Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Jak hrajete?
Tommy_Lee
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 17 kvě 2005 12:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Tommy_Lee »

Tak ja nemam ani tak problem s bolesti rukou, jako spis se zady... Ale teda fest. Staci, abych hral treba 15 minut v kuse a mezi lopatkama kolem patere se najednou objevi silena ostra bodava bolest. Kdyz si najdu polohu, ve ktere je bolest nejmensi, tak to celkem jde, ale zas musim hrat tak, abych vubec nehybal telem, coz je dost omezujici... Na zkouskach a pri cviceni se to jeste da, tam vcelku o nic nejde, ale pri koncertech zazivam celkem muka... To pak ta bolest trva treba az do druheho dne... Nejhorsi je, ze me ani nejake protahnuti nepomaha... Zacalo to tak cca. pred pul rokem, do te doby to bylo uplne v pohode (nejakych 7 let), proto to moc nechapu... Myslim, ze technikou to nebude, tu jsem nijak zasadne nezmenil (proto taky porad neumim hrat :) ) a ani s posezem jsem nijak nelaboroval. Vsechno se to tak nejak casem prirozene zmenilo (posez a technika) a sedlo si to...
Nemel s tim nekdo z vas problem?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Adrub »

Bude to asi opravdu špatným posezem. Taky jsem s tím dříve bojoval. Možná, že jsi sice posez nezměnil, ale je možné, že jsi se trochu nahrbil ke straně ( dopředu, dozadu ) a to může způsobovat tu bolest. Taky je možné, že máš při hraní nějaké nekoordinované pohyby těla. Teoreticky by se Ti tělo moc hýbat při hře nemělo, ale každý to máme jinak.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Sam Jr. »

taky si mohl jen zestárnout :) nebo ti z nějakýho důvodu ochably zádový svaly.
já sem svoje bolesti zad způsobený "možná" 50kilama nadváhy, žádným sportem a kancelářskou prací vyřešil stoličkou s opěrátkem :wink:

když jsem dojel z práce a posadil se za trenžér nebo sadu, byl jsem bez opěrátka a při snaze o rovný držení těla do půlhodiny úplně ztuhlej a záda bolela jako čert, na koncertě se to v zápalu boje neprojevovalo (nebo sem se hrbil, nevím), ale nacvičit s tím takhle teda nešlo nic :(

Tommy_Lee
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 17 kvě 2005 12:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Tommy_Lee »

adrub: no mozna bude zakopanej pes i v rozestaveni... totiz pristihl jsem se, ze pri normalnim bum-cvacht pres hh, se jakoby mirne natacim doleva (od pasu nahoru), Proste jakoby jdu po hi-hatce... ale myslim, ze jsem to delal i driv, tezko rict...
s tim pohybem tela: myslim si, ze nejake velke nezadouci pohyby nedelam, celkove se moc nehybam, napsal jsem to spatne - myslel jsem tim, ze kdyz me to chytne tak abych mohl dohrat skladbu, musim mit telo uplne nehybny a strnuly v pro me neprirozene poloze a je to dost limitujici (kdyz jdu i levou rukou doprava na ride, tak si natocenim tela prirozene pomaham).
Doufam, ze jsi to z toho kostrbatyho popisu aspon trochu pochopil ;)

sam: paradox je, ze me to zacalo zlobit az pote, co jsem shodil 25 kg navic a zacal se hybat :)
o sicne s operatkem uz jsem taky premyslel...

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Hans-Drums »

Ono v tom bude hodně faktorů,který tu hru znepříjemňujou,jenže tyhle problémy asi úplně vyřešit nejdou,protože třeba něco bolí kvůli blbý vejšce stoličky,tak jí zvednete a hle! nastane další problém s něčím jinýmten vyřešíte a takhle pořád dokola.A když mě při zkoušce bolí zádá,tak se projdu trošku protáhnu a je to jak ze škatulky :wink:

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od addla »

u nadpisu si změňte druhé slovo na "lokte" a čtvrté slovo na "ramene" a máte můj problém.. když hraju rychlejší tempa na hajtku, tak mě začne bolet ruka od lokte k rameni a celá tak jakoby ztuhne.. mám něco změnit, nebo to je tím, že ruka není zvyklá => víc ji cvičit?

