Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Jak hrajete?
Odpovědět
Mobster
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 29 srp 2008 12:42
Bydliště: Blatná
Kontaktovat uživatele:

Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od Mobster »

Ahoj,
potřeboval bych radu, nejšpíš od někoho, kdo se s tím už setkal. Jemně se mi protáčí palička v levý ruce směrem seshora dovnitř a to mě docela vytáčí. Snažím se teď hrát víc prsty a něco dělám špatně, i když se snažím, aby ta levá kopírovala (držením) přesně tu pravou, protože ta nezlobí. Už nevím jak to odstranit - prstový cvičení, pevně držet paličku mezi palcem a ukazovákem, zas ale aby to nebylo na úkor křeče... víc mě nenapadá. Docela je to nepříjemný při vyšších tempech u blast beatů. Stalo se to někomu? :) (a ano, o odkazech na freedrumlessons a Vajgla vím)

Dík, Štěpán

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od Kryštof »

Jestli používáš nelakovaný zkus lakovaný jestli používáš lakovaný tak zas nelakovaný, mě třeba různě vandrujou lakovaný paličky protože se mi potěj ruce a kloužou.

Mobster
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 29 srp 2008 12:42
Bydliště: Blatná
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od Mobster »

Což k nelakovanejm jsem přešel, to se zlepšilo o dost procent. Ale tohle mi prostě nezmizelo :-/

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od Kryštof »

Jestli se jen protacej po svy ose tak to snad nevadi ne? Nebo takhle jsem to pochopil ja

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od R - stick »

Zkontroluji si, jestli palička není prohnutá. Pokud ano, tak se ti v ruce protáčí, protože vzhledem k úderu se snaží najít si optimální těžiště - a to je v případě prohnuté paličky maličko mimo její osu. Podotýkám, že i ideálně rovná palička se může prohnout - hlavně působením jeného klimatu nebo vlhkosti ve zkušebně či na vystoupení. Je to hodně individuální a udělá to i jinak perfektně rovná palička.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od Sheafraidh »

:D i u jazzu apod. by se to projevovalo podobne :)

Mam dojem, ze to je dano bud nekonstantni silou mezi palcem a ukazovackem v prubehu uderu nebo nejakym "asymetrickym" pohybem prstu - no, popisuje se to dost spatne, ale zkus kouknout na DVD Jojo Mayera (staci asi prvni tretina) a porovnat si techniku (hlavne ten jeho "fulcrum point" nebo jak tomu rika)...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od tomcorn »

Kostka píše:Prostě se vyser na blast beaty!

Sorry! Nemoh jsem si pomoct. :P
Kostky jsou (budou!) (vy)vrženy :twisted:

Mobster
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 29 srp 2008 12:42
Bydliště: Blatná
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od Mobster »

Kryštof: No právě, že docela vadí.. Působí to rušivě a jakoby měla tendenci vypadnout..

R-stick: Naprosto dokonale rovná. Tak rovnou paličku jsem už dlouho neviděl. (Ano, to je snaha o reklamu :D )

Sheafraidh: Na tom něco bude. Zřejmě v nějaký určitý poloze nemam ukazovák a palec dostatečně sevřený, ale jak se sakra tohle odnaučim, to je mi záhadou :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nechtěná rotace paličky v ruce

Příspěvek od Sheafraidh »

Mobster píše:... ale jak se sakra tohle odnaučim, to je mi záhadou :D
Zadna velka zahada to neni - normalne zkouset pomalu a kontrolovat to a postupne zrychlovat, akorat to asi chvili potrva :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“