Moeller technika

Jak hrajete?
Miguelito
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2008 02:55
Bydliště: brno

Re: Moeller technika

Příspěvek od Miguelito »

SERVUS SEŇORE!!!
MOELLER TECHNIKA JE DOBRÁ PŘEDEVŠÍM NA PIANKO, KDYŽ CHCEŠ HRÁT, JÁ JI POUŽÍVÁM PŘI HRANÍ SWINGU SKORO VŽDY, OBČAS I V TAKOVÝCH SKLADBÁCH, KDE BICÍ JSOU DYNAMICKY V POZADÍ. ŠPATNÉ TO NENÍ. jAK ŘÍKA MILES DAVIS, KAŽDEJ HRAJE JAK NEJLÍP UMÍ.

HOŠI!! VZKAZ PRO VŠECHNY!! NEŘEŠTE AŽ TOLIK MOC TY TECHNIKY, ABYSTE Z TOHO NEBYLY BRZO NA PRÁŠKY. JSEM SICE NOVÁČEK VE SFÉŘE, ALE MÁM UŽ NĚCO ZA SEBOU NEJEN V ŽIVOTĚ, ALE I NA TENTO NÁSTROJ. řEKNÁU POUZE STRUČNĚ, INSPIRUJTE SE I TĚMI BUBENÍKY, MYSLÍM HLAVNĚ TĚMI CO OPRAVDU HRÁT UMÍ PERFEKTNĚ, I KDYŽ NEJSOU ZNÁMÍ. A DÁLE VÁŽÍM SI BUBENÍKŮ, HLAVNĚ TĚCH LEPŠÍCH, KTEŘÍ UMÍ BÝT SKROMNÍ CHARAKTEREM A TO CO PRODAJÍ ZE SEBE NA NÁSTROJ A NE NABUBŘELÝMI NAMISTROVANÝMI, POVYŠENECKÝMI KECY, TAKOVÝCH ŠPIČEK MOC NENÍ. sKROMNOST CHARAKTERU SE ZABIJÁCKOU HROU NA NÁSTROJ.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moeller technika

Příspěvek od Trade »

Miguelito: Příště prosím bez CAPS LOCKU.;)

Miguelito
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2008 02:55
Bydliště: brno

Re: Moeller technika

Příspěvek od Miguelito »

Ano pane, již to napravuji, že odpovídám na tvoji připomínkou, uznává se.

magadafagada
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 417
Registrován: 17 srp 2006 11:11
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Moeller technika

Příspěvek od magadafagada »

já jsem tedy zkoukl dvd jojo m. a tam pokud jsem tomu špatně nerozuměl, naopak říká, že moeller technika je vhodnější spíš k silnějšímu hraní(samozřejmě i slabšímu),ale pro piánko je třeba lepší použít french grip apod.

Paicey
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2009 22:25

Re: Moeller technika

Příspěvek od Paicey »

Moeller je pravděpodobně nejpřirozenější a nejekonomičtější tachnika, kterou kdy kdo vymyslel. Její půvoid jde až do dob občanské války v USA, kdy se tamboři používali jako odrozumívání se přes větší distance. Z tehdejšího velmi "rudimentálního" hlediska hry se jakékoliv pračky o rychlost techniku atd. zdály neopodstatněné. Jedné obpravdu důležité bylo se rudimenty naučit a používat je. Sanford Moeller si u některých takovýchto bubeníku všiml, že jejich ruce provádějí takový zvláštní, kruhový pohyb. Tento pohyb dodával úderu velkou energii bez jakéhokoliv použití síly svalů. Po delším studiu a zkoumání poskládal dohromady systém Moeller technique. Učil své žáky (Jim Chapin např.) tomuto systému. Osvojil se v kruzích Jazzu, hlavně. Dnes spousta jazzmanů hraje takto, třebas Steve Smith. Základem Je Moeller stroke, což je úder vedený s maximálním využitím pohybu horních končetin s důrazem na uvolněný grip. Tohle je docela složité na vysvětlení a video (třeba ty co jsou tady někde) poslouží líp. V zásadě se jedná o jakýsi "vlnovitý" pohyb kdy nejpozději jde do švihu špička paličky. Jako když se snažíte dát pořádnou ránu na akcentu. Je důležité si vypěstovat dobrou závislost pohybu obou končetin na sobě, aby se vytvořil takový kolotoč rukou, Prostě pořád PL dokola naprosto automaticky. Pak se prostě přidá kontorlovaný odraz. nejprve prostě jen dostat co nejvíc odrazů, jako při nácviku víru tlakem. Později se začnou hrát odrazy jako triola s akcentem (Akcent,pravá odraz,pravá odraz, to samé v levé), střídavě tyto skupiny a posléze jako šestnáctiny (APoPoPo,ALoLoLo). To je jakýsi postačující základ Moeller techniky. Z ní potom vychází další šílenosti jako Push-Pull, Push-Pull s odrazem, revers stroke nohou i rukou, pumpa (Moeller Pumping motion), Moeller Pull-out accent a jiné. Nejlíp na vysvětlení základu poslouží video Derricka Popea, opakuju je to jen základ, a to ještě nepřesný, téhle techniky:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Moeller technika

Příspěvek od Vojta Horák »

A skvěle vysvětlil Moellera Jojo Mayer na svém DVD Secret Weapons...

Paicey
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2009 22:25

Re: Moeller technika

Příspěvek od Paicey »

No asi nejlíp, ale počítám s tím, že ne všichni to DVD mají.

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“