Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Jak hrajete?
dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od dady »

Zaujimalo by ma, ci ma [mal] niekdo z vas bolesti zapastia alebo prstov...?
...ide mi totizto o to, ze ak sa pred hrou nerozcvicim [precvicenie zapastia a prstov] zacinam po chvilke citit bolest palcov, ktora vsak postupne vzdy prejde...ale horsie je, ze to citim aj pri rychlejsom tempe - a to aj ked som uz rozcviceny....
...moja o tazka teda znie: moze to byt nespravnou technikou? Alebo je tato bolest sucastou upevnovania techniky...? Alebo to moze byt unavou [kedze cvicievam skoro kazdy den]...?...

diiKy

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Zkus lehci palicky. O technice ti nic nereknu, to bych musel videt, jak to drzis. A vzdy se pred hranim rozcvic, pomalu, stridavy udery, pridavat prsty, pak zapesti... a davat to postupne do tempa. Kdyz zacnes hrat rovnou naplno, uzenes si zanet slach.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Přesně tak, s tím opatrně, nepíšeš jak dlouho hraješ, kolik hodin denně cvičíš a tak.
Může to být stejně tak špatná technika, jako únava, nebo obojí.
Každopádně bych to nějak nepřemáhal, protože pak tě čeká zánět šlach a to není nic moc.

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dady »

Atlet píše:Zkus lehci palicky. O technice ti nic nereknu, to bych musel videt, jak to drzis. A vzdy se pred hranim rozcvic, pomalu, stridavy udery, pridavat prsty, pak zapesti... a davat to postupne do tempa. Kdyz zacnes hrat rovnou naplno, uzenes si zanet slach.
...co sa tyka paliciek tak pouzivam 5B classic od pellwood...techniku drzania mam taku, ze palec mam vzdy hore [myslim ze sa pouziva aj technika ukazovak a palec po stranach palicky]...

...hram priblizne pat rokov, pricom techniku sa snazim udrziavat asi posledne dva roky...cvicievam priblizne sest dni do tyzdna v priemere hodinu a pol denne... :?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Bez rozehrani je to blby. Take se musim vzdy aspon trochu rozhybat, alespon 5-10 minut, protahnu si ruce, uvolnim zapesti a jde se na to. Prstovou techniku zacinam vzdy cvicit od pomala - v rychlosti stejne nikdy nic bez rozehrani nezahraji. Po nejakych dalsich 10-ti minutach si prsty zvyknou, ruce se zahreji a mohu zacit zkouset vyssi tempa.
Minuly tyden v utery jsem se nemel kdy rozehrat pred koncertem, take jsem par dni predtim dost cvicil a odneslo to zapesti prave ruky. Stredecni koncert jsem pak odehral jen tak tak a vubec jsem se neuvolnil - to zapesti jsem porad citil a prsty jsem mel castecne znecitlivele. Ve ctvrtek jsem radeji na palicky ani nehrabnul (ale dalo mi to praci ;-) a v patek bylo zase vsechno ok. Obcas je potreba trosku spocinout

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Bez rozehrani je to opravdu naprd. Vetsinou ruce rozjedu pred skusebnou doma na matraci- stridave uhozy, paradidle, dvojky a pak to celkem jde.. nikdy mne nic nebolelo. mel jsem ale jednou solidni bolest kolene kdyz jsem cvicil techniku na kopak a mej jsem diru v kalhotach nad kolenem... kdyz jsem sel do zimy, tak druhej den rano peklo

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já jednou cvičil dost a začly mě chytat ruce... Taky jsem musel dát pauzu, fňuk... Ale za dva dny to už bylo ok.

Jinak jestli Tě bolí palce, tak je to možná z křečovitého držení paliček, mě po chvilce bolí palce, když hraji tlačený vír, jelikož ty paličky prostě svírám, jinak nezavířim... :roll:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

taky mívám občas bolesti, když delší dobu nehraju a pak to rovnou rozvalím..už jsem se ponaučil.

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dady »

Benbuben píše: Jinak jestli Tě bolí palce, tak je to možná z křečovitého držení paliček, mě po chvilce bolí palce, když hraji tlačený vír, jelikož ty paličky prostě svírám, jinak nezavířim... :roll:
...moze to byt aj tym, ale ak drzim palicky medzi palcom a ukazovakom tak do toho proste musim dat troska sily, aby som ich udrzal...
...ty palice sem tam taky trocha litaj po skusebne...

:D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já teda, když jsem začínal, míval jsem docela často bolesti kloubů na palcích. Šlachy mě bolej jen občas po prstovkách nebo zápěstí pokud hraju blbě.

