Zlozvyky

Jak hrajete?
fischdrum
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 dub 2007 20:45
Kontaktovat uživatele:

Zlozvyky

Příspěvek od fischdrum »

To BóĎA: já jsem lítání malíčku (na obou rukách) zarazila "přigumičkováním" nejdřív ke konci paličky, potom k prsteníčku. Ze začátku se s tim hraje pěkně blbě, ale člověk si zvykne a už hraju bez nich a malíček mi nikam nelítá. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Žilkoslav »

fischdrum píše:To BóĎA: já jsem lítání malíčku (na obou rukách) zarazila "přigumičkováním" nejdřív ke konci paličky, potom k prsteníčku. Ze začátku se s tim hraje pěkně blbě, ale člověk si zvykne a už hraju bez nich a malíček mi nikam nelítá. :mrgreen:
Koukám, že dost věcí řešíš gumičkama. K čemu je ještě využíváš? :D

fischdrum
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 dub 2007 20:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od fischdrum »

To Žilkoslav : Neboj, na něco ještě určitě přijdu. :lol:

savr
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2008 14:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od savr »

Jo jo taky mám takovej problém že mi lítá levej malíček kam chce !! Příjde mi to takový nepřirozený a když se na to soustředim (aby nelítal) tak mě to uplně rozhodí ze hry !! :evil:

Má tady na to nějakou radu jak naučit malíčky přirozeně přilehnout k paličce ??
Nebo jak fungujou ty gumičky ?? :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Benbuben »

Soustředit se na to permanentně při cvičení. Jeden můj žák šel tak daleko, že si tam ty prsty náplastí přilepil. Pomohlo mu to, stejně bych ale nikoho do takovejchhle tereziánskejch postupů nenutil. :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Vojta Horák »

ja si jeden cas svazoval ruce a nektery prsty. Po tejdnu jsem od toho upustil. Hodne mi toho pomohlo, ale v necem me to zhorsilo.

beli
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2008 22:27
Bydliště: prerov-henclov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od beli »

jasem taky drzel palicku jak prase kost pak me kamos naucil hrat prstyma takove divne drzeni to me trosku zacalo jit a vsimsemsi dys tak hraju ze nakonec drzim palicku jen palcem a ukazovackem a hrajesemi tak celkem dobre a ostatni si dotukavam prsta kazdej si nakonec najde svoje co mu fakt pasuje stejne stridam aspon 2-3 metody :D kazdou pouzivam na neco ineho

dan.k
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 10 dub 2009 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od dan.k »

Sice říkate, že stačí chytnout paličku přirozeně, ale stejně se zeptám...nedělám chybu, když držim paličku mezi palcem a ukazováčkem (palcem nahoru) zhruba uprostřed??? Někomu to může přijít nepřirozený, ale mě se s tim hraje dobře. Ptám se proto, abych nepochytil nějaký zlozvyk :lol: :lol:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Trade »

dan.k: Držet paličku uprostřed její délky je hovadina při jakymkoliv držení. Čistě z fyzikálního hlediska je to příšerně neefektivní, nemáš tam zdaleka takovej moment, jako když jí držíš dál. Musíš pak vynaložit zbytečně víc energie na to abys paličku rozpohyboval a krom toho si to ještě pak tím držením brzdíš. Najdi si správný držení tak, že si budeš jednou rukou do paličky zezhora pinkat a druhou jen posouvat držení po délce paličky. Až narazíš na ideální místo, tak to poznáš.

dan.k
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 10 dub 2009 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od dan.k »

Trade : Díky moc, vyzkoušim :) :) to víš, začínám a tak se radši ptám ;-)

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od BLeviathan »

Nejlepší je podepřít ji ukazováčkem, volně spustit na blánu a koukat na počet odrazů a jak se palička chová. Asi tak ve 2/3 a chlup směrem od hlavičky, ale opravdu jen přibližně, se nachází ideální bod, kterej si stejně tímhle najdeš.

Paicey
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2009 22:25

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Paicey »

Největší zlozvyk je špatné, křečovité držení paliček. Když budete moc svírat paličku, bude se veškerá její kinetická energie absorbovat na vašich prstech, dalních atd. Stačí se podívat na ruce. Zatvrdlá kůže? Puchýře? Otlaky? To všecko je špatně. Grip musí být co nejuvolněnější. Nejlepší je to zkusit na ruce. Normálně udeřit do dlaně druhé ruky paličkou a pokud to bolí (nemyslím nějak silně, ale normálně uvolněně) tak je grip špatný. Další možnost je hrát s paldou na něco tvrdého (nejlíp pad, cokoliv co vlastním zvukem nepřehluší zvuk paldy) a pokud palička zpívá (rezonuje) je grip dobrý, pokud ne tak hrát víc uvolněně, napomáhá to managmantu energie. Tohle více méně najdete na DVD JoJo Mayera, kdo má mrkněte se.

Ofhell
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 črc 2009 20:58
Bydliště: na severnim okraji vesmiru
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Ofhell »

Mam problem,nevim sice zda se tyka drzeni palicek,ale uz opravdu nevim co s tim.Moje leva ruka je o poznan"zaostalejsi" nez ta prava.Neni v ni tolik citu a nemam nad ni prilis kontrolu.Te prave proste nestaci.Nejspis si reknete ze to neni nic divnyho kdyz je clovek pravak,ale nespravilo se to ani po roce hrani.Chci se tedy zeptat,zda existuje nejake cviceni ci tak,ktere by mi pomohlo?Diky

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Adrub »

Čvičit daleko víc samotnou levou ruku a hrát třeba Tuzara celého od levé ruky :wink:

Ofhell
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 črc 2009 20:58
Bydliště: na severnim okraji vesmiru
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Ofhell »

Uff:DTy jo tak diky pokusim se o to:)

jafaktuznevim
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 17 črc 2009 15:13
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od jafaktuznevim »

Ma leva ruka je proste leva. Leva palicka se nezdvyha tak vysoko jako prava. Cvicim to, ale jde to strasne pomaaalu ...

