Svaly!?

Jak hrajete?
FIRE
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 21 led 2008 22:57

Re: Svaly!?

Příspěvek od FIRE »

Zlámič píše: mám problém s břichem. Nějak zvlášť dobře neudržim obě nohy v sedu nad šlapkama (obě ve vzduchu), aniž bych se u toho zakláněl a hnal to zadáma. Komár no :D
to je asi docela normální, že se při zvednutí nohou musíš zaklonit, poněvadž se ti posune těžiště dopředu, ale myslím, že i při správným hraní ze špiček nohou se zaklánět nemusíš, protože bys tu patu ve vzduchu měl mít jenom pikovteřinu, to samý i u dvoušlapky. Jo a při záklonu to právě honíš tím břichem, takže ho naopak musíš mít docela našláplý :roll:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Svaly!?

Příspěvek od fankju »

Mimochodem leváci jsou většinou v počtu obětí domácích nehod. Právě pro ony drobnosti, který na ně takřka všude číhaj.

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Joey »

fankju píše:Mimochodem leváci jsou většinou v počtu obětí domácích nehod. Právě pro ony drobnosti, který na ně takřka všude číhaj.
nečteš ty to samí co já??

Jinak s dvojšlapkou asi taky hraju blbě páč to taky dohánim malým záklonem ..i když teda zase jak kdy.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Kajda »

Příbor ale držím normálně, jako pravák.
fankju píše:Mimochodem leváci jsou většinou v počtu obětí domácích nehod. Právě pro ony drobnosti, který na ně takřka všude číhaj.
V tomhle bych asi mezi leváky patřila :lol:

Hraju s patama nahoře a spíš se za bicíma hrbim, nevšimla jsem si, že bych se někdy zakláněla. Ale asi to zkusim, když to teda posiluje to břicho :D

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Joey »

no tak břicho z toho bolí ale že by to posilovalo ??? nevim nevim , každopádně možný to je.
ne vždy platí rčení "Jestli to bolí ,tak je to jedině dobře!" ---to nám furt řikal trenér na plavání

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Kajda »

Joey píše:"Jestli to bolí ,tak je to jedině dobře!"
U bicích tohle neplatí zásadně. Před dvěma rokama jsem na to nějak pozapoměla a měla jsem levou ruku 3 týdny v ortéze ( kombinace nemoci a dohraného koncertu s dvěma kapelama za sebou naplno ). Naštěstí to nebyl zánět šlach, ale byly "jen" natažené :neutral:
Naposledy upravil(a) Kajda dne 10 črc 2008 22:03, celkem upraveno 1 x.

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Zlámič »

to je asi docela normální, že se při zvednutí nohou musíš zaklonit, poněvadž se ti posune těžiště dopředu, ale myslím, že i při správným hraní ze špiček nohou se zaklánět nemusíš, protože bys tu patu ve vzduchu měl mít jenom pikovteřinu, to samý i u dvoušlapky. Jo a při záklonu to právě honíš tím břichem, takže ho naopak musíš mít docela našláplý :roll:[/quote]


Ono víš co ... já sem i taková divná postava řekl bych. Měřim cca 194 cáchů a mám spíš delší nohy než půl na půl. Horní polovinu těla mám prostě průměrně dlouhou. Zato haxny jsou vytáhlý, takže když je dám před sebe, je to docela páka. Zjistil jsem, že proto potřebuji stoličku takovou, abych měl podepřenou i část stehen ... prostě abych trochu zkrátil tu páku a tim reguloval to těžiště jak říkáš. Zajímalo by mě jestli jsem jedinej, kdo se s tím potkává. Viděl jsem pár bicáků větších než já, ale těm to evidentně problémy nedělá. Jedna věc je cvičit dvoušlap, druhá je správně sedět. Myslim že bych i potřeboval sedět jakoby vejš, ale to mi zas nedovoluje HW ... No mám co dělat :roll:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Benbuben »

Tyhle věci jsem dřívávějc kvůli občasnejm bolestem zad po cvičení a hraní hodně řešil...

Malinkatej záklon je naprosto v pořádku, jak už tu bylo psáno, je to nejsnažší způsob, jak si vyrovnat těžiště při hraní na dvojšlapku nebo jakymkoli zvedání obou nohou najednou bo v rychlym sledu. A rozhodně je - jak pro techniku hry, tak pro zdraví páteře - lepší malinko se zaklonit, než si hrát na křížence Neila Pearta, Mikea Terrany a Quasimoda oltugedr. :wink:

Pak, mimo hezky rovnýho uvolněnýho posezu při hraní, doporučuju i nějaký fyzický cvičení - sedlehy, cviky na posilování zádovejch a hýžďovejch (což oceníte i při zvedání mejdla ve sprchách na Mírově, hihi) svalů, plavání, atd... člověk pak tu rovinu drží mnohem snáz a bolest zad je tentam!

Jsem vám přemejšlela, na co je ten kosmodisk, dyž na záda to nejni, ani na páteř to neni, já vám povim, na co to je, je to na píču!

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Zlámič »

Benbuben píše:Tyhle věci jsem dřívávějc kvůli občasnejm bolestem zad po cvičení a hraní hodně řešil...

