leváci

Jak hrajete?

schválně, kolik vás je leváku? kdo je tady..

levák
38
27%
pravák
102
73%
 
Celkem hlasů: 140

Don Dorcha
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2008 23:32

Re: leváci

Příspěvek od Don Dorcha »

Vyber si co chceš, já jsem taky levák a hraju naprosto klasicky, čili jako pravák s překříženýma rukama, ale znám další dva bubeníky leváky a každý hraje zase jinak, co je ti nejpohodlnější...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

kdyz jsem zacinal, nevedel jsem jak mam hrat, tak jsem na standartne postavenou soupravu hral open hand. Po mesici mi doslo ze vsichni krizej ruce ale ze jsem levak, takze jsem zrcadlove otocil soupravu. Nejenze mi vadilo ze mam zkrizeny ruce a vyvolavalo to klaustrofobicky pocity, ale jeste jsem zjistil ze moje leva noha je vesnickej idiot.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od BóĎA »

mě kdyby kluci neřekli, že se hraje cross-hand tak bych asi doteď hrál open-hand

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

BóĎA píše:mě kdyby kluci neřekli, že se hraje cross-hand tak bych asi doteď hrál open-hand
no tak jestli ti to prijde prirozenejsi... Tak ale ted mas celkove zadelano na to hrat na obe ruce, vid

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od atomic44 »

kdyz uz jsem zalozil kdysi toto tema a je stale aktualni, tak prihodim i moji pripominku, jak jsem na tom po tom roce.. ;)
Takze nakonec jsem si vybral variantu open-hand na normalne otocenou soupravu s tim, ze na ride hraju pravou rukou a kdyz je cas tak zkousim cross-hand..proste abych umel oboje..myslim ze bubenik by mel mit vsechny koncetiny stejne srovnane, a nemel by zanedbavat ani jednu ;)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od BóĎA »

Noiselord píše: no tak jestli ti to prijde prirozenejsi... Tak ale ted mas celkove zadelano na to hrat na obe ruce, vid
po 4 letech už je pro mě croos-hand automatika :wink: ale open-handem se snažim trošku levačku posilovat a sem tam v některý písničce někerý filly jsou open-handem fajn :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

No az budu mit delsi cas kdy nebudu potrebovat hrat, tak chci konecne prolomit crosshand... Hlavne takovy jako ze napr ghostovani v "mezisestnactinach" je na druhou ruku nemozny :)

modra.pastelka
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 lis 2008 16:17
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od modra.pastelka »

jestli dovolíte, přispěju svou skromnou troškou do mlýna... na bicí jsem hrál před mnoha lety, spíš z nouze, než že bych nějak významně chtěl, ale nějak mě to chytlo. pak se ovšem nakupily jiný aktivity a navíc nebylo kde a s kým hrát, tak jsem toho nechal. teď mám bicí i prostor i trochu času, tak jsem se rozhodl, že se do toho zase pustím. jinak jsem od přirození basák (:

proč to ale píšu - já jsem levák, a když jsem začínal hrát na bicí, tak mi přišlo přirozený si soupravu zrcadlově votočit a hrát "normálně". tak jsem hrál celou dobu. když jsem zkoušel hrát na normální bicí, tak ruce byly v pohodě, ale zjistil jsem, že nohy fakt nedám. no nic, stejně jsem toho nechal. když jsem se po nějaké pauze vracel k muzice, tentokrát opět jako basák, říkal jsem si, že když už jsem ten levák, tak si pořídím levorukou basu. nakonec jsem si pořídil i kytaru a od té doby s nimi bojuju. musím říct, že paradoxně s basou mnohem víc než s kytarou. asi to bude tím, že zatímco na kytaru jsem nikdy nic moc neuměl, na basu i něco málo jo, takže je pro mě asi složitější si přehodit tu koordinaci. nicméně od tý doby, co se tomu takhle věnuju (koncerty a zkoušky hraju na pravoruký nástroje, ale cvičím na levoruký) jsem zjistil, že mám obě ruce mnohem uvolněnější. dneska když se sednu za bicí, jsou ruce úplně v pohodě, ať si sednu jak chci. vůbec nedomýšlím, co by se stalo, kdybych začal cvičit (:

nicméně, abych to zbytečně neprotahoval - ve zkušebně mám jednu celou pravorukou soupravu a jednu polosoupravu, ze který si doplňuju tu levorukou, abych to nemusel přestavovat a někdy hraju tak a někdy onak. je to sranda oboje, každý je úplně jiný, ale myslím si, že se mi to v životě neztratí...

