Víření

Jak hrajete?
Odpovědět
SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Víření

Příspěvek od SKAlička »

Ahojte, mám menší problém s vířením. Když vířím tak držím paličku jen mezi palcem a ukazováčkem což je obvzlášť při vysokejch rychlostech docela namáhavý a když třeba zahraju Tuzara 9. cvičení tak mám oddělaný prsty nejmíň na půl hodiny. Chci se vás teda zeptat jak by se paličky při víření měla ideálně držet :neutral: Mimochodem na bicí hraju jako samouk přibližně rok a půl a tenhle způsob mě naučil naučil jeden učitel ze zdejší hudební školy který vyučuje bicí pouze kvůli tomu že není nikdo jiný kdo by ten obor učil a tak se trochu obávám že mě naučil špatnou techniku víření :?

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Dobřem já když se totiž díval na Vajgla tak mi přišlo že to víří i prostředníčkem a prsteníčem... jinak díky ;)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Martin Vajgl »

neladici píše:Ahojte, mám menší problém s vířením. Když vířím tak držím paličku jen mezi palcem a ukazováčkem což je obvzlášť při vysokejch rychlostech docela namáhavý a když třeba zahraju Tuzara 9. cvičení tak mám oddělaný prsty nejmíň na půl hodiny. Chci se vás teda zeptat jak by se paličky při víření měla ideálně držet :neutral: Mimochodem na bicí hraju jako samouk přibližně rok a půl a tenhle způsob mě naučil naučil jeden učitel ze zdejší hudební školy který vyučuje bicí pouze kvůli tomu že není nikdo jiný kdo by ten obor učil a tak se trochu obávám že mě naučil špatnou techniku víření :?
Tipoval bych, že problém je u tebe v úhlu zápěstí při tlaku na vír. Hřbety rukou otoč při víření úplně nahoru. Představuj si, že do blány tlačíš zápěstím stejně, jako bys hrál akord na klavír.
Na press roll je palička držená jen mezi palcem a ukazovákem, ostatní prsty pryč. Na dvojkový vír jak píše Kostka..

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Martin Vajgl píše: Tipoval bych, že problém je u tebe v úhlu zápěstí při tlaku na vír. Hřbety rukou otoč při víření úplně nahoru. Představuj si, že do blány tlačíš zápěstím stejně, jako bys hrál akord na klavír.
Na press roll je palička držená jen mezi palcem a ukazovákem, ostatní prsty pryč. Na dvojkový vír jak píše Kostka..
Tak jsem to ihned vyzkoušel se svým cvičným padem a přišlo mi teda že úhel zápěstí je dobrej, myslím že to bude všechno v kondici a síle prstů, takže to co mě naučil učitel je asi ten press roll :) díky za radu :wink:

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Tak abych byl za pořádnýho blba :D tak se zeptám ještě na něco. Před časem když jsem začal cvičit Tuzara, tak jsem dojel ke cvičení 15 - Víření s ligaturou, co to je ligatura vím, tak jsem se to snažil spojené hodnoty vířit ale bylo mi to trochu nejasné protože mi (opět pan učitel z hudebky) tvrdil že hodnoty se hrají jako bez ligatury, což by znamenalo že dva takty na přiloženém obrázku se hrají stejně... Můžete mi to někdo objsanit? :?
Přílohy
Víření s ligaturou .JPG

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Kajda »

Dejme tomu, že to víření hraješ v šestnáctinových hodnotách, to znamená, že zavíříš PLPL. V tom prvním taktu zavíříš PLP a tu poslední čtvrtou šestnáctinu L jen tak lehce ťukneš, ten vír s ní ukončíš, takže Ti vznikne malinká pauzička před další dobou. No a ten druhý takt zavíříš všechny 4 šestnáctiny PLPL a víření ukončíš až na první osminu druhé doby. Snad jsem to popsala trochu srozumitelně :wink:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Kajda »

V učebnici Stick Control jsou na to fajn cvičeníčka.
Koukám, že Kostka mezitím napsal příspěvek ... já sice nejsem pánbůh a už vůbec ne Martin Vajgl :mrgreen: , ale takhle mě to učili.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Kajda »

Kostko, to je náhoda, že zrovna tohle vím :D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Slowmeda »

falešná skromnost, ty si nabušená a to zvlášť od doby co máš pořádný bubny :mrgreen:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Kajda »