Malinkatej záklon je naprosto v pořádku, jak už tu bylo psáno, je to nejsnažší způsob, jak si vyrovnat těžiště při hraní na dvojšlapku nebo jakymkoli zvedání obou nohou najednou bo v rychlym sledu. A rozhodně je - jak pro techniku hry, tak pro zdraví páteře - lepší malinko se zaklonit, než si hrát na křížence Neila Pearta, Mikea Terrany a Quasimoda oltugedr. :wink:

Pak, mimo hezky rovnýho uvolněnýho posezu při hraní, doporučuju i nějaký fyzický cvičení - sedlehy, cviky na posilování zádovejch a hýžďovejch (což oceníte i při zvedání mejdla ve sprchách na Mírově, hihi) svalů, plavání, atd... člověk pak tu rovinu drží mnohem snáz a bolest zad je tentam!

Jsem vám přemejšlela, na co je ten kosmodisk, dyž na záda to nejni, ani na páteř to neni, já vám povim, na co to je, je to na píču!

:D :D :D Tak poslední drobná vJetička mě opravdu rozesmála. Bene plavu (nutno dodat že nejen v určitých věcech, ale docela často i v bazénu), cvičim sedy lehy, hrával jsem i fotbal ( :shock: ) kde mě Blšanský dost msakrovali břicho (možná proto ty záda :lol: ) docela si i zamakám fyzickou prací a stále stejný. Začínám propadat trudomyslnosti a věřit v to, že jsem oprvadu na tohle nevhodná osoba. Ale zase mám nezkonalou víru ve své chabé schopnosti tak se jen tak nedám :) Kdyby se tu ale našel čahoun jako já s podobným "defektem" rád si poslechnu jak na to vyzrál :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Benbuben »

Hlídat si rovnej, ale zároveň uvolněnej posez, vo ničem jinym to nejni. Semtam (aspoň po hodince) nejni taky zlý udělat pauzičku a prostrečovat se. Samo, že dyž budu cvičit 6 hodinek v kuse, tak ty záda budou unavený plavání neplavání, ale nemělo by to bejt kdovíjakpřílišmocbolestivýauauau. :)

Pokud potíže přetrvávaj, pak nezbývá, než navštívit ortopeda, bo něco takovýho. :wink:

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Sabi »

Od svalů sme se přes leváky dostali až k bolesti zad... Zvláštní topic :D

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Kajda »

Bolest zad může hodně souviset se zádovými svaly :wink:

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Sabi »

Na tom neco bude.... Fajn, uz mlcim :D

MadMax
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 10 led 2006 01:21
Bydliště: Olomouc, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od MadMax »

Trade jak si psal, žes táhl někam plechy .. taky záleží, kolik jich máš, jestli tolik, že vždycky když švihneš kolem sebe, trefíš nějakej, tak pak ta bolavá ramena chápu :D :D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Trade »

MadMax:? všechny byly v pouzdře...

MadMax
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 10 led 2006 01:21
Bydliště: Olomouc, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od MadMax »

Srry, napsal sem to blbě, myslel sem to jako kolik máš celkem činelů ... platí přímá úměra čím víc činelů -> tím víc pak bolí ruce při jejich přenášení :), páč sou logicky těžší ;)

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od tomasnos »

no hele Zná někdo Chada Smitha z RHCP ten ma ty svali jen diky hrani na Bicí......tak se mrkni na jeho fota :lol:

Jasný sokol
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 01 led 2005 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Jasný sokol »

tomasnos píše:no hele Zná někdo Chada Smitha z RHCP ten ma ty svali jen diky hrani na Bicí......tak se mrkni na jeho fota :lol:
Chada Smithe? Kdo to je?

A žádný red hot chilli peppers taky neznám. Kam na to chodíš? ... Teda chtěl jsem říct RHCP :lol:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od milq »

tomasnos píše:no hele Zná někdo Chada Smitha z RHCP ten ma ty svali jen diky hrani na Bicí......tak se mrkni na jeho fota :lol:
Ja myslim, ze v posilovni tiez parkrat bol :wink:

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od tomasnos »

milq píše: Ja myslim, ze v posilovni tiez parkrat bol :wink:
jj to je mozna pravda ale jinak ty svaly ma hlavne diky bubnovani....ale zase pravda je ze trenuje 6 hodin dene :mrgreen:

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od M!CHAL »

sem živoucí důkaz toho že bubny a svaly maj něco společnýho jen v tom případě že taháš bubny deset pater...což já netahám... :D

Euronymos_CZ
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2008 00:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Euronymos_CZ »

jejeee.. to ja byl od malinka vedenej at hraju na nejakej nastroj :D tak klasika-----> zobcová flétna, pak příčná ( JEDNO LEPŠÍ NEŽ DRUHÝ) a po roce jsem ukončil hraní na příčnou ( v 12 letech :lol: ) pač mě od toho bolely ruce :wink: a zacal jsem hrat na bici a uz si nestezuju a ruce nebolej.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Hans-Drums »

2 tomasnos: Pokud bysis měl udělat korbu jenom hraní na bicí,tak zahoď paličky,do každý ruky ojnici z traktora a trénuj anšlág.Za pár měsíců bez problémů propleskneš i KingKonga :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od Vojta Horák »

Hans-Drums píše:2 tomasnos: Pokud bysis měl udělat korbu jenom hraní na bicí,tak zahoď paličky,do každý ruky ojnici z traktora a trénuj anšlág.Za pár měsíců bez problémů propleskneš i KingKonga :D
Sám jím bude

jogurth
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 pro 2008 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Svaly!?

Příspěvek od jogurth »

Bubeník nepotřebuje svaly ;-) Když hraje, ale budeník častěji, tak si ty svaly trochu namaká ;-) :-)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“