chytana hi hat

Jak hrajete?
Odpovědět
TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

chytana hi hat

Příspěvek od TomyZima »

hojte...je to asi blbej dotaz.....ale kdyz jsem koukal napr na Joachima fuchs charriera,or buddy rich,luis bellson atd...tak kdyz hrali typickej jazz rytmus na hi hat...tak ji jakoby chytali....doma jsem to zkousel....ale jako zadnej neakej extra efekt jsem nepochopil....naopak....znelo to jak kybl:((...muzete mi napsat...jak to delat spravne??....abych zjistil,jestli to je fakt good,or ne???dik

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Jo to by mě taky docela zajímalo, ale viděl jsem někde že Buddy takhle hrál i na činel, tak to je pak záhada vyřešená, páč i ten činel když ho tlumíš tak změní zvuk a možná že v rychlejším tempu je ten zvuk zajímavější než ten kýblovej.
Se soupravou se dá dělat spousta věcí a tohle je jedna z nich, ale jestli se ti to nezdá tak proč tak hrát že jo?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Je to cvik. Ono jde asi hlavně o to, že na co Buddy Rich sáhl, to hrálo. A ten efekt s hajtkou musel určitě hodně cvičit a navíc musel mít hodně dobré, citlivé činely. Nakonec je to ale stejně jen taková sranda na "ukázání se". Myslím, že šlapáním hajtky docílíš velmi podobného výsledku, čehož bych se držel.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Steve Smiths to na svých předváděčkách dělá taky, mockrát jsem to zkoušel, ale bez výsledku, jo jo, tady platí stará pravda "kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí..." - je to pěknej efekt, ale je to děsně složitý, podle mě záleží i na takový blbosti, jak moc silně to chytneš a v kterejch místech, myslím, že chytaj víc spodní činel a ten trochu jakoby zatlačí na vrchní, no je to každopádně složitý a je to věcí cviku, ale po včerejší návštěvě učitele si myslím, že na nějaký chytání hajtky se asi na hodně dlouho vyse** a radši budu cvičit věci, který cvičit mám - není nic trapnějšího, než když člověk nemůže zahrát akcenty v triolách nohou na akcent zároveň s rukou - opravdu jsem si včera připadal jak po lobotomii :oops: a eště mi řek že je to jak brambory, že mám cvičit pomalu :oops:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Vítej v klubu, Sašo! :wink:
To chytání hajtky rukou mi přijde stejně zbytečné jako točení paličkami. Je obdivuhodné, když to někdo umí (a já neumím ani jedno!), ale mám dost práce s tím, abych se naučil aspoň trochu dobře doprovázet kapelu, že na těchhle blbinkách nehodlám ztrácet čas.
Ale už jsme to tady řešili několikrát.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

Radim píše:Vítej v klubu, Sašo! :wink:
To chytání hajtky rukou mi přijde stejně zbytečné jako točení paličkami. Je obdivuhodné, když to někdo umí (a já neumím ani jedno!), ale mám dost práce s tím, abych se naučil aspoň trochu dobře doprovázet kapelu, že na těchhle blbinkách nehodlám ztrácet čas.
Ale už jsme to tady řešili několikrát.
Souhlas !!!

keyser_soze
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 25 kvě 2005 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keyser_soze »

Jen tak na okraj. Paličkama se točí "zásadně" u televize. Tak nevim, jak se tim dá ztrácet čas :wink: .

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Dá, televizi nemám.

keyser_soze
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 25 kvě 2005 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keyser_soze »

To Radim: v pořádku. jsi z točení omluven :wink: .
Ostatní šup k televizi a rotovat :mrgreen: .

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já u televize bušim do síťky nebo do padu, je to podle mě lepšejší. a nebo chrnim :)

PEMUS
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2008 21:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: chytana hi hat

Příspěvek od PEMUS »

Přesně tak. Nejdůležitější je naučit se pořádně hrát.

(taky sem si dotáhl k televizi dvoušlapku a cvičím u bedny :D )

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: chytana hi hat

Příspěvek od Žilkoslav »

Taky jsem to viděl a zkoušel. Snaď jen, že mi to nezní, tak jako těm frajerum z videí. :D
Však, co mě baví je chytání splashe. Nejvíc ve 'swingovkách' se s tim dokážu vyblbnout dost...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chytana hi hat

Příspěvek od Benbuben »

Nejdůležitější je u toho dobře vypadat, lidi poslouchaj vočima. Ale fakt. :D Jinak točení paličkama a podobný nehlučný krávoviny zkoušim, dyž si kytaristi domlouvaj kila, atd.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: chytana hi hat

Příspěvek od myša »

Fenomén chytané hajhety popisoval na svém nedávném semináři John Riley a ten chlap řeší (a má pořešené) neskutečné nuance jak okolo doprovodu, tak v oblasti sól. Nikdy jsem neslyšel, aby byl bubeník tak příjemně sladěný s basou - fakt peklo.

On to používá buď jako náhradu za sešlap (kvůli jiné barvy, ale zas až tak jiná není, nebo jsem spíš lama :mrgreen: ) a nebo na tlumené doprovody, kdy to zároveň šlape a chytá. Prsty má ale zlehka položené na činelech i během úderů na polootevřenou hajtku a proto se tímto tlumením dostane s dynamikou ještě o řád níže - v jeho případě asi tak do ppppp :idea:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: chytana hi hat

Příspěvek od Vojta Horák »

Tak ono tu hihatu ma cenu chytat kdyz mas cinely uz samy o sobe blizko u sebe. Da se tak hrat doprovod jen na hihat udery, slapani a chytani. Ale to chytani ma podle me smysl fakt jen kdyz je jakoby vic nez napul seslapla

jebO
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 25 zář 2009 20:18

Re: chytana hi hat

Příspěvek od jebO »

Neznáte originální engl. název téhle finty? Nebo alespoň odkaz na video jestli někdo má, vůbec si nedokážu představit jak to zní a navíc mi stejně příjde jednodušší tu hitku sešlápnout :) I když při jíždě s dvoušlapkou... :D

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“