leváci

Jak hrajete?

schválně, kolik vás je leváku? kdo je tady..

levák
38
27%
pravák
102
73%
 
Celkem hlasů: 140

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

leváci

Příspěvek od atomic44 »

mám takovej menší problém..právě začínám na bicí ale jsem levák...co třeba nejvíc je znát že levou se mi líp hraje na hi-hat...zkoušel sem různé varianty, ale nevim co je nejlepší:
1) hrát bez překřížených rukou..mě se hrálo dobře, ale kluk co tam zrovna byl a co už umí hrát na bicí řikal že je to kravina (hrál sem někde jen u kámoše ve zkušebně)..že to je hrozně nepraktický..sice nevim v čem, ale asi když budu mlátit do ostatních činelů, v tudle chvíli tam žádný nebyly takže jsem to nemohl zjistit...nevíte teda proč?
2) všechno si otočit, takže hi-hat a virbl doprava...nebyl jsem na to zvyklej, ale dalo se to..ale tady je nevýhoda že když mi někdo bude chtít něco ukázat tak že mu to bude dělat problémy, nebudu moct být na cizích bicích aj...
3) jelikož právě začínám, tak se přeučit jako na praváka, s tím že se li pravou rukou vyklepává rytmus na hi-hat blbě, ale snad bych se to časem přeučil, a neměl bych s tim že hraju jak levák v budoucnosti ustavičný problémy...
..tak co myslíte? co byste mi doporučili? nebo máte nějakej jinej nápad? docela by mně zajímalo jak řešej leváci hru na bicí..
(sry, pokud je to v blby kategorii,kdyžtak to přesuňte)..

neveragain
Diskutér Sféry
Příspěvky: 116
Registrován: 17 dub 2007 11:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neveragain »

byla jsem na muzikále Koločava, kde hrála na pódiu živá kapela a bubeník byl taky levák - měl bicí zrcadlově převrácený tak, jak popisuješ - hajtka vpravo atd.
dělaj se i dvojšlapky pro leváky, takže bych v tom neviděla problém
záleží jen na tobě, jak se naučíš hrát...já jsem sice pravačka, ale snažim se všechno učit i od levý (bez překříženejch rukou), aby jedna ruka nebyla slabší než druhá

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

ad 1)neposlouchej takový voly, je to jen na člověku, jestli hraje s překříženejma rukama nebo ne. Obojí má svý výhody a je dobrý umět oboje (já hraju jen překříženě, ale učim se i bez).
Jinak bych to bejt tebou nijak neřešil a hrál jak ti to vyhovuje, asi ti to bude vyhovovat víc na leváka (zrcadlově). Zas tak vyjímečný to neni, sice máš pravdu s tim že to pro někoho může bejt problém ti pak něco ukázat, ale to se nedá nic dělat:).

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Pro priklad, Franta Honig je levak s tim ze ma soupravu postavenou normalne, nehraje prekrizene ale open hand. A cinel ride ma nad HH.

Hlavni je si to postavit jak to cloveku vyhovuje a ne se omezavat kvuli necemu ze mi to clovek nemuze ukazat. Hrat na bici budes predevsim ty.

I dvojslapky se delaji pro levaky.

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomic44 »

dalši problém je asi to, že nemám vlastní bicí..a budu cvičit u kámoše, kterej to tam má už rozestavený a vůbec s tim nehejbe...a hraje tam každej den..takže by asi nebyl moc rád kdybych mu to pořád přestavoval...asi se budu muset přeučit, uvidim, jestli to nebude moc velkej problém...myslim že za 1) se hodí umět pravou to samý jako levou a za 2) odpadnou všechny problémy v budoucnosti...s učitelem, s bicíma...ještě uvidim jak moc velký mi to bude dělat problémy...třeba když sem chtěl začít hrát na kytaru (jako vybral sem si bicí nad kytarou, takže neumim hrát), ale taky sem jí bral jako levák, a pak sem si zvyknul hrat jako pravák..takže to snad nebude takovej problém...ještě uvidim..

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

klidně se nauč openhand, tedy variantu 1 :-) jeden známý tak taky hraje, a nemám pocit, že by ho to nějak omezovalo... :oops:

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Hraj tak jak ti to vyhovuje. Ja taky hraju podle varianty 1 a jsem spokojenej. Myslim, ze pro cistokrevnyho levaka je asi nejprirozenejsi si to postavit zrcadlove. Ja jsem trochu netypickej levak - pisu levou rukou, ale treba do mice kopu pravou... bylo pro me prirozenejsi hrat kopak pravou nohou, takze open hand byla jasna volba. Kdyz jsem si to postavil zrcadlove, tak to celkem slo taky, ale ovladat hihat pravou nohou bylo hrozny peklo...

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

mates píše:Pro priklad, Franta Honig je levak s tim ze ma soupravu postavenou normalne, nehraje prekrizene ale open hand. A cinel ride ma nad HH.

