Točení paličkami

Jak hrajete?
Odpovědět
OFF
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2004 12:33
Bydliště: ČR

Točení paličkami

Příspěvek od OFF »

Zdravím všehny co nemyslí na nic jiného, než na škopky. Může někdo stručně popsat, nebo přidat odkaz na místo, kde najdu jak rotovat paličkou ? Nerad bych získal špatné návyky.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tedy sorry, ja hraju uz docela hodne let, ale tocenim palickami jsem se nikdy nezabyval. Proc si sakra kazdy mysli, ze je to tak dulezite? Jsme muzikanti, nebo opice na predvadeni kejkli? Jasne, divadlo k tomu hrani take patri, ale bohuzel je to, jak vidno, casto ta dulezitejsi slozka.
Jinak uz tady o toceni byla parkrat rec, tak kdyz cele forum prohledas, mozna to najdes.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Checht, to je celkem nutne vedet a umet, neb pak je efekt hrani na bici doveden k dokonalosti. Ja to umim takto: palicku chyt v pulce mezi ukazovak a prostrednik, aby pekne dosedla do mista, kde se oba prsty stykaji. No a pak se musis snazit, aby ti oba konce palicky opisovaly kruznice. Dalo by se popsat, ze vznikne neco jako parabolicky hyperbolid, neco jako veze Temelina :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No kdo chce tocit, at toci. Aspon bude min konkurence, protoze kdo vi, ten cvici 8) :lol:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jinak ja se nad tim rozciloval asi hlavne proto, ze tocit poradne neumim a tudiz vam ostatnim tu dovednost zavidim : )))
Takze veze Temelina, Atlete, jo? Pokusim se ty ladne tvary vybavit a pak jim priblizit vyslednou trajektorii : )

OFF
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2004 12:33
Bydliště: ČR

Příspěvek od OFF »

Radim píše:Tedy sorry, ja hraju uz docela hodne let, ale tocenim palickami jsem se nikdy nezabyval. Proc si sakra kazdy mysli, ze je to tak dulezite? Jsme muzikanti, nebo opice na predvadeni kejkli? Jasne, divadlo k tomu hrani take patri, ale bohuzel je to, jak vidno, casto ta dulezitejsi slozka.
Jinak uz tady o toceni byla parkrat rec, tak kdyz cele forum prohledas, mozna to najdes.
Já myslím, že nejde jenom o efekt, ale o cvičení prstů a hlavně dryl, dosažený k dokonalosti. Ale nic proti.

OFF
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2004 12:33
Bydliště: ČR

Příspěvek od OFF »

Atlet píše:Checht, to je celkem nutne vedet a umet, neb pak je efekt hrani na bici doveden k dokonalosti. Ja to umim takto: palicku chyt v pulce mezi ukazovak a prostrednik, aby pekne dosedla do mista, kde se oba prsty stykaji. No a pak se musis snazit, aby ti oba konce palicky opisovaly kruznice. Dalo by se popsat, ze vznikne neco jako parabolicky hyperbolid, neco jako veze Temelina :D
Díky za radu, ale kolem krerého prstu se přetáčí ?
Já ji mám mezi ukazováčkem a prsteníčkem s prostředníkem uprostřed a kolem něj ji otáším pomocí palce.
Ale je to jaksi složitější.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Pro samotne hrani jsou mnohem dulezitejsi jina prstova cviceni, divacky jsou vsak nesrovnatelne mene atraktivni, bohuzel : ) Toceni palickami Ti ve vysledku pro hrani nic neda.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Roman Lomtadze se vsak "jen" kvuli show (ze pry to vypada dobre, coz tedy opravdu vypada!) naucil tradicni, prespalcove drzeni, aby mohl predvadet hrani na hajtku zespod! Mazec!

OFF
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2004 12:33
Bydliště: ČR

Příspěvek od OFF »

Radim píše:Roman Lomtadze se vsak "jen" kvuli show (ze pry to vypada dobre, coz tedy opravdu vypada!) naucil tradicni, prespalcove drzeni, aby mohl predvadet hrani na hajtku zespod! Mazec!
Pravačkou ?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Neee, levackou, jinak hraje normalne tzv. "matched grip".

OFF
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2004 12:33
Bydliště: ČR

Odkaz

Příspěvek od OFF »

Tak v tom odkazu ten filmeček je vyčerpávající, ale nevím, nevím....