tak to je asi tak všechno, co jsem chtěl k tématu napsat (:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

modra.pastelka píše:jestli dovolíte, přispěju svou skromnou troškou do mlýna... na bicí jsem hrál před mnoha lety, spíš z nouze, než že bych nějak významně chtěl, ale nějak mě to chytlo. pak se ovšem nakupily jiný aktivity a navíc nebylo kde a s kým hrát, tak jsem toho nechal. teď mám bicí i prostor i trochu času, tak jsem se rozhodl, že se do toho zase pustím. jinak jsem od přirození basák (:

proč to ale píšu - já jsem levák, a když jsem začínal hrát na bicí, tak mi přišlo přirozený si soupravu zrcadlově votočit a hrát "normálně". tak jsem hrál celou dobu. když jsem zkoušel hrát na normální bicí, tak ruce byly v pohodě, ale zjistil jsem, že nohy fakt nedám. no nic, stejně jsem toho nechal. když jsem se po nějaké pauze vracel k muzice, tentokrát opět jako basák, říkal jsem si, že když už jsem ten levák, tak si pořídím levorukou basu. nakonec jsem si pořídil i kytaru a od té doby s nimi bojuju. musím říct, že paradoxně s basou mnohem víc než s kytarou. asi to bude tím, že zatímco na kytaru jsem nikdy nic moc neuměl, na basu i něco málo jo, takže je pro mě asi složitější si přehodit tu koordinaci. nicméně od tý doby, co se tomu takhle věnuju (koncerty a zkoušky hraju na pravoruký nástroje, ale cvičím na levoruký) jsem zjistil, že mám obě ruce mnohem uvolněnější. dneska když se sednu za bicí, jsou ruce úplně v pohodě, ať si sednu jak chci. vůbec nedomýšlím, co by se stalo, kdybych začal cvičit (:

nicméně, abych to zbytečně neprotahoval - ve zkušebně mám jednu celou pravorukou soupravu a jednu polosoupravu, ze který si doplňuju tu levorukou, abych to nemusel přestavovat a někdy hraju tak a někdy onak. je to sranda oboje, každý je úplně jiný, ale myslím si, že se mi to v životě neztratí...

tak to je asi tak všechno, co jsem chtěl k tématu napsat (:
Urcite to bude mit neco do sebe, ale (nechci se nijak navazet) kdyz budes chtit hrat castejc a nebudes hrat pul casu na tuhle soupravu pul na druhou tak si myslim ze at tak nebo tak, dohromady to nemusi bejt uplne dobre... Nebo se pletu.. ale kdybys chtel jit po hlave do toho tak se vic orientujes na jednu stranu... NEBO JSI MUTANT A TAKOVY SE MAJ STRILET! :D Jak tu nekdo psal ze hrani na druhou stranu kurvi mozek :D

modra.pastelka
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 lis 2008 16:17
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od modra.pastelka »

jj, je mi jasný, že ze mě bubeník asi nikdy nebude, ale kdo ví... jestli začnu hrát víc, tak se určitě zaměřím na jednu stranu, to jo (:
jenom jsem tím chtěl říct, že je to fakt zajímací zkušenost, hlavně ty levoruký kytary, to je mazec (:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

modra.pastelka píše:jj, je mi jasný, že ze mě bubeník asi nikdy nebude, ale kdo ví... jestli začnu hrát víc, tak se určitě zaměřím na jednu stranu, to jo (:
jenom jsem tím chtěl říct, že je to fakt zajímací zkušenost, hlavně ty levoruký kytary, to je mazec (:
Nerekl jsem ze nejsi dobrej bubenik! To promin jestli to tak vyznelo... Jen si myslim ze na jednu stranu budes hrat s vetsi jistotou nez na druhou... Po dlooouhym cviceni to samozrejme poznas jen ty, publikum ne :D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od BóĎA »

nebo mít hajtku normálně, ride na druný straně a hajtku víst jednou a ride druhou rukou (to bych chtěl umět :) )

modra.pastelka
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 lis 2008 16:17
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od modra.pastelka »