Krusty
Diskutér Sféry
Příspěvky: 148
Registrován: 29 čer 2005 20:01
Bydliště: Znojmo,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krusty »

tak zrovna dneska mě po půlhodinovém cvičení prstovek celkem bolí pravá (!) ruka

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mě trošičku svrbí palce - po asi čtyřhodinovém pilování tlačeného víru, nasazování, crescenda decrescenda, akcentů, etc... Už se těším, jak budou pánové Smažík a oba Žižkové valit na můj vír oči/uši... :P :lol:

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

Ked cvicim uz na mna moc velke rychlosti a trochu fusujem techniku tak ma boli lave zapestie. Vtedy viem ze treba spomalit. Mozno to je aj tym ze cvicim s PELLWOOD BIG BOSS :twisted:

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dady »

Pofider píše:Ked cvicim uz na mna moc velke rychlosti a trochu fusujem techniku tak ma boli lave zapestie. Vtedy viem ze treba spomalit. Mozno to je aj tym ze cvicim s PELLWOOD BIG BOSS :twisted:
:shock:
...preco si sa rozhodol zrovna pre Big Boss-y??
...to tie bicie musis nenavidiet... :wink:

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

dady píše: :shock:
...preco si sa rozhodol zrovna pre Big Boss-y??
...to tie bicie musis nenavidiet... :wink:
Big bossy pouzivam iba ked cvicim doma na Putty pad. Vlastne momentalne vacsinou cvicim iba doma. Na sade pouzivam Goodwood 2B.
A Big bossy preto lebo sa s nimi rychlejsie zosilnia prsty. Ked s nimi nacvicim nejaku vec v neviem kolko bpm tak s mojimi 2B to zahram aj s malinou rezervou.

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dady »

mazane... :)
pomaha to...?

btw. putty pad mam, som sa tiez nieco na nom nadrel... :wink:
momentalne mam vsak Billy Hyde - Natural rebound pad aj so stojanom - je to o nieco tvrdsie ale zato praktickejsie...

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

Myslim ze to pomaha ale iba pri prstovej technike inak sa to podpise na zapesti :D
Inak ten putty pad mi vobec nevyhovuje. Vobec sa to neodraza a potom na blane nezahram tie veci ako na tej gume.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mně tedy putty pad odráží dost... ;)

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

Benbuben píše:Mně tedy putty pad odráží dost... ;)
Aj mne ked mam z toho iba malu kocku ale potom sa mi tie big bossy obcas stretavaju a to uz o takej polnoci robi ramus hehe A mozno je ta plastelina uz po zaruke vsak ho uz mam nejaky rok HAH

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

no však na tom nejlíp potrénuješ svojí accuracy... :D

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

hej hej ma to aj vyhody ale hymen je hymen :D :D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

:arrow:
Naposledy upravil(a) fankju dne 18 led 2006 22:15, celkem upraveno 1 x.

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

Dnes už citím, že v držení paliček přestávám mít problém. Levá ruka je u mne stále levá, ale pravou dohání již mílovými korky (to proto, že pravou nehraju).
Dnes ale zjišťuju, že nohy jsou v pr.... . V nich chytám křeče v kotnicích.
Jediný recept, který jsem zjistil, je hledání totálního uvolnění. Bohužel, jen hledat nestačí a musí se to člověk i naučit.

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

fakju píše:Já myslím, že je právě lepší hrát na něco bez odrazu, naučíš se pak všechny údery poctivě vyhrát.
Pri prstovej technike myslim ze nie. Ked hras na blane tak ukazovak v podstate vyuzivas iba na pridrzanie palicky. Ale ked hras na niecom co sa ti neodraze tak ti ukazovak dopomaha k rychlejsiemu vrateniu palicky - co je neopodstatneny pohyb pri blane. A poslednym dvom/trom prstom to je jedno.
Naucil som sa hrat na puttypade rychle striedave udery ktore na rytmicaku nezahram lebo to lieta ako na spagate.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Já to taky s rukama nemám ještě vychytané, teda French Grip, na který se přeučuji, ale až to zvládnu, tak budu zvládat dobře dva gripy.
S nohama jsem udělal za poslední měsíc velkej pokrok, už je mám pod kontrolou a vydržím hrát sypce v blackových rychlostech skoro bez únavy. Hodně díky tomu vděčím šlapce, na kterou nedám dopustit, ale jsem zvědav, jestli bych takto zahrál i na jiný dvoupedál, ještě jsem to od te doby nezkoušl, ale doufám, že jo. :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“