Klouzání

Jak hrajete?
Alwor
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2007 20:34
Bydliště: Mělník

Klouzání

Příspěvek od Alwor »

Zdravím všechny bubeníky, mám tu dotaz: Co bych měl použít na to aby mi ty paličky neklouzaly?- jde o to, že se mi poťej ruce a prostě ta palička klouže až pomalu vypadne a trefí kytaristu z kapely :D ... hlavně ne žádné rukavice !!! :evil: diky předem...

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

existujou na paličky takové gumové návleky, právě kvůli eliminaci toho klouzání, ale nevím, kde se daj koupit, díval sem se na netu a zatím sem je nikde nenašel

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Na paličky existuje páska, nazývá se Stick Rapp - a nabízí ji ProMark. U nás by měla být dostupná v Praha Music Centru, nebo zkus http://www.bici.cz

Jinak doporučuji vyzkoušet nelakované paličky - u nich to funguje tak, že pot na rukou ti zdrsní dřevo, takže ti lépe sedí v rukou, ev. zkusit paličky s protiskluzovým lakem - to si ale budeš muset otestovat v praxi, co ti bude líp vyhovovat.

Pak ještě existují paličky s různými úpravami v úchopové části, která má zabránit klouzání (tvarované rukojeti, nebo vroubkování) - to je ale už dost speciální věc.

Jimmyz
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 05 zář 2007 14:47

Příspěvek od Jimmyz »

no mě se taky potí ruce jak praseti při paření a vyřešil jsem to pevnějším stiskem paličky mezi ukazováčkem a palcem ... i když sem tam se stane, že někdy ta palička vyletí :oops:

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

kobercovka řeší hromadu mejch problémů včetně klouzání paličky :mrgreen:

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Vyzkoušej různý paličky - např. mě klouzaly Balbexy, obzvlášt habr, jak jsem začal hrát s hikorovejma VicFirth, tak paráda. Dál jde taky o držení, koukám že jsi samouk, takže se zamysli nad tim, jestli máš dobrý držení, to může být na vině.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

krom toho na tohle téma je tu taky dost,tak hledej

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

tak ja vim, ze to R-Stick nebude slyset rad, ale treba Balbex nabizi povrchovou upravu nejakym vcelim voskem a to je proste vychytanej povrch - subjektivni dojem z tech palicek (takze prosim zadnej flame - mne proste padl vyborne) - i kdyz je fakt, ze u nelakovanych palicek to staci trosku "poplivat" a uz to taky neklouze po nejaky chvili ...
Naposledy upravil(a) onehalph dne 22 říj 2007 11:34, celkem upraveno 1 x.

Alwor
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2007 20:34
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Alwor »

Jo, dekuju moc za pomoc, asi bych sahl po te pasce na palicky... Snad se nekde sehnat da... jeste jedou, diky moc... 8)

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

Alwor píše:Jo, dekuju moc za pomoc, asi bych sahl po te pasce na palicky... Snad se nekde sehnat da... jeste jedou, diky moc... 8)
zní to sice neesteticky, ale esetetický to je, když omotáš paličky tam, kde je držíš, kobercovkou, klouzat nebudou a role kobercovkyti vydrží do haleluja

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Spíš to musí bejt trochu nechutný, ni, jak ta kobercovka trochu lepí i na nelepící straně? Kor dyž se člověk zpotí... nehrálo by se mi asi přijímně. :wink:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Doporučuji natural povrch.

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

ben: prvních tak 5-10 minut to lepí no, ale jak se to trošku zapatlá, tak je to v klidu

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

pocení rukou

Příspěvek od Medák »

Doporučuju měnit po 2 - 3 skladbách paličky a nechat je uschnout. Měl jsem paličky omotaný sportpáskou, ale z toho věčnýho omotávání by se člověk zbláznil, takže teď používám normální nelakovaný paličky s malinko zdrsněným povrchem a je to v pohodě. Zkoušel jsem i vosk, ale pak seš ulepenej a zdá se mi, že si ruce potí ještě víc.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

