Moeller technika

Jak hrajete?
DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Abbry píše:DoktorJazz:Na Drumshopu jsem našel trénigovej pad Vic Firth kterej vypadá dost slušně :wink: http://www.drumshop.cz/CZ/product.asp?I ... ory=960000
Tenhle mam...
Tarkil píše:Dela to treba remo, ale stoji to strasny prachy...
http://www.pmc.cz/novinky.php?cid=428
Ten remackej je za 6k jako cela sada?To je dobra cena... ale jestli je to jen ten zakladni tak to je zas hodne spatna cena:-)

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Ta cena je jen za ten jeden. Sada stoji neco kolem dvanacti litru. Rikal jsem, ze je to drahy... :evil: :cry:

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »


Lišák
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 28 bře 2006 11:34
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák »

Zdarec.
Mam to taky trošku rozhozený a zajímalo by mě jak to skutečně je..Hraju mimo jine i neco do rege,nebo do funku a tu zde tolik kýženou "pumpu" používám dost často.. Je to prostě jen akcetovaná hi-hat,nebo cokoliv jinyho.. Zajímalo by mě co je to za techniku,k čemu je dobrá a co se jí hraje,když v pravačce držim paličku klasicky,palec hore a levačce mi palička vede mezi prostředníkem a prsteníčkem..Dík.

Lišák
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 28 bře 2006 11:34
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák »

Přičemž tedapodotýkám,že hraju pumpu uplně klasicky,s oběma paličkama stejně..

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

podle me nejde jen o ty akcenty na hi-hat, ale o celkovy pohyb zapesti/prstu pri uderu (dvojkach) na cokoliv :)

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

A já taky podotýkám že moeller je i triolovej, šestnáctkovej a pod., a je dobrý to cvičit i tak, aby člověk žádný akcenty při moellerovi nedělal, aby měl silný i prsty a mohl hrát všechny noty vyrovnaně i moellerem...

Lišák
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 28 bře 2006 11:34
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák »

To je mi uplně jasný,mě jen zaráželo že se tady řešilo že je to technika využívaná výhradně k hraní "pumpy" což si nemyslim..Jasně že to nejsou "jen" akcenty,ale práce rukou,bez tý práce tam ale ty akcenty nedostaneš :-) Takže jsem to myslel asi tak jako Ty..:-)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Lišák píše:To je mi uplně jasný,mě jen zaráželo že se tady řešilo že je to technika využívaná výhradně k hraní "pumpy" což si nemyslim..Jasně že to nejsou "jen" akcenty,ale práce rukou,bez tý práce tam ale ty akcenty nedostaneš :-) Takže jsem to myslel asi tak jako Ty..:-)
teď tě trochu nechápu, říkáš, že tě zaráželo,že se tady říkalo že je to technika k hraní pumpy a že si to nemyslíš a zároveň, že souhlasíš se Samem. :shock:

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

hlavní výhoda spočívá v relaxaci a v tom že dokážes hrat údery jednou rukou dlouhou dobu aniž bys cítil únavu.polopatisticky napsáno :)

Lišák
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 28 bře 2006 11:34
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák »

To Martin : Se Samem jsem souhlasil protože říkal,že je to technika držení paličky a úderu vůbec s čimž nemužu nesouhlasit už proto,že o te technice moc nevim :D a nas nazor se sjednocoval v tom,ze si rovnez nemyslel,ze je to technika vyuzivana vyhradne ku hrani pumpy..
To Drumer : Díkes :-)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Lišák píše:To Martin : Se Samem jsem souhlasil protože říkal,že je to technika držení paličky a úderu vůbec s čimž nemužu nesouhlasit už proto,že o te technice moc nevim :D a nas nazor se sjednocoval v tom,ze si rovnez nemyslel,ze je to technika vyuzivana vyhradne ku hrani pumpy..
To Drumer : Díkes :-)
já teda nevím, co si pod slovem pumpa představuješ, ale je to pouze pohyb zápěstím.

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

jestli treba nemyslel pana Mulera a jeho Krteček a pumpa.(jestli takový díl vubec existuje) :D :D Peace;-)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Drumer píše:jestli treba nemyslel pana Mulera a jeho Krteček a pumpa.(jestli takový díl vubec existuje) :D :D Peace;-)
:mrgreen: tak to bylo dobrý :mrgreen:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Moeller je o využití odrazu + energie paličky za minimální námahy a maximálního uvolnění. Hm?

