leváci

Jak hrajete?

schválně, kolik vás je leváku? kdo je tady..

levák
38
27%
pravák
102
73%
 
Celkem hlasů: 140

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Přeučovat mi přijde jako když dřív nutili děcka leváky psát pravou. Přestavit to neni takovej problém. A ten čas, kterej člověk investuje do přeučení může na sobě makat a zlepšovat se. Prostě mi to přijde neefektivní. Ale naštěstí sem pravák :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

No jako když dotyčnej na bubny ještě porádně nehrál, tak se nejedná o přeučování. Nikde nejni psaný, že když někdo píše levou, takže si musí stavět bubny zrcadlově, přece.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Souhlas, stejně čas od času musíš využít i druhou ruku způsobem, který je vlastní spíš té první...jsetli mi rozumíte:)

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

To jo, ale je podle me prirozeny, ze ma pravou ruku pravak sekovnejsi a levou levak a stejne tak s nohama...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

heller: Stejně mi nepřijde, že bys na šlapák musel mít šikovnější nohu a na hihatku tu míň...stejně tak s rukama.

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

To je prvda. Ale šlapák je víc slyšet :mrgreen:

Lenny
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10 kvě 2007 12:23

Příspěvek od Lenny »

Já sem taky levák, ale bicí mám normálně, začínal sem totiž v ZUŠce, takže sem si to nemoh zrdcadlově otáčet, ani učitele to nikdy nenapadlo. Ale bojim, že když budeš mít bicí klasicky s HH vlevo a nebudeš křížit ruce, budeě pak mít problémy při rychlejch přechodech.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Lenny píše:Ale bojim, že když budeš mít bicí klasicky s HH vlevo a nebudeš křížit ruce, budeš pak mít problémy při rychlejch přechodech.
Hé? A to z jakýho důvodu prosimpěkně pane?

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

patrně myslel na to, že přirozeně by měl přechod začínat levou rukou, což může u soupravy pro praváka činit problémy. není ale problém začínat od pravé...

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

já hraju open hand a na obě ruce je to parádně vyrovnaný zdá se mi, ale měl bych problém při zrcadlově otočený sestavě s hajtkou na pravou nohu, ta u mě není šikovná na regulování otevření, jinak levou nohou se snažim zahrát na kopák to samý, co pravou. (třeba kdybych si v budoucnu zlomil pravou kopákovou nohu, abych to v klidu odehrál na levej pedál dvojšlapky 8) )

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Mno občas si člověk nemůže moc vybrat, kterou rukou začne break, nebo cokoliv, protože by to prostě s jinym rukokladem nestihnul.

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

anketa

Příspěvek od ToP »

ještě mě napadlo, kdyby mohla být upravena anketa na třetí možnost open handed. To bych se tam hned zaškrtnul :)

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa

Příspěvek od Kabal »

ToP píše:ještě mě napadlo, kdyby mohla být upravena anketa na třetí možnost open handed. To bych se tam hned zaškrtnul :)
No, ale open hand hrajou leváci i praváci, žejo. Ta anketa neni o tom, jak kdo hraje, ale jakou ruku má dominantní..

Joska
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 05 srp 2007 13:51
Kontaktovat uživatele:

Levák

Příspěvek od Joska »

Já jsem taky levák a mám to postavený zrdcadlově...pokud budeš hrát na bicí pro praváka, tak ti stejně bude dělat potíž udržet rytmus nohou a stejně tak i dělat přechody na tomy. Je to sice potíž furt je přestavovat, ale nenaděláš nic. Už jsem přemejšlel o strašnej variantách, jak to udělat, ale jen těžko by to nějak šlo...Fakt se leda přeučit, ale do toho nejdu :)

