Točení paličkami

Jak hrajete?
Odpovědět
kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od kitten »

to radim,,
sorry, pisem aj cesky aj nie, a este su tam aj preklepy, sorry :evil: :evil: :evil:

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

jj,taky bych to vyměnila za nějakoui novou dovednost,ale ono to přišlo jenom tak ,když jsem v pokoju mlátila do polštářů

Mrdrummer
Pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 02 lis 2005 16:34
Bydliště: Mám

Příspěvek od Mrdrummer »

Morbo píše: Tak tohle je samozřejmě naprostá pravda, ale výhoda podobnejch kravin je v tom, že se to dá cvičit i mimo hraní a člověk tak cvičení nijak neomezuje. Já se např. naučil protáčení během zkoušek s kapelou, když se od sebe chlapci navzájem něco učej nebo něco promejšlej (a tudíž beztak nepřichází v úvahu, že bych dělal rámus) a hlavně za compem, když jsem čekal, až se Windows konečně pohnou kupředu (což je 90% času strávenýho za compem tak jako tak), takže je to fuk a neni třeba řešit věci jako "nejdřív se naučit hrát a pak kraviny"...podle mě...

...tiež mám podobný názor a radšej, ked sa bubeník na skúške učí točit paličkami, ako by mal trieskat a rušit ostatných (co robi asi kazdy)

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Přesně tak.Hlavně když téma týhle diskuse je "jak točit", tak mi připadá nesmyslný psát sem že točit je k ničemu, když se na to nikdo neptal. Jinak podle toho videa co tu někde je sem se to naučil asi za 3 dny, aspoň to základní točení - mezi ukazováčkem a fakáčem. Takže kdo se to chce naučit tak myslim žádnej problem.Hraní už je trochu těžší a zabere to trochu víc než 3 dny :)

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

já myslím že je to takovej efektovej doplněk a člověk by se měl spíš učit hrát neý točit paličkami.no a já jsem se to taky nějak zvláštně neučila,jenom to prostě jednou přišlo a pak jsem věděla jak na to

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

Ja umim tocit :D Tocim tak, jak to tady popisoval tusim Atlet-mezi prostrednickem a ukazovackem. Pak uz je to jen otazka preneseni tociveho momentu ze zapesti do funkcnich prstu:)

mycz
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 26 kvě 2006 22:06
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od mycz »

Ja se to naucil behem te doby co sem procital tohle tema:D kez by vsechno slo tak rychle...

Šeďa
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2005 13:48
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šeďa »

Tak, tak, za točení paličkama můžou vlastně strunatci, kteří na zkouškách zdržují, dělají dlouhé pauzy hledáním toho správnýho "rifu", hádají se, atd.
Bubeník se u toho nudí a tak si točí...

mycz: třeba ukrajinci smrdí ale ůplně jinak!

Miken
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2006 19:43
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miken »

Radim píše:Tedy sorry, ja hraju uz docela hodne let, ale tocenim palickami jsem se nikdy nezabyval. Proc si sakra kazdy mysli, ze je to tak dulezite? Jsme muzikanti, nebo opice na predvadeni kejkli? Jasne, divadlo k tomu hrani take patri, ale bohuzel je to, jak vidno, casto ta dulezitejsi slozka.
Jinak uz tady o toceni byla parkrat rec, tak kdyz cele forum prohledas, mozna to najdes.
Presne tak kam prijdu tam jen slysim:Tak co uz to umis s tema palickama?No co mu na tohle mam rict?samozrejme to jednou chci umet!

Miken
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2006 19:43
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miken »

Atlet píše:No kdo chce tocit, at toci. Aspon bude min konkurence, protoze kdo vi, ten cvici 8) :lol:
No jo ale co kdyz dohraju odpocinu si a mam treba hodku a nemuzu uz cvicit?Tak muzu trenova ttoceni!