Hlavni je si to postavit jak to cloveku vyhovuje a ne se omezavat kvuli necemu ze mi to clovek nemuze ukazat. Hrat na bici budes predevsim ty.

I dvojslapky se delaji pro levaky.
jojo takle to má i Mike Bordin (ex Faith no more) od Ozzyho a hraje kurvadobře takže to je pičovina kdybych měl na výběr tak budu radši hár openhandem neź crosshandem ale nemam trpělivost se to učit...jen se budeš muset naučit koordinaco s nohama protože jsi levák a na šlapku bys v tomhle případě hrál pravou nohou ale když takhle budeš hrát od začátku tak se to naučíš ;-)...no a nebo je potom možnost hrát crosshandem s opačně postavenou soupravou jen potřebuješ dvouślapku která je pro leváka ale to už není problém Sonor a Yamaha je dělaj :wink:

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

varianta 1, je perfektni ... najdi si video treba Cartera Bouforda nebo Billyho Cobhama ...
A ma to i svoje vyhody , ja bych treba takhle hrat chtel

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

DoktorJazz píše:varianta 1, je perfektni ... najdi si video treba Cartera Bouforda nebo Billyho Cobhama ...
A ma to i svoje vyhody , ja bych treba takhle hrat chtel
já taky ale jak jsem výše napsal nemam trpělivost na to učit se :oops: třeba se to časem změní...openhand má spoustu výhod ale to už se rozebíralo jinde :wink:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Přesně tak, rozebíralo se to tady mockrát.
1. Nauč se několik beatů z Veselýho koordinace napravo i nalevo (bude to zezačátku peklo) a uvidíš, co ti víc sedne.
2. Kdybys hrál úplně zrcadlově, možná bys měl na cizích soupravách maličko problém.
3. Taky je otázka, jak ti to sedí nohama (HH, kopák).
4. Nikdy není pozdě přeučit se to naopak, prej je to super škola na kebuli. Známej je levák a dlouho hrával odprava. Po letech si to jednoduše otočil. Proto nemá problém na jakkoli postavených bicích. Nikdy se ti asi nepovede vymakat se na obě strany stejně, ale asopň základ může bejt fajn ovládat.

A nakonec proti gustu...čas ti ukáže, co ti sedne.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Bral bych jedna a zkusil bych i tři... Sám se taky teď oupenhand učim, abych levou dohnal pravou, být Tebou bych začal hrát openhanded a časem zkoušel i druhou verzi - se zkříženejma rukama, aby se rozhejbala i pravá - stejně budeš potřebovat obě ruce. :wink:

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomic44 »

tak dneska sem si na chvilku zahrál na bicích u kámoše, kde budu pravidelně cvičit..a zjistil sem že kdyžn sem si zkoušel hrát normálně na praváka, tak sem si tak po hoďce zvyknul, takže s timhle to vypadá že problém mít nebudu...takže mi nedělá crossh vetsi problém než openh..teda neumim ani na jedno, pač právě začínám.. :D ale asi nebudu mít takovej problém s tim že sem levák když se to začnu učit od začátku..myslim že je to všechno o zvyku...
a teď mi promiňte trošku OT, ale potřeboval bych poradit:
když teda teď začínám hrát na ty bicí, nemám sice svoje, ale mám kde cvičit..tak bych asi od září začal chodit do ZUŠ (na vlastního učitele nemám peníze) ale co do tý doby? nevíte kde se třeba naučit úplný základy? třeba jak vůbec držet paličky, ja vůbec ani nevim jak se držej, každou chvíli je držim jinak...prostě kde zjistit jak cvičit do tý doby než přejdu k tomu učiteli...díky moc pokud na něco přijdete...

neveragain
Diskutér Sféry
Příspěvky: 116
Registrován: 17 dub 2007 11:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neveragain »

když chodíš cvičit ke kámošovi, kterej má bicí, tak na ně asi taky hraje, ne? on by ti nemoh úplný základy vysvětlit? jinak určitě pojedete v ZUŠ podle učebnic miloše veselýho, tak neni od věci si od něj něco málo sehnat...základy hry na bicí nástroje, etudy pro soupravu bicích nástrojů, koordinace hry na bicí...to by snad pro začátek mělo stačit. s těmahle učebnicema si dokonce pár let vystačíš, když je budeš dělat na všechny možný varianty

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Atomic44: Mno do září jsou 4 měsíce, to už nějak vydržíš, ne?;) jak držet paličky ti po netu asi nikdo nevysvětlí, ale ten tvůj kámoš, pokud sám neni lempl, tak by mohl. Jinak pokud ti nedělá cross problémy, tak možná přeučování neni až tak špatnej nápad. Jedna věc je psát druhou rukou, to je nepřirozený, ale u těch bicích to řekl bych nevadí. Navíc se hodí umět v rozumné míře používat jako "dominantní" obě ruce, například já teď začínam s junglem a když tam mam třeba na každou druhou šestnácku hrát levou ghost noty na snare, tak jsou ruce defacto prohozený (hihat šlapu). Znam asi jednoho nebo dva leváky, který hrajou jako praváci. Jestli ti je ale přirozenější komplet otočená souprava, tak prostě hraj tak...hot si to budeš muset dycky přeskládat (s trochou cviku záležitost na pár minut).

