nouzové hraní s jinými velikostmi

Jak hrajete?
Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

nouzové hraní s jinými velikostmi

Příspěvek od Bobroněnko »

Máte velký problém, když jste z nějakých důvodů nuceni použít palice o jiných rozměrech, než jsou ty "vaše"?

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

Skoro žiadny problem mi to nerobi ak ide o jedno číslo. uz som hral aj s dvomi roznymi palickami. treba si len zvyknúť. za päť minút hrania sa to da. ale záleží hlavne aký veľký je ten rozdiel. ak je niekto zvyknutý htať s 7A a daš mu do ruky nejakú tučnú bertu(majú také u nás v hudobninách,sú bez hlavičiek ) tak to by asi bol veľký problém. ale ak mu dáš 5A tAk problém veľký nebude.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No je to asi tak, ža by jsi měl být schopen zahrát, a menšími či většími obtížemi, s čímkoliv cokoliv, samozřejmě nic se nevyrovná pocitu ze hry s paličkama na který jsi zvyklej, nebo s těma, který jsou jim hodně podobný.

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

Fotr jednou hrál s vařečkama místní kuchyně,páč si palice opoměl doma...
a taky to šlo.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

to si muselo bubenicky publikum rikat co to je za vystrelek :D ....to si muze patentovat jako signature palicky :D

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

Az pudu do hudebky hrat na marimbu, tak si vemu varecky :)

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

A vzhledem k tomu,že nejni řezník,tak mu vydrželi celou hru.

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

Zatím mám tři různé rozměrové druhy paliček a schválně je při hraní střídám. Myslím si, že když nebudu cítit rozdíl při jejich změně nebo ten rozdíl bude trvat jen minimální dobu, bude to znamenat, že už mám cit v uhozu.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

me to pride jako blbost pri cviceni menit velikosti palicek...... De o vysledek a ne zas az tolik o to s kolika velikostma co zahrajes...na to uz se nikdo nekouka.. kdyz uz menit palicky tak bych to videl na jednu dominantni velikost a ty ostatni skusit uz jenom tak pro zajimavost:))

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já při cvičení beru někdy paličky těžší, když pak člověk přejde zpět na standardní velikost, tak se diví, co zahraje - tedy zahraje to samé, co předtím, ale mnohem více uvolněně a ve větší pohodě, což je mrtě důležité... ;)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

no....ja mam pri prechodu na mensi palicky takovou nejistotu v rane atd...

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Ja treba nemam az takove problemy se zmenou tloustky, uz vubec nijak drasticke se zmenou delky a tvaru hlavicek, ale problem mi dela hmotnost. Tezkymi nic nezahraju a lehke mi padaji a neprejde to i po delsi dobe co hraju s jinym modelem nez jsem navykly.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Nu, váha je další věc. Silnějšími jsem rozuměl tedy i logicky těžší, tak.

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Dnes mas tolik druhu dreva ... a dokonce i kdyz je tam napsany stejny drevo, tak se kolikrat nestacis divit ...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

To je pravda mno. Třeba hickor od Balbexů a od Vicfirthů se nedá srovnávat...

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Vono ani na pohled, natož potom váhově...

ČeKo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 299
Registrován: 01 lis 2005 23:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČeKo »

DUMP píše:me to pride jako blbost pri cviceni menit velikosti palicek...... De o vysledek a ne zas az tolik o to s kolika velikostma co zahrajes.....
S tím bych nesouhlasil.
1. Pokud nezkoušíš nemůžeš porovnávat (jak zjistíš, která baba šu.. lépjeji a s kterou se ti šu.. líp??)
2. Hra a tvé umění hry se ti vyvíjí a z toho můžeš zjistit, že změna paliček může prospět.
3. Co psal Ben, něco perfektně zahraješ s jedněma paličkama a něco zase z druhejma.

2 vaanja : mě ta hmotnost paliček také dělá největší problémy, ale to asi všem - je to logické

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Obcas za bubnama skusim spoluhracovi palicky- pouziva vetsinou taky 5A, ale habr a to je potom jak hrat s paratkem.. zase na prstovou techniku mi prijdu Hikorovy VF fajn a clovek se v konecnym dusledku s hikorem ani pri vetsich ranach tolik nenadre. Hlavne je dulezite hrat uvolnene a nebranit palicce v odrazu.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Psyker píše:Hlavne je dulezite hrat uvolnene
To je na tom všem to úplně nejvíc důležité! Bez nadsázky... A jestli si myslíte, že jste uvolnění, zkust se uvolnit víc - já na tom pracuju asi měsíc a celkem pociťuju výsledky; když hraju na bubny, připadám si víc... uvolněně! :)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Samozřejmě, uvolněnost je podle mě již jedním znakem v pokročilosti hry na bubny. Když jsem byl v samých plenkách, hrál jsem hrozně křečovitě, neuvolněně. A to právě časem odezní. Jinak dřív jsem hrál s polenama jak prase, teď jsem přešel na 5A a silnější už neberu do ruky s úsměvem :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

mno, ja zacinal s balbex black 2B - kyje jak prase - a jeden par vlastnim dodnes, je temer neznicitelny. dneska uz hraju bud s rcky nylonama on R-sticka nebo si je jeste nechavam zuzit na 420/13, to je pro mne tak asi nejlepsi..ale nemam problem ani s tema 2B, kdyz na to prijde.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Ja zacinal s Rock Classic od Pellwoodu habr (prumer 1,5). Pak sem zkousel par tencich a silnejsich (az po Big Bosse :)) ). Pozdeji sem hral s 3A. No a ted asi od zari hraju s 2B hikor. Nejdriv to slo hur, nez sem si zvykl (hlavne na tu vetsi vahu oproti 3A habru :) ). Uz se mi s nima hraje v poho ... hlavne mi padnou dobre do ruky a kdyz je potreba dat poradnou ranu .... :)

Ted: 2B - 412/16

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

načo sú dobré také veľké paličky,resp. bakule? a činely meníš zároveň s paličkami? akože ja hram s 5A hickor, a pride mi to ako dosť ťažká palička na poriadnu ranu. Pri väčších paličkách už podľa mňa bubon stráca svoj charakteristický zvuk. Najebem si PS4 na amati a možem do toho klať a zvuk bude taky istý ako na hocičom inom(samozrejme,že to nemyslim doslovne)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

A kdo rika, ze s nima musis porad mlatit vsi silou :) Zaroven vydrzej vic rimshotu. A kdyz ti dobre padnou do ruky ...

Cernoch
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 17 lis 2005 21:05
Bydliště: Český Krumlov - České Budějovice - Horní Planá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cernoch »

Nedavno sem jako kompromis vaha/vydrz/cena koupil balbex 5AN hikor, asi u nich na delsi dobu zustanu. moh by nekdo prosim napsat poporade zkratky tloustek palicek? myslim ze od nejtesi je to (po nakych Jazz a MOsquito :) 7A, 5A, 5B, apek nekde asi 3A, 2B, Devastator, Big Boss :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“