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Ja palicky tocim bez problemu, ale jen kdyz leti smerem ke kytaristovi .-)

baskeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 328
Registrován: 23 pro 2003 22:46
Bydliště: Praha,Kynšperk nad Ohří

Příspěvek od baskeez »

2 Ropak: :lol:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

nalep si do dlaně elektromotůrek na devítivoltovou baterku, na paži dva drátky plus a mínus, připoj do elektromotůrku, baterku si strč za opasek. Do paličky navrtej dírku a našroubuj jí na hřídelku toho elektromotůrku a ve volné chvilce zapoj drátky elektromotůrku do baterky a pallička se ti roztočí tak že se bude v hrobě obracet i sám Buddy Rich a když se ti to podaří může to za tebe i bubnovat........

né vážně na vrtění paličkama se vykašli, jsou lepší věci co cvičit.... to je jako kdybych zacvičil Katu Heian Sho-dan za bubnama a taky by to vypadalo efektně:-)

sorry tohle sem možná přehnal, ale stejně je to podle mě píč****a! (konečně sem na notebooku našel jak se dělá hvězdička********huráááá)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 OFF:
Dokud neumíš hrát pořádně na bicí tak se na točení paličkama vys*r, protože tím nic nedokážeš a ani si tím v ničem nepomůžeš, piluj techniku hry, jako stick control, techniku poedálové hry apod.
Točení paliček je pouze vizuální záležitost a to narozdíl od hry na bicí není slyšet :roll:

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

Náhodou točení paličkama je super. Bohužel jak říka Polymorph, prvně je třeba se naučit hrát. Protože v době kdy budeš točit paličkama už v sále nikdo nebude :D

OFF
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2004 12:33
Bydliště: ČR

Příspěvek od OFF »

Jasně že je to okrajová věc, ale pokud večer sedím u televize, je škoda toho času nevyužít.
Taky jsem viděl bubeníky, kteří, když potřebují zahrát druhou stranou paličky, tak si jí takto jednoduše otočí tak-že úplně na prd to není.
Taky jsem psal, že to jakž takž umím - když jsem ještě neměl bicí a měl jenom paličky tak jsem točil šlo mi hlavně o know-how.
Na koncertě RUSH jsem žral Neila Pearta a když jsem viděl co mimo to hraní ještě dělá s paličkama tak jsem málem omdlel.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

když nemáš večer u televize co dělat, tak znám lepší fígl s paličkou, kterej ti procvičí prstovou techniku - vezmeš paličku chytneš jí tak jako by si normálně chtěl hrát tzn. mezi první a druhý článek ukazováčku a bříško palce, paličku ale chytíš jakoby obráceně, tak, že ti nečouhá z ruky ven ale naopak dovnitř směrem k loktům, pořád jí vlastně držíš tak jako by si chtěl normálně hrát ale z ruky ti prostě nečouhá - koncema ostatních prstů se dotýkáš paličky a zkusíš jakoby bubnovat na ty lokty, ale dělej to jenom těma prstama střídavě a přesně, je to lepší než se učit nějaký ptákoviny typu točení paličkama nebo metání kozelců na bubenické stoličce. Ta technika hraní prsty je tůze vypečená záležitost, která se hojně využívá v hraní - nejjednodušší je třebas používání na ride, kde se palička krásně odráží a zní to pěkně (mě teda eště moc ne, ale už brzy:-)).

Malkav
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2005 22:43

Malkav

Příspěvek od Malkav »

No, dá se říct že ještě než jsem uměl hrát na bicí jsem uměl točit paličkama, to si pak lidi říkali jaký to musím bejt skvělý bubeník a já uměl hovno... :D

vejd
Offline uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 13 čer 2005 12:42

točení paličkama

Příspěvek od vejd »

čau, hele souhlasim s Radimem. já teda hraju už nějakej ten pátek a točit paličkama umim oběma rukama, ale myslim, že je to úplně na hovno. je to jenom frajeřina, která ti k ničemu nepomůže :)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Jeste ze nekoukam na televizi.. to bych musel mlati do gauce:)
No myslim ze je docela dobry umet palicku protacet mezi prstama.. ne kvuli bubnovani, ale kvuli koordinaci prstu.. Prakticky k hovnu, ale pro mozek to je aspon nejaka zatez a pro prsty taky

Malkav
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2005 22:43

Příspěvek od Malkav »

Mno, když se mrknete na nějaký Portnoyovo koncertní vystoupení tak musíte uznat že je to nejen pastva pro uši ale i pro oči... ;-)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no nevim.. na poslednim vyukovym videu, ktery sem videl, vypadal Portnoy jak Jezis a sedel tam v nejakym zupanu a tvaril se nad miru teple.. Tak nevim jak to vypada na koncerte.. teda jestli je za tema bubnama videt.. jo muze to bejt v pohode :)) Jak jsem uz psal.. men se jeho hra libi.

Tom P.
Pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 24 pro 2004 21:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom P. »

no to si piš že ho vidět je :wink: Byl jsem na Dream theatru čtyřikrát a dívá se na to moc dobře :D jak hraje

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“