Vypadávání paliček

Jak hrajete?
Odpovědět
Vili z Role
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2011 13:53
Bydliště: Nová Role

Vypadávání paliček

Příspěvek od Vili z Role »

Dobrý den, s bicíma teprve začínám, ale při cvičení se mi dost často stává, že si jednou paličkou vyrazím tu druhou a nebo mi prostě dost často vypadávají z ruky. Je to běžné, nebo něco dělám špatně ? Musím ještě dodat, že cvičím na el.bicích Alesis 7. Děkuji za všechny rady a postřehy. Vili

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od SKAlička »

Vili z Role píše:Dobrý den, s bicíma teprve začínám, ale při cvičení se mi dost často stává, že si jednou paličkou vyrazím tu druhou a nebo mi prostě dost často vypadávají z ruky. Je to běžné, nebo něco dělám špatně ? Musím ještě dodat, že cvičím na el.bicích Alesis 7. Děkuji za všechny rady a postřehy. Vili
Zkušení bubeníci ti jistě poradí více a lépe, ale myslím že vizualizační cvičení z tohoto videa by ti měli napomoci k citu při držení paličky a tím zredukovat případně vyrážení :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Wind »

A občas vypadne palička každému, může se to stát i nejlepším... Ale ne často. Myslím, že jestli je držíš správně tak by se to mělo časem zlepšit

Vili z Role
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2011 13:53
Bydliště: Nová Role

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Vili z Role »

Já myslím, jestli není problém v tom, že ty el. bicí mají v průměru malé pady a tím jak se snažím hrát na střed, paličky "brnkají " o sebe a dochází k tomu vyrážení. Ale jak říkám, vypadnou i když se spolu nedotknou. Děkuji všem za komenty. Vili

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Sheafraidh »

Ne ze bych byl nejaky zkuseny bubenik, co poradi vice a lepe, ale me osobne pomohly dost prstova cviceni, sesit od Veseleho (hnedy), mozna staci prvni dve, tri, stranky (me osobne staci vlastne jen jedno cviceni). Strucne se jedna o uder za pomoci pouze prstu, loket, zapesti by mely zustavat uplne v klidu. Ale prijde mi, ze je skoro nutne videt, jak to delat (a nevim, jestli youtube staci)... Myslim, ze clovek se tim nauci nebranit palicce v odrazu a aby litala sama po sve (prime) draze a tim padem se nepletla te druhe do drahy. Takhle to zni, jako kdyby to bylo za hodinu, ale myslim, ze to trva nekolik let - sam to porad resim...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Bobroněnko »

já bych možná začal tím, že přestavím bicí. jasně, že držení atd je nutný zvládnout, o tom žádná. mně v tvojí situaci pomohlo posunout hihatu dál od sebe, začal jsem hrát s předsunutou rukou a najednou byla volnost, paličky se nekřížily. časem, až zvládneš držení, sám začneš posouvat hajtku zase zpátky blíž k sobě a paličky se ti nebudou mlátit. případně se zkus cvičně naučit hrát open hand.. ;)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Šupi »

Pokud by technika držení nezabrala, tak doporučuju zkusit protiskluzovej vosk na paličky....sám jsem ho jeden čas hodně používal a vyhovovalo mi to. Pak jsem párkrát zahrál bez něj a zjistil jsem že ho už nepotřebuju..

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Kryštof »

Mě padají paličky docela často, naposled, když jsem měl na koncertě solo, tak mi vypadla levá palička, urychleně jsem jí sebral začal ťukat nějaký rytmus na podlahu, zakřičel, že to bylo schválně a pak zase přešel na soupravu :D

Vili z Role
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2011 13:53
Bydliště: Nová Role

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Vili z Role »

Děkuji za příspěvky. Jsem rád, že v tom nejsem sám a je fakt, že léta dřiny a odříkání se musí někde projevit. Díky všem. Vili

Vili z Role
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2011 13:53
Bydliště: Nová Role

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Vili z Role »

To: Bobroněnko, děkuji za radu. Dneska jsem opravdu bubínek předsunul a zdá se, že věc je "skoro" vyřešena. Za celý dvojhodinový trénink vypadla dvakrát. Což považuji za obrovský pokrok. Díky. Vili

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od fankju »

Vono držení se s rokama samo upěvní. Jim Chapin říkal, že paličku máš držet jako sýkorku. Nechceš ji rozmáčknout, ale nechceš, aby uletěla. Můj učitel říkával, že kdyby někdo přiběh a chtěl Ti ji vytrhnout z ruky, taky by se mu to nemělo podařit.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Wind »

Když už jsme u vyadávání paliček, tak Benny Greb upoští paličku jako boss, ta trefí splash přesně v timu a pak se mu podaří ji chytit :D

Vili z Role
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2011 13:53
Bydliště: Nová Role

Re: Vypadávání paliček

Příspěvek od Vili z Role »

A tak jsem si u R sticka objednal paličky delší, tedy asi extrémně dlouhé, neboť jsem vypozoroval, že mi nejvíc vypadává pravá a to tak, že mi sjede po hi-hat až pod ní a při cestě nahoru se zasekne o spodní část, čímž mi jí vyrazí z ruky... Delší palička by teoreticky neměla propadnout níž než je zdrávo a možná by z části byl problém vyřešen.... Nechám se překvapit, podám hlášení.....Vili

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“