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Adrub »

Takto to má asi většina bubeníků, málo který má od začátku obě ruce hezky vyrovnané.

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od MrafceK »

Ofhell píše:Mam problem,nevim sice zda se tyka drzeni palicek,ale uz opravdu nevim co s tim.Moje leva ruka je o poznan"zaostalejsi" nez ta prava.Neni v ni tolik citu a nemam nad ni prilis kontrolu.Te prave proste nestaci.Nejspis si reknete ze to neni nic divnyho kdyz je clovek pravak,ale nespravilo se to ani po roce hrani.Chci se tedy zeptat,zda existuje nejake cviceni ci tak,ktere by mi pomohlo?Diky
Jak pise Adrub, vsetko, co hras od pravej, hraj lavou.. pekne pomaly a vysledok uvidis casom..

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od mirekhk »

MrafceK píše: Jak pise Adrub, vsetko, co hras od pravej, hraj lavou.. pekne pomaly a vysledok uvidis casom..
Měl jsem (a stále ještě částečně mám po dlouhé přestávce) stejný problém. Opravdu to chce zaměřit se na levačku a snažit se jí zapojit do hry víc,než je obvyklé. Já si na to vymyslel i pár cvičení,zaměřené na přesné údery i rychlost "přesunu" na jiný tom,které jedu třeba hodinu a to téměř denně. Chce si to hodně hlídat jak držíš v levé ruce paličku,ohyb zápěstí a úder. Prostě na to myslet. Dělal jsem to stejně i s levou nohou ....... co jsem normálně hrál pravou,cvičil jsem a hrál levou ........ a je to lepší 8)

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Roger Taylor »

Dejte si Ride činel vlevo a hrajte na něj levou rukou, jako Simon Philips.


PS. A co se mě týče,pokud by mi někdo zavázal levou ruku, tak všechno zahraji pravou. Takže levou ruku mám na co ?.......

Snažím se ji teď posilovat ....trioly pouze levou a až k tempu 130. Rychleji to zatím nejde. A když přidám akcenty, panečku, ta levačka začne skučet a stěžovat si, co to jako po ní chci...a když po cvičení nemůžu na levé ruce zapnout kovový náramek hodinek, tak teprve pak jsem spokojený a cvičení hodnotím jako úspěšné.

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od MrafceK »

Roger Taylor píše:Dejte si Ride činel vlevo a hrajte na něj levou rukou, jako Simon Philips.


PS. A co se mě týče,pokud by mi někdo zavázal levou ruku, tak všechno zahraji pravou. Takže levou ruku mám na co ?.......

Snažím se ji teď posilovat ....trioly pouze levou a až k tempu 130. Rychleji to zatím nejde. A když přidám akcenty, panečku, ta levačka začne skučet a stěžovat si, co to jako po ní chci...a když po cvičení nemůžu na levé ruce zapnout kovový náramek hodinek, tak teprve pak jsem spokojený a cvičení hodnotím jako úspěšné.
a co trioly (lava ruka) v tempe 55(60)? myslim, ze to da viac zabrat.. cim je tempo rychlejsie, tym sa chyby viac "stracaju" (su "prepocutelne")..
s tou ride je to dobry napad..

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Roger Taylor »

Od triol v tempu 55 začínám a dojedu to tak na 130 a pak se zase vrátím na tempo 55. Pak zapojím obě ruce a hraji jednu triolu a 4 šestnáctinové noty. Tím pádem mi těžká doba vyjde jednou na levou ruku a jednou na pravou. Tuzar (etudy pro MB - str. 7) je na to dobrý. Škoda, že tu vedle smajlíků nejsou noty. Pak bychom si mohli tady napsat přesně, jak kdo co cvičí.

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlozvyky

Příspěvek od MrafceK »

tak toe super.. ake mas stupnovanie tempa? po 5?

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Roger Taylor »

Stupňování tempa mám na metronomu po 1.
Pro zajímavost uvádím několik temp songů, které jsem měřil.
1. Lionel Ritchie - Hello - 62
2. Věra Martinová - Až na vrcholky hor 110
3. Van Hallen - Jump - 133
4. No name - Nie alebo áno - 140
5. Kabát - Kůže líná - 215

Vladimír Motouz
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2012 22:03

Re: Zlozvyky

Příspěvek od Vladimír Motouz »

Když jsem před nějakými čtyřmi roky začínal, tak mi bylo úplně jedno jak držím paličky, jak do toho buším, do čeho konkrétně mlátím a podobně. Postupem času jsem si ale začal mnohem více všímat ostatních bubeníků a tak si i uvědomovat veškeré nešvary, které jsem dosud nasbíral a pracuju na jejich odstranění. Občas to dává pěkně zabrat. Uvolněné zápěstí či zapojení prstů mi absolutně nic neříkalo, "hrál" jsem celým předloktím, ne-li celou rukou. :-D Teď už je to o poznání jinde, zápěstí uvolněné jako nikdy předtím, prsty se už taky uplatňují... Rychlejší tempa pro mě byla tabu, resp. jedna minuta a dost - to křečovité držení je harakiri. Chcípal jsem vyčerpáním. Holt těžké začátky samoukovy, který se nezajímal více do hloubky... :-) Dovolím si však citovat zvukaře kapely, ve které mi bylo nedávno nabídnuto angažmá: "To je luxus vidět, že ty vaše songy jde na ty bubny zahrát i elegantně - radost se na to dívat...". :-) Že by mírné zlepšení? :-)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“