Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Jak hrajete?
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

sasa píše:gustaffe, heh a teď si přihřeju svoji polýfčyčku...koukni na http://www.sferabubeniku.info/viewtopic.php?t=1143 když si je nevezme Trade, kterej se na ně jede podívat v sobotu, tak ti je můžu nabídnout...
.
Dík, vypadá to na sympatický škopíky, ale já plánoval nákup až tak na konec roku. Kdybych na to měl teď, tak koupim ty Gretsche. Já sem takovej ten vůl, co zhruba rok oblejzá různý recenze a fóra po celym světě, aby se ujistil, že kupuje dobře, vyzkouší pět šest souprav, aby se ujistil, že dobře nehraje jenom ta jedna, která se třeba náhodou povedla, prostě všechno si připravííí.......a voni pak zastavěj výrobu, a já utřu nudli. A možná bych radši ty tvý pýveje, vypadaj krááásně.....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

no jo, ale ty píveje neprodám:-)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Boosty píše:taky mívám občas bolesti, když delší dobu nehraju a pak to rovnou rozvalím..už jsem se ponaučil.
Doprdele, zas se mi to stalo ale ted je to horší, mám tu bolest i na druhý den. Teď mě bolí obě zápěstí a tak 10 cm směrem k loktu taky. A mám je takové stuhlejší. Jsem týden nehrál a pak jsem začal hrát hned naplno jen s minimálním rozcvičením, to jsem ale blbec. Ted se bojím, jestli to nejsou první příznaky zánětu šlach, nebo jen unavené svaly v těch místech, ale vzhledem k tomu, že ty zápěstí mám ztuhlé, tak ...
Mívá někdo to samé, dneska musím cvičit a jsem z toho nervozní, ale hlavně z toho, co se mnou bude.

DDT
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11 črc 2006 11:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT »

Dřív když sem měl baličky typ jazz s průměrem 14 mm tak při mém vyhovujícím stylu držení paličku při rychlém hraní třely o ukazováčky přesně v místě nejblíže dlani a dělali se mi tam puchýře. Učitel na to, že je to špatnou technikou držení paličky což není pochyl, ale teď mám paličky typu swing s průměrem 13mm držím paličku stejné a nic dokonce hraju i rychleji než předtím a nic a nic a nic :) stejnak mě učitel nenaučil nic novýho než upřesnit přesnost omg XD

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

mně nebolej prsty ale když hraju rychle tak mně bolej ruce ale to de o zvyk

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Mne nebolí nic. Aj když hraju dlouho, tak max prdel.
Snažím se hrát co nejpohodovější technikou. A když hraju rychle tak se to snažím hrát prstama (ne vždycky to jde...hlavně na tomech ne...).
Taky ale nehraju žádný grindy a podobný prasečinky typu 16ky na 210bpm...

Miken
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2006 19:43
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miken »

Pokud je to o spatne technice tak muzes si muzes natahnout slachy a to by sis pak od bubnovani odpocinul dost dlouho! :!:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Tyjo nevim.....bojim se ,Že mam šlachy taky dost f prdeli......boli mě...na obou rukach v oblasti zápěstí smĚrem k prstům....zapěstí mě boli jak prase když zkoušim hrát levou metličkama....takový to míchání....boli mĚ šlachy taky když píšu dýl jak pět minut fkuse...nebo když pišu chvilku na klavesnici.....a to neříkam co po hraní...nevim moŽná bych to měl začit řešit....
Snažil sem se dycky všechno poctivě vyhrát....

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

nepodceńuj to, vždycky je lepší nechat se poslat doktorem do prdele než být invalida.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Máš asi zánět šlach. Čím dřív s tím někam zajdeš, tím kratší dobu to budeš muset mít v sádře. Hlavně už necvič a radši ani nepiš na klávesnici, třeba to není ještě tak zlé, a tak bys pak nemusel abstinovat tak dlouho.

Jednou se to stalo kamarádovi, když ho vzali do Už jsme doma; jak začal cvičit ta rychlá pekla, tak si ty ruce namohl, ale cvičil dál, takže měl pak ruce měsíc v sádře... Já měl jednou v zimě náběh na něco podobného, ale dal jsem si asi tři dny pauzu a šecko bylo ok... Ale to mě to nebolelo ještě tolik. Takže doktor!