atomic44
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 30 dub 2007 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomic44 »

mno, tak lempl to asi není, ale já se s nim vlastně vůbec nevidim...on mi akorát dovolil hrát na jeho bicí, který stojej někde na neutrální půdě (kdesi v nějakém kostele :twisted: )...takže já tam cvičim sám, ale kdybych ho náhodou někdy zastihnul tak se ho zkusim poptat...
a mmchodem, čtyři měsíce je docela dlouho nehrát na bicí, když mě to teď tak nějak chytlo :D

Bořejk
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01 dub 2007 19:18
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bořejk »

no já si taky myslim že by to mohla bejt výhoda pokud bys hrál zkříženě (levou na hh) tak levou by sis vymakal a pravá pač je přirozeně šikovnější tak by se ty ruce moh mít na stejný úrovni a ani by ses o to nemusel moc snažit což je supr, my praváci s tímhlě máme někdy dost problém že pravá je prostě lepší ať děláš co děláš. kamoš je levák hraje na kytaru na praváka a hraje jako démon takže to fakt záleží na tom jak se to naučíš, no stress

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Bořejk píše:výhoda pokud bys hrál zkříženě (levou na hh) tak levou by sis vymakal a pravá pač je přirozeně šikovnější
No rekl bych ze u levaku je to obrcene a maji prirozene sikovnejsi prave levou, takze tvym popisem by si asi moc nepomohl co do vyrovnanosti rukou ne ??

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

mates píše: No rekl bych ze u levaku je to obrcene a maji prirozene sikovnejsi prave levou, takze tvym popisem by si asi moc nepomohl co do vyrovnanosti rukou ne ??
tak tak. Co ja bych za to dal, abych mel obe ruce levy... :twisted:

Bořejk
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01 dub 2007 19:18
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bořejk »

mates píše: No rekl bych ze u levaku je to obrcene a maji prirozene sikovnejsi prave levou, takze tvym popisem by si asi moc nepomohl co do vyrovnanosti rukou ne ??
jasně, sorry, přepsal sem se

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Ono samo hlasování - zařazení sebe sama do té nebo druhé skupiny je diskutabilní. Jednotlivec je někde na ose mezi Levákem a Pravákem. Většina lidí je blíž (nebo blížejc ;-) některýmu pólu (nejčastějc P). Ale nikdo není absolutně čistokrevnej.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

atomic44: S tím levorukým hraním - pokud právě začínáš, tak určitě hraj na normálně poskládanou soupravu normálním způsobem. Máš výhodu v tom, že na bubny sou v začátcích levé prakticky obě a když tu méně schopnou budeš už od začátku lámat, tak seš za vodou. Znám bubeníky leváky (včetně mého učitele :twisted: ), co hrajou obyč křížem na obyč soupravu a jde to. Řídit se radami, že máš hrát tak, jak ti to teď vyhovuje je podle mě cesta do pekel, protože co jiného jsou zlozvyky než "grify" vypěstované právě z pohodlnosti a hraní tak, jak to člověku sedne - tenhle přístup je podle mě přípustnej leda v případě, že už všemožné techniky umíš a rozhoduješ se, jakou použít pro zahrání něčeho, ale v začátcích se člověk holt musí lámat.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

já bych se v žádným případě na zrcadlově otočenou soupravu neučil a radil bych ti se přeučit na praváka a hrát cross-hand. to že máš momentálně šikovnější levačku nic neznamená - máš před sebou ještě tolik dřiny, že se ten rozdíl brzo ztratí. kdyžtak časem můžeš přejít na open-hand. stejně se spousta věcí dá hrát od pravé i od levé :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Sam Jr. píše:já bych se v žádným případě na zrcadlově otočenou soupravu neučil a radil bych ti se přeučit na praváka a hrát cross-hand. to že máš momentálně šikovnější levačku nic neznamená - máš před sebou ještě tolik dřiny, že se ten rozdíl brzo ztratí. kdyžtak časem můžeš přejít na open-hand. stejně se spousta věcí dá hrát od pravé i od levé :)
to zní jak pohádka, kéž by se i u mě rozdíl vytratil :cry:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

2 Slowmeda: když obrátíš držení a budeš ho popužívat důsledně ve všech situacích, tak to za pár let doženeš :D

hrát zrcadlově = přestavovat bicí na každým fesťáku by mě osobně sralo snad celej život :) to bych raději investoval zezačátku trochu víc času na rozhejbání slabší ruky a nohy. a po pár letech hraní už se ti přeučovat chtít nebude :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“