Paicey
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2009 22:25

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Paicey »

Je to docela možné. Než si svaly zvyknou na vpravdě nepřirozený pohyb tak to nějaký čas trvá. Důležité je hrát ekonomicky, naučit se správně frázovat a ušetřit energii. Je to ale divné. Svaly ramene mají mít velkou výdrž a sílu, ne rychlost. Zkus posunout úder víc směrem k zápěstí (nevím jestli málo používáš zápěstí nebo jak vůbec hraješ), jako víc ho používat. Předně bys do toho neměl až tak řezat, ono stejně po nějaké době je takový zvuk špatný. Postav si sadu tak aby se ti pohodlně sedělo. Musíš přisbůsobit nástroj sobě, ne sebe nástroji.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Kajda »

To Paicey : Addla je TA a ne TEN :wink:
To Addla : Je dost pravděpodobné, že jak začneš hrát na hajtku rychlejší tempo, zatneš na ruce svaly a hraješ křečovitě, z toho Tě pak ta ruka bolí. Ruka musí být uvolněná. Jak psal Paicey, také je hodně důležité mít bicí dobře nastavené, aby se Ti za nimi sedělo a hlavně hrálo :) pohodlně. To by Ti měl ale ohlídat Tvůj učitel :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Vojta Horák »

Když se vám tohle děje (mě se to taky, zaplaťpánbů už DĚLO), tak krom techniky a nezvyku ruky, šetření energie atp. je možné, že máte ve zkušebně zimu. Já teď trpím na prsty, kvůli zimě a strašně mě to štve. Nejdřív si ruce máčim v umyvadle teplou vodou a pak tam stejně vystydnu, pokud si ne vezmu ultratěžký paličky, kde se teplota ruky trochu udrží, protože se u toho ruka zahřeje.
Jinak je dobrý naučit se takový věci jako je pumpa a třeba k tomu naučit se hrát rychlý singly (trénovat jen prostě prsty) hihat rukou. Začne křeč? Hodim pumpu, má to jinej "švunk", jinak díky těm singlům (a nadhledu co jsem si jejich tréninkem získal) můžu hrát velice uvolněně, s klidem a když už náhodou krvim triolovej shuffle při 180bpm, pumpa v dalším songu mě z toho dostane.

Paicey
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2009 22:25

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Paicey »

Jo to je taky pravda. Jak mě třebas vystydnou prsty tak nezahraju vůbec nic. Nesnáším to. ta rozcvička je taky důležitá. A sorry za malý omyl.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od tomcorn »

Pomáhá thajský olej, co se dá koupit v potřebách pro thaiboxery. Perfektně podporuje zahřátí svalů. (na předloktí a hřbety rukou ideální, konečky prstů by asi pak klouzaly :lol: )
http://www.hayashi.cz/trenink/thajsky-o ... -2631.html

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od BLeviathan »

Thajský olej ... už vidím jak to u nás matlou na toaletní papír na dámských záchodech. :mrgreen:
Mne nejlíp pomáhá vzít si sebou na hraní placku, nebo si jen bouchat do stehna ... rukoklad asi nějak takhle: PPPP PPPP LLLL LLLL.... PPPP LLLL... PPP LLL... PPLL ...PLPL PLPL .... paradiddle. Je to tak na 15 min. Někdy se rozjedu a ve střídavém úderu si svičím akcenty ... bacha na to stehno pak :D docela to bolí. Prsty jsou pak mrštný jak pulci

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od tomcorn »

Ty chodíš ná dámský záchody? :shock:

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od BLeviathan »

Semtam tam mám pozvánku :mrgreen:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od tomcorn »

...jízdenku do Nestlé.... :lol:

Paicey
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2009 22:25

Re: Bolest prstov a zapastia = nespravna technika?

Příspěvek od Paicey »

Jo jo, pumpa, tedy Moeller pumping motion je nejefektivnější a nejpřirozenější možnost jak hrát jazzový beat, shuffle nebo jiné věci. Jednoduché leč účinné!

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“