Zlozvyky

Jak hrajete?
KarelOndrus
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 02 led 2007 14:59
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Zlozvyky

Příspěvek od KarelOndrus »

Máte u držení paliček nějaké zlozvyky :?:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Pokuď někdo nějaký má, tak o nich neví, jinak by je odstranil. Nejčastějším je to, že jeden drží paličky blbě.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

při pokusu o dvojky (tahaný prstama) mi lítá levej malíček a nevim jak se toho zbavit, vůbec

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Mně zlobí pravačka... Při dvojkách mi levá akcentuje druhej úder, pravá pořád začátečnicky první. :(

KarelOndrus
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 02 led 2007 14:59
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarelOndrus »

To fakju: Ja bych si zase nebyl jistej tim,ze kdyz o tom clovek vi,tak to napravi...nejlepsi je to,kdyz se to od zacatku ucis zpravne,protoze kdyz se to naucis spatne,tak je hooodne tezky se toho zbavit :? coz je hodne blby

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Přesně tak...máš pravdu.

KarelOndrus
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 02 led 2007 14:59
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarelOndrus »

Dekuju :D ,jsi prvni kdo mi to rekl :wink:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Pokud nekdo chodi k nekomu schopnemu a znalemu nemel by se naucit nejake kraviny. Pokud je clovek samouk, tak hold musi prijmout i riziko ze se nauci spousty hovadin.

Myslim ze drzeni palicek je zbytecne nejak moc resit. Traditional grip je za soupravou v podstate uplne spatne pac je z dob kdy se buben nosil u pasu a je dobrej tak na bubnovani popravy. Mno a vidis kolik mistru bubenickejch s timto drzenim zahraji neuveritelny veci. Videl jsem hodne lidi kteri si to drzi po svem a zahrajou neuveritelne.
Treba Steve Smith palicky drzi taky jak prase kost a hraje vyborne.
Proste vem palicku chyt ji tak nejak prirozene aby se ti hralo good a tak se nauc hrat. Zakladem je pouzivat prsty a zapesti a nehrat strnule celou rukou.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Hlavne hrat obe ruce vyrovnane (etudy na mb atd.) ptz to mi porad dela probemy :evil:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

mates píše:Treba Steve Smith palicky drzi taky jak prase kost a hraje vyborne.
Ehm, o Steve Smithovi nedávno v Modern Drummeru padlo, že má momentálně patrně nejdokonalejší techniku držení paliček na světě.... (samozřejmě se to nedá měřit, ale aspoň v rámci těch "známých" hráčů).

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

BóĎA píše:při pokusu o dvojky (tahaný prstama) mi lítá levej malíček a nevim jak se toho zbavit, vůbec
Mohu Ti poradit? Cvič to pomalu, ale fakt mooooc pomalu a moooc dlouho! Žes´ to už někdy někde slyšel? Já také, mockrát a přitom mám také stále stejný problém :D

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

KarelOndrus píše:To fakju: Ja bych si zase nebyl jistej tim,ze kdyz o tom clovek vi,tak to napravi...nejlepsi je to,kdyz se to od zacatku ucis zpravne,protoze kdyz se to naucis spatne,tak je hooodne tezky se toho zbavit :? coz je hodne blby
To mi připomíná jak jsem se učil dvojky...ty sem se musel přeučit 3x fakt nechutný...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Radim píše: Ehm, o Steve Smithovi nedávno v Modern Drummeru padlo, že má momentálně patrně nejdokonalejší techniku držení paliček na světě.... (samozřejmě se to nedá měřit, ale aspoň v rámci těch "známých" hráčů).
No ja mam ted jeho DVD History of the .....
No tam drzi palicky obcas tak ze ma ukazovacek polozeny na palicce v jejim smeru. Pokud je tohle dokonaly drzeni tak to abych se zacal preucovat na Smith Grip. :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

mně, když si to nehlídám, paličky samovolně přejdou z držení "všechny prsty na palici" do držení "malíček není na palici" ve smyslu, že paličky prostě držím dál od těžistě. dál kupodivu nekloužou, hraje se mi tak dobře, ale když hraju něco rychlejšího, tak to kulhá.

