leváci

Jak hrajete?

schválně, kolik vás je leváku? kdo je tady..

levák
38
27%
pravák
102
73%
 
Celkem hlasů: 140

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Hans-Drums »

Sypač není,to je pravda.......ale v některejch věcech jsou to rychty :wink: Ale abych zase nebyl úplně OT a jsme u tý levý ruky :) na tom živáku dost často hraje Open Hand a na tom videu to jde vidět 8)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

Hans-Drums píše:Sypač není,to je pravda.......ale v některejch věcech jsou to rychty :wink: Ale abych zase nebyl úplně OT a jsme u tý levý ruky :) na tom živáku dost často hraje Open Hand a na tom videu to jde vidět 8)
bez ty masky mi prijde jako takovej stydlivej mladej kluk co proste prijde a nanda, opravdu jsem ho zacal svym zpusobem obdivovat. S maskou je to picus :D

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od h@z »

ve svete sypacu se pouziva Open Hand na ruzne sypacky a sem tam to uleti i do "normalnich" pasazi :D vlastni zkusenost

beli
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2008 22:27
Bydliště: prerov-henclov
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od beli »

no jasem taky levej jak savla ale bici mam postavene jak pro pravaka a zebymeto nak omezovalo se ric neda a dominantni ruku mam pravou stou si muzu delat co chcu pri hrani ale levacka je naka slaba tak sem se zameril na levou ruku us se pomalu dostava do stejne kondice jako prava takze pohoda :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

h@z píše:ve svete sypacu se pouziva Open Hand na ruzne sypacky a sem tam to uleti i do "normalnich" pasazi :D vlastni zkusenost
Ja kdyz chci sypat tak prehodim z open hand na krizeny teda :D

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Sabi »

Ja sem taky levak, a bici mam na pravou stranu... je to vsechno o tom jak si clovek na zacatku zvykne. Me se nechtelo porad v hudebce prestavovat, tak sem se naucil na pravou :D a ted valim takhle a levacku mam jasne slabsi :D

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od M!CHAL »

dotaz: co je to ta ,,open hand" :?:

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od doudleba »

Open hand znamená, že nehraješ klasicky krizem (tj. pravou na hajtku, levou na snare), ale levou na hajtku a pravou na snare.
Je to otevrenejsi hra, mas vice volnosti a mozností v dalsich aspektech hry... :wink:

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od M!CHAL »

jo už chápu diky...

kay
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 31 led 2009 00:38
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od kay »

ja sem taky levak ale hraju za pravackou soupravou a je to pro me prirozenejsi musim si akorat treba pri akcentech davat pozor protoze levou mam prirozene vetsi uder nez pravou ale uz to srovnavam

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Hans-Drums »

Nedávno jsem přišel na docela zajímavej poznatek: Rytmy,ve kterých se hraje Hi-Hat na druhou osminku (Takový to es-ta-čvacht-ta) se mi s OpenHand (ne že bych ho ovládal na 100% :oops: ) hrajou líp což mi nějak nejde do hlavy.......Ale na druhou stranu jsem viděl poměrně dost případů,kde to jiní bubnisti dělali taky takhle........provádí to někdo z vás?

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od BóĎA »

já to tak nehraju,ghosty pravačkou by mi při tom nešly :) ikdyž mi nejdou ani levou :D ale zkoušel sem to tak že levačka hrála na hajtku dvojky :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

ja zase napriklad nedovedu ke swingu hrat virbl kdyz jedu ride pravou

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Kajda »

Hans-Drums píše:Nedávno jsem přišel na docela zajímavej poznatek: Rytmy,ve kterých se hraje Hi-Hat na druhou osminku (Takový to es-ta-čvacht-ta) se mi s OpenHand (ne že bych ho ovládal na 100% :oops: ) hrajou líp což mi nějak nejde do hlavy.......Ale na druhou stranu jsem viděl poměrně dost případů,kde to jiní bubnisti dělali taky takhle........provádí to někdo z vás?
Já ano :)

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Hans-Drums »