Pořádný bubny mám, to je pravda pravdoucí :wink:
O falešnou skromnost ale bohužel nejde ... kéž bych měla zvládnuté všechny typy víření a mohla je v praxi bezpečně a s jistotou používat :( :)

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Kajda píše:Dejme tomu, že to víření hraješ v šestnáctinových hodnotách, to znamená, že zavíříš PLPL. V tom prvním taktu zavíříš PLP a tu poslední čtvrtou šestnáctinu L jen tak lehce ťukneš, ten vír s ní ukončíš, takže Ti vznikne malinká pauzička před další dobou. No a ten druhý takt zavíříš všechny 4 šestnáctiny PLPL a víření ukončíš až na první osminu druhé doby. Snad jsem to popsala trochu srozumitelně :wink:
Tak moc děkuju už to konečně chápu! :) Můj úspěch po dlouhé době :D No každopádně si procvičím ty normální čtvrtky aby tak poslední slabá šestnáctka nedělala bordel v té pauzičce. Jo a tím pádem když mám ve cvičení devět ligaturou pospojované ty celé noty a pak zase ne, tak se normální hrají tím samým principem jako tady že... Ou jéa, že bych konečně pochopil víření?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Kajda »

V zásadě jde o to, že když je víření pospojované ligaturou, tak víříš celou dobu bez přerušení a když máš např. čtyři celé noty bez ligatury (každou zavířit), tak mezi nimi by měly být kraťounké pauzičky, každou tu notu musíš nasadit zvlášť. :wink:

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Tak jsem to přesně myslel :)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Martin Vajgl »

Kajda ví přesně!:-) Kostka - nedělej si ze mě srandu a radši uvažuj o těch óbr Orionech za směšnou cenu:-). Mám tušení, že je využiješ!! :mrgreen:

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Martin Vajgl »

:D

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Kostka píše:Jasně, já nemám nic jinýho na práci, než dělat si srandu z Martina Vajgla!
Tu druhou poznámku mám chápat hodně, nebo jen málo kousavě?
(Omluva neladicimu za off-topic - ale příběh je uzavřen a ke katarzi už došlo, žejo.)
Jen to rozvádějte dál! :) Jsem moc zvědavej co bude mít pan Vajgl za další soupravu atd. a tak budu milerád když se to tady rozpitvá :D

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Martin Vajgl »

Black Panther Blaster :D

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Kajda »

Martin Vajgl píše:Kajda ví přesně!:-)
Oh, můj život má smysl :mrgreen:

Já jsem tak lehce pokukovala po těch Saturnech, co na ně nahráváš ta prezentační videa Anatolian ... líbí se mi. Je kopák u Saturnů váhově lehčí než u Orionů?

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Martin Vajgl »

Výrazně lehčí!:-)

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Kajda píše: Oh, můj život má smysl :mrgreen:

Já jsem tak lehce pokukovala po těch Saturnech, co na ně nahráváš ta prezentační videa Anatolian ... líbí se mi. Je kopák u Saturnů váhově lehčí než u Orionů?
Ten kopáček, jestli jsem se nepřečetl je 20" což je oproti tvé 22" už dost podstatný váhový rozdíl :D Mě se taky ty Saturny líbí (ještě aby ne) a ten 15" Floor tom je zajímavej (spíš jsem si z jeho zvuku ucvrk - prostě Saturn) :)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Martin Vajgl »

No je to 20" na 20", takovej rouroid :D ten typ zvuku dělají i blány - mám na tom komplet Aquarian Modern Vintage a to je fakt kůžička... teda nic pro metal agressor attack wanters :twisted: :twisted:
Jo a jak se na ni příjemně víří /aby Kostka poprávu nenamítal, že se odklání téma :). No nic, jdu dolů na sraz k odjezdu na konc., aby mi neodjeli /hotelová wifina - gule vem si do kina :mrgreen:

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Víření

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

SKAlička: Čau, zkus se podívat na tohle video: Florian Alexandru tam má docela zajímavý techniky hraní :wink:

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Víření

Příspěvek od SKAlička »

Amati píše:SKAlička: Čau, zkus se podívat na tohle video: Florian Alexandru tam má docela zajímavý techniky hraní :wink:
Nazdár.. tohle video už jsem viděl nespočetněkrát :) od mého učitele jsem přejal základy zametání a pomocí toho videa s nima zkouším pracovat dál :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“