BóĎA píše:nebo mít hajtku normálně, ride na druný straně a hajtku víst jednou a ride druhou rukou (to bych chtěl umět :) )
no však, to by neměl bejt takovej problém, ne?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

modra.pastelka píše: no však, to by neměl bejt takovej problém, ne?
pro modrou pastelku urcite ne

modra.pastelka
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 lis 2008 16:17
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od modra.pastelka »

Noiselord píše: pro modrou pastelku urcite ne
no já tomu asi nerozumím...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

modra.pastelka píše: no já tomu asi nerozumím...
KDyz jsi schopnej hrat na obe strany tak si muzes volne blbnout ktera ruka je vedouci...

modra.pastelka
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 lis 2008 16:17
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od modra.pastelka »

Noiselord píše:KDyz jsi schopnej hrat na obe strany tak si muzes volne blbnout ktera ruka je vedouci...
jo aha... no já hraju na vobě strany stejně blbě, takže v jistým smyslu je to sice pravda, ale v reálu to není žádná sláva (:

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od M!CHAL »

nejlepší je umět hrát oběma jak levou a tak pravou...protože pak může dělat problem i rychlý 16-ky protože nebudete jednou rukou prostě stíhat... :wink:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Hans-Drums »

No,zrovna můj problém,pokud hraju pravou 16-ky jak jenom nejrychlejc umim,tak levou nestíhám,respektive jakž takž stíhám,ale už mě berou křeče do levačky a neudržím to moc dlouho a to bych rád vychytal. Viz http://www.youtube.com/watch?v=LfciGJNV ... re=related Je to v čase 3:12 :wink:

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od M!CHAL »

Hans-Drums píše:No,zrovna můj problém,pokud hraju pravou 16-ky jak jenom nejrychlejc umim,tak levou nestíhám,respektive jakž takž stíhám,ale už mě berou křeče do levačky a neudržím to moc dlouho a to bych rád vychytal. Viz http://www.youtube.com/watch?v=LfciGJNV ... re=related Je to v čase 3:12 :wink:
ty 4 šestnáctky na snare za sebou???

Kobylka68
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 28 čer 2008 18:54

Re: leváci

Příspěvek od Kobylka68 »

Musim se pridat k Modre pastelce. Jsem taky levak a proste tim je to dany, ze urcity veci jsou pro tu levou stranu samozrejmejsi a nerekl bych, ze ten muj problem je v rukach. Spis si nedovedu predstavit, ze bych mel kopak na pravou nohu, to mi proste nefunguje - jsou ty automaticke veci. Ve skole me preucovali na psani pravou rukou a stejne porad jim nebo kreslim levou... Cili soupravu mam zrcadlove obracenou - driv komplet, ted uz mam hh bowden na klasickem pravorukem miste a hraju bez prekrizeni (na levorukem miste hh mam ted 12" tom). Nikdy jsem neuvazoval o nejakem preucovani, protoze vim, ze to proste muj mozek nepobere. Live to vypada zajimave a kdyz se pri tom divam do zrcadel, tak to je uplne pravoruce normalni :lol:
drums.jpg

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Hans-Drums »

M!CHAL píše: ty 4 šestnáctky na snare za sebou???
Aha,to je moje chyba myslím ty šestnáctky hraný jednou rukou Snare/Ride v čase 2:16 Omlouvám se za chybu :oops: Hraje to tam po celou dobu refrénu

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od M!CHAL »

jedna ruka na snare a druhá na kotel ne? teda jestli jsem to dobře postřeh.. . . . :wink:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Hans-Drums »

Nene,je to opravdu ride,na Youtube je to v mizerný kvalitě,ale tenhle koncík mám na DVD a jde dobře vidět i slyšet že je to Ride

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od h@z »

hele JJ neni zase takovej sypac ;-)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“