Ghousty mi přitom pravou taky nejdou,ale já mám na mysli že se mi to líp hraje,jako pocitově,né že bych hrál líp.Všiml jsem si totiž, že zrovna při tomhle případě (Druhá osminka,OpenHand) se při hraní taky zajímavě kejvu od pasu vejš a je to celý takový zábavný,to mě na tom dostává :lol:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Slowmeda »

To co tu popisuješ zní v pomalejším tempu se zavřenou jako regé :) v rychlejším jako skáčko
a s otevíranou jako disco. Je to bezva a dobře to rozvíjí rytmické cítění, je důležitý se to naučit a umět to držet v jakýmkoliv grůvu 8)

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Hans-Drums »

Jo,Méďo to je přesně to.Jinak na udržení rytmu je to mnohem náročnější než běžný rytmy.Jinak doma ještě někde mám noty J.Bartz The Best of Modern Drums,kde je těmhle cvičením věnováno hodně stránek :wink:

jebO
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 25 zář 2009 20:18

Re: leváci

Příspěvek od jebO »

Taky jsem od narození levák a z přirozenosti hraju prostě "na leváka". Ale na basu jakožto vedlejší koníček drtím jako pravák protže mi to bylo na počátku doporučeno a vůbec při tom nevidím problém. Jenže u bicích je to daleko víc o zručnosti takže si netroufám říct jestli bych se přeučováním nějak neomezil nebo si prostě zbytečně nekomplikoval nácvik nějakých nových věcí :neutral:

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: leváci

Příspěvek od freerider »

Teď tohle řeším a je to docela problém. Nicméně, začal jsem na tom pracovat následovně:

Jsem pravák.Hraju Open Hand - to je moje základní postavení - hraje se mi tak dobře - prostě jsem se to tak naučil.
Na pomalejší skladby a pasáže hraju zkříženě - HH mám nalevo.

No a protože jsem se rozhodl jít do dvoušlapky a mám to všechno zpřeházený - odehrál jsem zkoušku tak, že jsem hrál klasicky na střídačku Open a X hand a kopák jen levou nohou :D

Je to kostrbatý, ale jde to, je to strašnej záběr na kebuli, ale já se prostě rozhodl, že budu univerzální :D vzhledem k tomu, že mám pravou nohou naučený dvojkopy na singl (v podstatě je jedu jak kdyby automaticky), největší problém dělá přesnost levou nohou při open handu (to jsem vypozoroval :D ) když hraju levou nohou BD a levou rukou snare, tak to kupodivu jde - ale kulhá HH - no prostě k posrání. Ten základ takhle nepřirozeně (!!!)mi šel asi za hodinu a teď už zkoumám, jak na to, aby to bylo přesný.

BTW, na obrácenou soupravu (HH napravo) jsem zkoušel hrát taky - jde to, ale je to pro mě strašně nepřirozený.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: leváci

Příspěvek od fankju »

Jako svýho času (první tři nebo čtyři roky) hrající open-hanďák přihodím svou trošku do klína. Open je hrozně fajn nejen proto, že člověk má nezkřížený ruce a ty se tedy nijak "nesukujou" (a můžem si tak dovolit nápřahy na druhou dobu ke stropu), ale i proto, že skýtá hromadu 'jiných' možností k nástupu do brejku apod.

Snad proto, že jsem tak dlouho hrál, se mi otevřeně hrajou snáz složitější věci, nicméně není tam ten 'feel' jako při doprovodu pravačkou (nejsem vyloženě vyhraněnej pravák). Ten proto volím i za cenu větší 'vnitřní námahy'. Jak říkal Jim Chapin, "it sounds".

Co si povídat - je určo dobrý zvládat oboje. Nicméně je zbytečný dělat z toho vědu a nějak nad tím mudrlantit. Pobavilo mě, když se Gavina Harrisona někdo ptal 'have you ever thought of leading doubles with your left foot?' a on jen prostě odpověděl 'no'.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: leváci

Příspěvek od Vojta Horák »

Jak řikal Klauda Kryšpín: Necvičte co nikdy nepoužijete.

Na jednu stranu nikdy nevíš, co se zrovna hodí, ale jinak měl docela recht. Těžko bude jazzman cvičit sypačky :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“