Hra křížem na Hi-hat

Jak hrajete?
Odpovědět
Malkav
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2005 22:43

Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od Malkav »

Vážení, jak hrajete na hi-hat pravou rukou?
Já mám lehkej předsun pravý před levou, tudíž se nikdy nemůžou paličky dotknout když bouchám... Ale problém je s tim že na videu z koncertu to vypadá docela blbě a křečovitě, hraje tak ještě někdo?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Rozhodně na Hi Hat nehrej křížem, to by tě křesťani ukřižovali :lol:
Já osobně se snažím zachovávat, stejný úhel paliček vůči sobě, tak jako když hraju na malý buben, a tím i hlavičky paliček dopadají na skoro shddný místo.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Nechci Te morphe za neco chytat,ale kolega to myslel,jedna ruka na hihat a druha na rytmicaku...No a todleto taky resim.
Ja to mam stejne,tento zpusobu umoznuje dat levackou velkej akcent,aniz by se ruce nejak potkaly,nebo byly omezeny,ale ma to taky svoje nevyhody.
u tohoto mi vadi,ze kvuli tomu mam kapanek posunutej rytmicak a hajtku a neni to zrovna koser.
No,tak sem cucel jak to dela Chambers a ten hraje ,ze ma dlane pod sebou(krizem) a skoro se mu dotykaji...coz sem zkousel a je to pekne tezke,aby to cloveka nerozhodilo,kdyz na to neni zvyklej.
Ma na to nekdo jinou flignu?

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Teď si nevybavuju jak mám přesně ruce, juknu a napíšu. Ale nepomohlo by vám, dát si HH vejš?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

A jo, omluva všem :-)
Blbě sem si to přečet ;-)
No já hraju teda tak že mám (viděno zvrchu) palec leveé ruky (svírající paličku) v úrovni prostředníčku pravé ruky (svírající paličku), výškový rozdíl mezi levou (dolní rukou) a pravou, je max 10 cm spíš míň.
Takže ke kontaktu paliček dojít může, ale nedochází, bo se se to už naučil:-)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já se snažím hrát převážně tak aby levá ruka pokud by jí to šlo hrála a palička se nekřížila s rukou resp. paličkou v ruce pravý, ale občas to nejde ty ruce se slezou k sobě sami, takže občas se křížej - v některejch momentech je pro mě pohodlnější pazoury křížit, zvlášť u věcí, který se snažm hrát potichu a vim, že do toho nebudu řezat jak hluchej do vrat, ale pokud de o BIGbít (BIGbít=obrovskou silou a švihem a nebo ještě větším švihem a silou), tak tam se občas s pazourou napřahuju až za hlavu a to si dávám setsakramentskýho majzla aby se mi ruce nezkřížili, protože neni nic horšího když ti palička vlastně její hlavička z napřažený levý ruky zpoza ucha v rychlosti 120km/h trefí pravej nehet palce pravý ruky, to je potom lábuž..........

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No a jak to děláš,aby jsi zahrál i to,když dou ruce proti sobě?Myslím,že tento jev se vyskytuje i u 16-tek..nebo obyčejnýho drobení..Člověk se pak levou nemůže pořádně napřáhnout.To ti nevadí,nebo jsi si toho nikdy nevšimnul?
No dát si hajtku vejš nejde,protože to by zas ovlivnilo jiný věci.Mám ji nízko,ale to mě právě vyhovuje.

Hugo B

Příspěvek od Hugo B »

To sem psal já
H.B.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

vždyť to píšu, že když hraju potichu a nepotřebuju nápřah předloktím a virbl "šimrám", tak mi zkřížený ruce nějak moc nevadí, ale tohle není pravidlo, dávám si na to bacha abych hrál s nepřekříženýma rukama viz můj předchozí příspěvek...