KarelOndrus
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 02 led 2007 14:59
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarelOndrus »

Ja si uvedomuju,jak bych mel priblizne drzet palicky,ale po chvili hrani uz mam tu polohu rukou jak prase

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

Radim píše: Mohu Ti poradit? Cvič to pomalu, ale fakt mooooc pomalu a moooc dlouho! Žes´ to už někdy někde slyšel? Já také, mockrát a přitom mám také stále stejný problém :D
kolikrát si mi to už říkal? :)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Mates, jestli Steve Smith drží paličky jako prase kost, tak jaké přirovnání použít k našemu držení :) ? Na tom DVD jak píšeš drží sice paličky "trochu" zvláštně, ale to nic nemění na tom co napsal Radim.


Viděl jsi to jeho solo na hi-hatku ( je to jako bonus na tom DVD ), na to jsem koukal jako trubka. Kdyby aspoň držel ty paličky pořád v rukou, ale on si třeba jednu valí od zápěstí k rameni a zpět a do toho ještě hraje pěkný zvěrstva... jsem se zase jednou nechal pěkně unést :)

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

já mam zlozvyk držet paličky o článek prstu níž...ale teď už spíš jen u levý ruky(není moje) :evil:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Adrub píše:Mates, jestli Steve Smith drží paličky jako prase kost, tak jaké přirovnání použít k našemu držení :) ? Na tom DVD jak píšeš drží sice paličky "trochu" zvláštně, ale to nic nemění na tom co napsal Radim.
Viděl jsi to jeho solo na hi-hatku ( je to jako bonus na tom DVD ), na to jsem koukal jako trubka. Kdyby aspoň držel ty paličky pořád v rukou, ale on si třeba jednu valí od zápěstí k rameni a zpět a do toho ještě hraje pěkný zvěrstva... jsem se zase jednou nechal pěkně unést :)
Ja chtel jen rici, ze az tak na nejakym drzeni priliz nezalezi, pac at to drzic jak chces a je to pro tebe pohodlny, muzes se naucit stejne tak hrat smrtelnosti. Je to stejne vzdy o pilnosti a cviceni. Zaklad je hrat uvolnene pouzivat zapesti a prsty. Ale jetli ma clovek palec nahore, dole do strany
Ukazovak na palicce, ci mu odstava malicek je uplne jedno. Cvicit a cvicit nez filozofovat.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Svatá pravda :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Matesi, v tom máš rozhodně pravdu! Ale pro začínajícího, anebo technikou netknutého hráče by měl existovat jakýs takýs mustr, kterému by se měl snažit přiblížit a alespoň ten se naučit dobře. Samozřejmě to však záleží na konkrétním učiteli, co od žáka chce a jakou techniku sám používá.
Když jsem kdysi chodil k Romanovi Lomtadzemu, sekýroval mne za držení. Řekl jsem mu, že se mi to tak drží dobře. Tak mi pověděl, že až budu hrát jako Manu Katché, ať si to držím jak chci. Měl pravdu, jako Manu nehraji a raději jsem se učil "správnou" techniku podle svého učitele. Až ji dokonale zvládnu a nebude mi vyhovovat, mohu vymyslet jinou, lepší.

fildoska
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2007 23:46
Bydliště: pragas

Příspěvek od fildoska »

hej mne taky lita malicek u levacky!!! je to desny...at si na to davam pozor nebo ne...proste hraju swing, virbl nebo dvojky malicek mi lita pryc:(

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Mě lítá malíček jenom když do sebe lámu pivo. Strašnej zlozvyk držení pulitru. Trénuju jak to de a pořád to samí :mrgreen:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Mě taky lítá malíček, nijak mě to neomezuje a malíček lítá i třeba Wecklovi, co jsem si všiml :mrgreen:

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Adrub píše:Mě taky lítá malíček, nijak mě to neomezuje a malíček lítá i třeba Wecklovi, co jsem si všiml :mrgreen:
Lita aji v leve ruce Hernandezovi takze...

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“