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...no tak ja som levak a som na to este aj hrdy :D
...krigel udrzim v oboch rukach, aj panaka mi je jedno, ci vypijem pravou alebo lavou, ale u bicich to proste tak neni :wink: ...od sameho zaciatku som mal lavu ruku ovela citlivejsiu a pravu zas znatelne silnejsiu...pri hre na bicich mi to tak vyhovuje a tak mam tez zrkadlovo otocenu supravu...
...vyplyva z toho citlivejsie zahrana hihat a hlavne ride a vacsia rana na rytmicak...ucim sa, samozrejme, hrat hh aj pravou rukou open (byt len s malymi uspechmi :D ), ale napriklad jemnejsie srandicky prstami uz mi dajak s pravou rukou nejdu...
...sameho by ma zaujimalo, ako by to vypadalo, keby som zacal hrat na pravaka, mozno by to uz ani taky rozdiel nebol po par rokoch hrania, lebo to asi bude hodne aj o zvyku...
...este ma napadol uplne odvecny priklad - viete si niekto predstavit, ze by ste napr. v aute preradovali lavou rukou?ja napriklad nie, aj ked som lavak...
...ked sa naucim nieco robit jednou rukou, druha samozrejme tu zrucnost a cvik postrada...
...takze mozno by malo zmysel skusit aj sadu postavenu naopak oproti tomu, jako ti vyhovuje a cvicit tak...ale to bola len taka poznamka pomimo, keby si nahodou mal na cvicenie dvakrat viac casu :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

nerozumim otazce ?? jako kdo je tu levej na bubny :mrgreen: :mrgreen:

Joska
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 05 srp 2007 13:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joska »

mates píše:nerozumim otazce ?? jako kdo je tu levej na bubny :mrgreen: :mrgreen:
To nepopírám, jsem levák (že dělám většinu věcí levačkou)) ale na bicí taky nejsem zrovna zběhlej :D Každopádně jsem samouk, hraju přes rok a baví mě to...co víc si přát..? :)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Joska píše: To nepopírám, jsem levák (že dělám většinu věcí levačkou)) ale na bicí taky nejsem zrovna zběhlej :D Každopádně jsem samouk, hraju přes rok a baví mě to...co víc si přát..? :)
Ehm-dobrého učitele? :idea: :idea: :idea:

Joska
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 05 srp 2007 13:51
Kontaktovat uživatele:

Učitel...

Příspěvek od Joska »

Já bohužel nemám moc času a jsem šťastnej když máme čas zkoušet s kapelou...Zatim to nechávám tak, že se snažim ze sebe dostat maximum a postupem času uvidim, jak to půjde dál.. :wink:

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Učitel...

Příspěvek od DoktorJazz »

Joska píše:Já bohužel nemám moc času a jsem šťastnej když máme čas zkoušet s kapelou...Zatim to nechávám tak, že se snažim ze sebe dostat maximum a postupem času uvidim, jak to půjde dál.. :wink:
Jenze takhle , kdyz pak najdes ucitele , tak budes muset zacinat uplne od zacatku.
Radim co nejdriv si najdi dobreho ucitele.Budes toho litovat jako vetsina samouku.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Souhlasím s DJ... To budeš koukat kolik na tobě objeví zlozvyků, o kterejch nevíš :) . Kromě toho do nakejch věcí se jako samouk s největší pravděpodobností vůbec nepustíš, když nad sebou nebudeš mít ten dohled...

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

ták ták a hlavně zlozvyky se těžko odnaučujou!! a hlavně se pak můžeš začít učit správně všechno zase od začátku

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

mates píše:nerozumim otazce ?? jako kdo je tu levej na bubny :mrgreen: :mrgreen:
...napriklad ja...a aj tak ma to bavi :wink:

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

Řešil jsem to samé,jsem levák a všechno jsem hrál open stylem..pak jsem se ale rozhodl hrát klasicky,na normální soupravu cross stylem.Bylo to těžké,moje zakrnělá pravačka se jen stěží dostávala do potřebného tempa..ale po roce hraní crossem už mi vůbec nepřijde že by to mohlo být jinak,cross mi přijde daleko přirozenější a s obrácenou soupravou jsou dle mého jenom problémy a pokud to jde tak se snažit hrát na co nejstandartnější nástroj (podobně jako s kytarou u leváků)...takže jsem se rozhodl hrát klasicky jak pravák a myslím že jsem chybu neudělal,do jednoduchého rocku,kde se většinu času hraje bum-čvacht je to podle mě nejlepší řešení... :wink:

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Učitel je taky levák, taky vždycky hrával normálně a dost pochybuju, že hlavně jenom bumčvachty...

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“