Lišák
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 28 bře 2006 11:34
Bydliště: Čerčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák »

A hrajete tim někdo?Zkoušel jsem to,je to fakt nezvyk,ale věřim,když celej koncert dřeš,tak si to pak chytit takhle musí bejt docela uleva..Ale je to v ty ruce ze zacatku teda hrozne protivny..:-)
To Martin : Co je pumpa je mi jasny,trosku se michaly dve veci dohromady.. ..s krtečkem..:-)

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

Ono je hlavně dobré,když usedneš za sadu si uvědomit a říct:dneska budu hrát uvolněně a relaxovaně.To říkal v jednom rozhovoru Wehickl a dodnes se toho držím a hraje se skvěle a to se skoro nikdy nerozehrávám.Nejlépe je umět více technik a používat na tu či onu situaci,kde je to zrovna třeba.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

fakju píše:Moeller je o využití odrazu + energie paličky za minimální námahy a maximálního uvolnění. Hm?
Využívat odrazu + energie paličky za minimální námahy by mě bubeník vždy, hm?

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Na netu jsou toho tuny - videí o moelleru. Já sám to neumim, teď se to začínam v podstatě učit. Jde o to, že první úder vedeš ty a zbylý (pokud vím, tak většinou 2) už jsou jen odražený. Tím, že zvedáš při dalších úderech zápěstí, tak zaprvé dostaneš ruku zpět do pozice, ze který jdeš zase na první a zároveň způsobuješ, že ta palička opět naráží na blánu(/činel). Veškerá energie se ale přitom čerpá z odrazu po prvním úderu.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Lišák píše:A hrajete tim někdo?Zkoušel jsem to,je to fakt nezvyk,ale věřim,když celej koncert dřeš,tak si to pak chytit takhle musí bejt docela uleva..Ale je to v ty ruce ze zacatku teda hrozne protivny..:-)
To Martin : Co je pumpa je mi jasny,trosku se michaly dve veci dohromady.. ..s krtečkem..:-)
Nezvyk je to určitě, jde o to (jako ostatně se všim při učení se a následný aplikaci) aby si to člověk zautomatizoval a pak to nasadil v potřebný situaci bezmyšlenkovitě.. K čemuž mi chybí asi ještě pěknejch pár let:). Nějak to vědomě cpát do naky skladby asi nemá moc smysl, spíš to cvičit a pak si najednou všimnout, že tak hraješ i s kapelou:).

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Gagarin: Přiznávám, žes mě dostal. Ale jsou tací, kteří hrajou pěstí, čili odrazu nevyužijou ani za prase. A konec konců u poctivé prstové techniky bys měl zahrát i do peřin, čili paličku zvedat sám.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

fakju píše:Gagarin: Přiznávám, žes mě dostal. Ale jsou tací, kteří hrajou pěstí, čili odrazu nevyužijou ani za prase. A konec konců u poctivé prstové techniky bys měl zahrát i do peřin, čili paličku zvedat sám.
jo, to jo no

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

fakju: To mi právě vždycky přišlo jako hovadina. Člověk se přeci musí naučit odraz využívat, když bušíš do peřin, tak je odraz nulovej a pak se s nim nenaučíš pracovat. Dobrý je to tak na hraní hihat o hranu, kdy taktéž prakticky žádnej odraz není.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Trade píše:fakju: To mi právě vždycky přišlo jako hovadina. Člověk se přeci musí naučit odraz využívat, když bušíš do peřin, tak je odraz nulovej a pak se s nim nenaučíš pracovat. Dobrý je to tak na hraní hihat o hranu, kdy taktéž prakticky žádnej odraz není.
a zkoušel jsi to někdy?? já to občas trénuju, nědělám to moc často, ale pak když sedneš za bicí, skáče ti to samo. Jde o to, že ten odskok je tam téměř nulový, tím pádem se to zápěstí snažíš uvolnit co nejvíce a tím využít co největší odskok a přitom mít paličky pod kontrolou, který ti ten měkký povrch (polštář nebo něco podobného) dovolí. Potom na tvrdém (pružném) povrchu ti to jde 100x líp, akorát zase pak musíš nějakou chvíli cvičit, aby jsi ty odskoky dostal pod kontrolu.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Trejd: Nené, nepochopils mě. O pár řádků vejš píšu, že odrazu bys využívat MĚL umět. Gagarin kontroval tim, že to je přece samozřejmý. Já poznamenal, že ne docela. U poctivý prstový zvedáš sám. Takovej povolenej kotel ti toho moc neodrazí.
Martin: Jéah.

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“