Malkav
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2005 22:43

Příspěvek od Malkav »

Mno, problém někdy je že pravej loket mám dost vysoko, tudíž někdy dochází k předčasný únavě... Což mě sere... (způsobeno odkrvením pravé ruky)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Kdyz hraju potichu a nejake drobeni na snare, mam zkrizeny ruce, tak druhou ctvrtou davam svihem zapesti. Kdyz hraju nahlas, tak palicka v leve jde za ucho a prava ruka se z HH taky zdvihne, aby leva mela prostor pro naprah. Dolu jdou soucasne, pricemz pravou ruku na HH tesne pred dopadem trochu ztlumim, aby uder byl stejny jako ostatni. takhle se to blbe popisuje, chtelo by to videt. Jinymi slovy proste prirozene pohyby :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

To Atlet: pravda, prirozene pohyby... i kdyz to tlumeni moc casto nepraktikuju, klidne si to nechavam jedno bouchnuti silnejsi a to druhy vezmu jen tak svihem zapesti kdyz du rukou nahoru (i kdyz zalezi jak kdy)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Myslím si že tato debata pak trochu směřuje k otázce: zda li je pro silný fff úder pořeba nápřah až za uši, a nebo se naučit tzv. krátkou svižnou :-) prostě rychlej krátkej švih ruky, spojenej s rimshotem. pak nepotřebujš zvedat ruce vysoko a zbytečně se unavovat ;-)

Malkav
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2005 22:43

Malkav

Příspěvek od Malkav »

Jistě, ale když hraju na Hi-hat předsunutím pravý ruky tak ji musim trochu zvednout, abych měl prostor pro levou na virblu, a tím myslím normální hru, ne drobení...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

V tomle to praktikuju jako Atlet a nekdy to taky nahanim tim rimshotem.
Jen kdyz ty ruce zvedam, tak do toho pak davam trosku vetsi rany, nez je potreba, coz se projevi za chvili na spickach palicek.

Malkav
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2005 22:43

Příspěvek od Malkav »

No, a taky nechápu jak hrát na HH šestnácky křížem ve velký rychlosti...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Musíš cvičit, pak to půjde, vždycky ovšem bude existovat hranice, přes kterou se budeš těžko dostávat.s

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Se zpožděním, ale přispěju.. :lol: Rozhodně nehraju se zkříženýma, ale normálně levou na HH a pravou na bubínek. Je to přirozenější a praktičtější pro hru.
Jen "pumpu" (špička/hrana/špička/hrana HiHatky) hraju se zkříženýma.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Bohužel, ta vaše tzv. pumpa, je jednou z nejvíce používaných techik.
Sice asi v metalu apod. ne!

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Co to ta pumpa je??Jaký to vydává zvuk???Jen mě to zajímá

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

pumpa

Příspěvek od fankju »

Hraješ to samý, jako "pupík činel" na ride. Střídavě "kolíbeš" paličkou a hraješ tak osminu špičkou paličky na plochu HH a osminu (ne špičkou) o hranu HH (jako při discu). A máš tak "ŤUK C ŤUK C.." Je to zkrátka sranda :)
Pumpa se to jmenuje proto, že "pumpuješ" paličkou. Pomyslnej konec paličky je jakoby v tyčce na Hajhetě.

PS - To polymorph: No a? :?:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Nojen proto, že,pokud nehraješ zmiňovaný metal apod., tak tedy asi tím pádem musíš hrát s rukama křížem dost často, když jsem psal že "pumpa" je nejpoužívanější technika..
Pokud jsi to blbě napsal, nebo já blbě pochopil a nebo naopak, tak sory ;-)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Aha.ja hraju rock tak když hraju na hit-hat tak vždycky vytáhnu 2 a 4 dobu mírným akcentem na hit-hat,toť vše....ale tohle se naučim.... 8) 8)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

V podstatě co píšeš je něco obdobnýho.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Asi to teď blbě chápu ja,ale nevím jestli hra křížem je jako antymetlácká nebo ne. Mě připada hra křížem jako uplny normal ve všech stylech a hra levou na HH a pravou na C je asi atipická. nebo ne?
A ta pumpa, vím o čem mluvíte a je to dost oničem :? Nepoužívám, už jenom proto,že to vidím hodně často. Asi mi připadá hodně "amaterská" spojuji si ji hodně s punkem a s metalem vubec.

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“