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Začal sem to krapet lečit..obkladky....a moc to nehrotim....bo to mam určitě z těch zábavofkovejch pekelnejch temp 180...190..když se snažim vyhrát ty pičifuxký osminy....taxem si dal pauzu.....
Ale určite by se hodil lekař...kdyby mi dal nejakou šikovnou a doufejme levnou mast.....
Jenomže mam zajit uz za miliony dochtorama....a nejak se mi tam nechce...

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Já se ti vůbec nedivim chlape, taky nerad chodim k lékaři (už jsem tam nebyl 4 roky - ťuk ťuk ťuk) ale asi by bylo lepší se sebrat a jít. Nepodceňuj to, fakt ne!!

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Taky se mi tam v zimě nechtělo. Na vánoce už vůbec ne. Tak mě na Boží hod odvezli na dva měsíce...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

He he ....tak tohleto je kůl :D
...ja mam k dochtoru s očima...s alergiema....a s chronickym zanĚtem f krku...a fakt se mi tam už nechce...bo f kvĚtnu sem přestal chodit na rehabilitace s vykloubenym ramenem...a už se mi tam za nima zase nechce...
Jo a to sem ještě oblital nějaky celkový interni vyśetření,proč je mi v zimě dycky tak blbě 8)
Tak když se cítim v létě dobře....tak se mi to chce nechat zas nazimu až mi zas bude blbě.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

bubenicka logika :D

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Ja drzim palicky jako dobytek, samozrejme se snazim preucovat na palec nahore a hrani prstama (ale furt mi to po tech letech nejak nejde). Cvicim fakt jen pomalinku, ale ruce, zapesti ani prsty me absolutne nebolej - pokud drzim palicky svym prasogripem. Kdyz se pri cviceni na malej se snazim mit palec nahore, cejtim pak jen ten palec, ale jen na levacce, protoze na nej tak debilne tlacim.

Jediny s cim mam problem, je ze kdyz visim cele odpoledne na skale, mam mozoly a odreniny na vsech clancich a to jsem pak pekne zdrevenelej. Pak palicky drzim spis jako kat sekeru a podle toho to taky vypada :-(

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

záleží na tom, jestli se cejtíš bejt horolezec se zájmem o bicí , nebo bubeník se zájmem o lezení. nedovedu si představit hrát večer po odpoledni stráveným na skále. :mrgreen:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

No jasně...tohle sem taky zistil....v některých případech dostávaj ty pracky fakt zabrat....daj se jednoduŠe utahat...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já mám potíž s držením po několikahodinovým kopání s krumpáčem. Těma otřesama od země dostávaj prsty (ruce...) pěkně zabrat. Potom bolej a nemůžu je narovnat.

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

LU-BOSCH píše:záleží na tom, jestli se cejtíš bejt horolezec se zájmem o bicí , nebo bubeník se zájmem o lezení. nedovedu si představit hrát večer po odpoledni stráveným na skále. :mrgreen:
Ani jednim, ale oboje me bavi a obe delam spatne a mene nez bych chtel.

Ryzek
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 05 lis 2008 22:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Ryzek »

mně bolí občas zápěstí po něčem rychlejšim ale nerozcvičuju se takže to bude asi tim....takže začnu :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Vojta Horák »

Ryzek píše:mně bolí občas zápěstí po něčem rychlejšim ale nerozcvičuju se takže to bude asi tim....takže začnu :)
Bude to tim :idea:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od RadimCep »

Mě zapěstí nikdy nebolelo... Nijak se nerozcvičuju, prostě přijdu, zapnu strunění a jedeeeem... Ale faktem je že musím začít cvičit..

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Hans-Drums »

Dřív mě při zkoušení ke konci zkoušky zápěstí začínalo bolet obě zápěstí,ale od doby,kdy používám AHEADky se to hooooodně znatelně zlepšilo,ne li úplně vymizelo.U mě to tuším bylo tím,že se vždycky snažím do toho prát jak sviňka a to zápěstí dostávalo hodně zabrat.Ovšem těžiště u AHEADek způsobí že menší silou.................... A vlastně,tady už to stejnak všichni znáte :D

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od bub7 »

Spousta začínajících hráčů se za soupravou strašně nadře. A zbytečně!!! A může za to mediální obraz rockový a metalový hudby, jak vidíš ve videoklipech ty bubeníky co sebou mlátěj, zpocený jak prasata, prostě hrůza. Dá se razantně hrát i lehkou rukou-bezbolestně!

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“