asi sem divnej, ale nelakovaný paličky mi kloužou, lakovaný vůbec.
to Benbuben: asi podle toho jak která koberovka, posledně sem si kupoval kobercovku, už ani nevím na co, a ta vůbec nelepila z vrhní strany, to sem se celkem divil, pač ostatní co sem měl vždycky lepily.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Martin píše:asi sem divnej, ale nelakovaný paličky mi kloužou, lakovaný vůbec.
to Benbuben: asi podle toho jak která koberovka, posledně sem si kupoval kobercovku, už ani nevím na co, a ta vůbec nelepila z vrhní strany, to sem se celkem divil, pač ostatní co sem měl vždycky lepily.
Nejseš divnej, mám to stejný. Záleží na tom, jaké máš ruce (já olšové :-)). Z toho důvodu nemohu, bohužel, používat třeba R-Stickovy paličky, protože je nechce lakovat.
Vic Firth jsou v tomto ohledu ok, ale třeba Wecklovky Evolution už jsou skoro extrém, u těch musím lak pro změnu trochu "ošmirglovat".

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

tak to mi se s Wecklovýma Evolutionama hraje dobře. Vydržely celkem dlouho, předevčírem se mi ulomil kousek hlavičky, jinak jsou v super stavu. Teď chci vyzkoušet nějakej jinej model

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Re: Klouzání

Příspěvek od Atlet »

Alwor píše:Zdravím všechny bubeníky, mám tu dotaz: Co bych měl použít na to aby mi ty paličky neklouzaly?- jde o to, že se mi poťej ruce a prostě ta palička klouže až pomalu vypadne a trefí kytaristu z kapely :D ... hlavně ne žádné rukavice !!! :evil: diky předem...
Zkus obycejnou svicku - v miste drzeni palicku navoskuj (normalne za studena to potri jako kdyz mazes bezky).

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Martin, Radim: No knečně někdo...

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Radim píše: Nejseš divnej, mám to stejný. Záleží na tom, jaké máš ruce (já olšové :-)). Z toho důvodu nemohu, bohužel, používat třeba R-Stickovy paličky, protože je nechce lakovat.
Vic Firth jsou v tomto ohledu ok, ale třeba Wecklovky Evolution už jsou skoro extrém, u těch musím lak pro změnu trochu "ošmirglovat".
dneska sem si koupil novej pár Wecklovo Evolutionů a koukal sem, že jsou nějak míň lakovaný než ty předchozí, co mám doma, na těch je lak lesklej, ty nový co sem koupil maj ten lak matný, tak je možný, že se jim to zdálo taky moc :D

fischdrum
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 dub 2007 20:45
Kontaktovat uživatele:

Klouzání

Příspěvek od fischdrum »

To já mam občas ruce úplně suchý, jindy zase zpocený jak nevim co. Vyřešila jsem to, že jsem kolem paliček v místě držení omotala dlouhý silný obyč gumičky. A je to v klidu, už nemam problém. Akorát musim mít s sebou vždycky náhradní, když třeba jedna rupne ... :mrgreen:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Klouzání

Příspěvek od gu-staff »

Alwor píše:Zdravím všechny bubeníky, mám tu dotaz: Co bych měl použít na to aby mi ty paličky neklouzaly?- jde o to, že se mi poťej ruce a prostě ta palička klouže až pomalu vypadne a trefí kytaristu z kapely :D ... hlavně ne žádné rukavice !!! :evil: diky předem...
Pokud trefí kytaristu, je to jedině v pořádku... :D

kuba3200
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2008 23:25
Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od kuba3200 »

mno já když jsem mněl dřevěný paličky tak jsem si je( tam kde je držim)potíral voskem. A to tak že jsme vzal svíčku a normálně jsem jí vohoblovával o paličku. Ale teď mám ahedy nebo jak se to píše a ty sem obmotal páskou od ahedu. A je to taky v poho. :D

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od 3nec Steel »

Nelakované paličky jsou na klouzání ideální - já to dělám tak,že je vždycky před hraním přejedu jemným smirkem(cca po 20 hraních jsou k ničemu,ale v ruce drží jak přibité)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od mates »

Za celej svuj bubenicky zivot jsem neresil klouzani palicek, opravdu nevim co to je i kdyz mam pazoury spoceny, tak si rikam zda na to nema taky vliv technika drzeni palicek. Ja tedy hraji dost prstama a pohybem zapesti, takze v podstate nemavam rukama. Takze v podstate nevytvarim energii a smer z kteryho by palicka mohla klouzat. Spis u mne vznika opacny efekt kdy hranim dochazi k posouvani palicky dozadu k memu telu. :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“