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Miken píše: Presne tak kam prijdu tam jen slysim:Tak co uz to umis s tema palickama?No co mu na tohle mam rict?samozrejme to jednou chci umet!
No jasně...přemýšlel sem nad tim z druhé stránky..a právě proto,že hraješ hafo dlouho bys už možná točit mohl umět :mrgreen: (jako prostě něco navíc....)
Zas tchrklo mě to,když kamarádka co tancuje stejně dlouho jako já hraju, na jednom vystoupení udělala 2přemety zakončený saltem pozadu bez ruk.
Řek sem si..kuuua
Tancuje tak dlouho jak já hraju.....já hraju blbě a navíc ještě ani s paličkou nezatočim :?
Ona tancuje...parádně..a jeŠtě takový kejkle :(
...ale jelikož sem lenoch...tak s tím točením nijak kvaltovat taky nebudu

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

ale lukáš, hraješ výborně 8) :wink: :mrgreen:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Miken píše: No jo ale co kdyz dohraju odpocinu si a mam treba hodku a nemuzu uz cvicit?Tak muzu trenova ttoceni!
Když už nemůžu cvičit kvůli hluku, tak cvičím na síťku. Když nemohu cvičit kvůli únavě, tak to zlomím a cvičím dál, to je jednoduchý :D :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jj, když nemůžeš, tak přidej! :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

začneme na 100% a ke konci přidáme.. :idea:

keyser_soze
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 25 kvě 2005 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keyser_soze »

to Radim: Páni ty budeš v září nabušenej! To se určitě přídu podívat na hodinu.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

A co teprv třeba v říjnu?

keyser_soze
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 25 kvě 2005 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keyser_soze »

to Benbuben: Ty si zase vtipnej viď, ty kluku břichatá :P

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Prdlajs, já jen blbě kecám, ale skutek utek :D Některé věci jdou dobře, ale třeba prstovky furt bída. A po měsíci jsem se vrátil ke kroužkovaným paradidlům a učím se je znovu :-)
Spíše teď hodně zkouším s různými kapelkami.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Radimovy lamoruky neznaji mezi :) Videt ho kdyz jsem zacinal, tak nevim jestli bych ani nezacal, nebo jestli bych hral od nevidim do nevidim.. ale minimalne bych blbe koukal :)

2Radim: To hrani nohama zacina fungovat a docela uvolnene.. to zase podelam neco jinyho, ale THX :)

Mimochodem jsem si dnes vyrazil do skusebny o hodinu driv ze se pripravim na kapelu a spravce, ktery nam dava klice tam nebyl. Tak jsem tak 15 minut mlatil paradidly do nohou a pak jsem se zacal ucit zonglovat... Ne ze by to k necemu bylo, ale na koncentraci a koordinaci je to fajn.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Psykere, díky! To je fajn, že ta noha funguje. Doxa asi dobře věděl proč mě to učí :-) Mysli hlavně na přesnost a celkovou uvolněnost. Ti nejlepší hráči hrají jen tak mimochodem, jakoby se ani nenamáhali. A to je naprosté maximum. Koukni na nějaká videa na drummerworldu (hlavně na jazzmany), ať víš o čem mluvím.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já chci taky hrát mimochodem, Radime, to mi někdy musíš vysvětlit. :-)
Naposledy upravil(a) Benbuben dne 22 srp 2006 11:13, celkem upraveno 1 x.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Bene, koukni na ta videa na drummerworldu, obzvláště pan Jake Hanna. To je přesně ten styl, který jsem měl na mysli. Už to chápeš? Jestli se tomu před důchodem alespoň přiblížím, budu spokojený.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Kouknu doma, tady nemám quicktime... Ale jinak doporučuju jedno video, které je hrozný masakr, ale ti pánové hrají taky tak jako by jen tak mimochodem. Občas mám pocit, že mě ten jejich stoický klid, ta nehnutá brva, poněkud rozčiluje. :)

p.s.: Doporučuji pouštět minimálně vsedě, raději v leže. Za případné zdravotní problémy neručím.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

to je very good ale trvalo mi docela dlouho než sem se dostal do rytmu

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“