Zorna..

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od miross »

doudleba píše:Neříkejte že neznáte Johna Zorna..
Joo, ale spíš díky Miku Pattonovi - oba dva jsou šílení :)
Vozka píše:Mně osobně by dost zajímalo jak moc se to liší od mathcoru nebo různých post-stylů a do jaké míry je to umělá škatulka ..
Ten rozdíl tam podle mě bude hodně velkej - doslova rozeznatelnej na první poslech - pokusím se dát nějakej příklad Math. Coru a Jazzcoru:
Jazz
[video][/video] - - [video][/video]
[video][/video]

Math.
timing na 2:53 :twisted:
[video][/video] - - [video][/video]
[video][/video]

- u toho "Jazzcoru" to je spíše můj subjektivní názor - krom prvního příspěvku se jedná spíše o progresivní rock s prvky jazzových postupů, ale dá se to zařadit do škatulky (hehe) stejně tyhle kapelky sahají po více žánrech ...

- Math. Poslední dobou se s kapelami hrající anebo snažící hrát tenhle styl roztrhl pytel.- kdo byl první? Snad Meshuggah a Atheist, ale dá se o tom polemizovat, pravda je asi jinde, nicméně je tu zase návaznost na starší experimentální formace kde se polyrytmy nešetřilo - Allan Holdsworth, King Crimson, Rush, Zappa atd.

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od ThunderStorm »

To je poslední věc, o kterou bych se bál. Jak tu píšou někteří prozřetelní, tak je opravdu hodně zajímavých věcí dneska.

Dost toho mixu punku, hardcore punku a grindu s jazzem pochází z konce 80tých let a je to poměrně stará záležitost, to že si někdo sedí na uších je jeho věc. 8)

[video][/video]

[video][/video]

http://504nola.blogspot.com/2010/12/anc ... mptor.html

Jo a dobrá věc je split John Zorn/NAPALM DEATH z roku 1990. :lol: :lol:

Samuel
Pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 27 srp 2010 18:24

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od Samuel »

Já si myslim, že je dobrý se vrátit k 60. a 70. rokům. Hodně novodobých kapel tak teď dělá, což si myslím, že je paráda. V těch letech vznikala zkrátka skvělá hudba. Lidi pro to byli hodně nadšený a nebylo to tak komerční. Myslím si, že je to dobrej nápad obohatit tu hudbu elektronickými zvuky. Strašně se mi líbí, když někdo používá třeba Samply a nebo si hrajou s elektronickejma Syntetizátorama. V tom tak trochu i vidím bucnoust hudby a jsem za to rád, že se to takhle vyvijí. Třeba je to blbost co píšu, ale tohle je můj názor.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od R - stick »

Ale není - já jsem úplně stejného názoru. FAktem je, že hudba 70 let měla co sdělit - a když to srovnám s dnešníma tunama sraček, co se na nás valí odevšad - tak tehdejším kapelám dnes málokdo sahá alespoň po kotníky. Fakt je ten, že je hodně málo současné hudby, kerá vůbec stojí za pozornost. A i já si myslím, že používání elektroniky v hudbě má velkou budoucnost - ovšem naprosto zásadní je, komu se to dostane do ruky - jestli opravdu tvořivému muzikantovi, který je jejich potenciál schopen využít až na doraz, nebo matlákovi, který akorát mačká čudlíky a pouští samply.

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Vznikne ještě něco nového?

Příspěvek od bub7 »

Souhlasím, chci dodat, že ty tuny nijaké dnešní muziky jsou pro rádia a ne pro poslech. Že to zní divně? Ve skutečnosti přece nikdo zážitkově rádia neposlouchá a přitom hrajou všude. Obchodní centra, autobusy, na stavbě, kamkoli se člověk hne, je to akustickej smog( jak zaznělo ve filmu Knoflíkáři). Osobně vidím budoucnost v míchání žánrů dohromady. A oslovovat hudbou jen menší cílové skupiny. Šedesátá leta oslovila každého, starý, mladý, všechny to semlelo, dneska už nic podobnýho nepřijde. Dnešní hudební rozmanitost nabízí každému to, co přesně potřebuje, stačí jen hledat:)

Odpovědět

Zpět na „Prostě o hudbě“