Hra křížem na Hi-hat

Jak hrajete?
Odpovědět
kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od kohy »

Tak já mám pravou ruku o 5 centimetrů posunutou dopředu, a výška mezi rukama je si 10- 15 cm

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od tomasnos »

to si meril pravytkem?? :lol: :lol: ......... ne sorry to bylo blby :cry: ............ ale me stve ze kdyz mas dvojslapku (doublebass) tak pak mas problemy stim dat nekam tu Hi-hat (stojan) ........ ja ho mam diky tomu vzdycky moc daleko a musim mit skoro nataazenou ruku :-( ...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od Kajda »

Můžeš si dát levý pedál od dvoušlapky nalevo vedle pedálu hi hatky ( zleva : levý pedál dvoušlapky, hi hat, snare, pravý pedál dvoušlapky ). Takhle to mám dané já, abych neměla hi hat daleko od bubínku.

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od tomasnos »

no jo ale me se to tam stejnak porad mota sakra ..... ja uz nwm me se to tam mota a pak do toho kopu jeste kolenem ci co a proste je to hrozne takovy motavy ja proste nwm .... ale skusil jsem tvoji radu a stejnak to mam ale moc daleko skusim jeste nejak jinak...ale dik moc za radu vazim si toho . :wink: ..

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od Kajda »

Dneska jedu hrát, tak jestli nezapomenu, vyfotím, jak to mám postavené já a třeba Ti to pomůže :) Musíš mít ale stojan hi hat s otočnýma nožičkama.

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od tomasnos »

dobrá dobrá to bys byla moc hodná fakt.... ja nwm ani jestli mam otočný nožicky u Hi-hat :lol: :lol: :lol:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od Hans-Drums »

Hodně taky pomůže zkrácení toho celýho kardanovýho převodu tak,aby byl levej pedál co nejblíž bubínku,ale zase ne moc,abys kolenem nedrhl mušle.Hi-Hat se otočí tak,aby byly plotny u sebe,ale nohy HH nesmí drhnout o levej pedál,nebo kardan,To vyladíš tím,že ty nožičky povytáhneš jakoby nahoru.Trochu se sníží stabilita,nesmíš to přehnat ale po chvíli zkoumání se k tomu dopracuješ. Tady jsme udělal něco pro lepší představu
Nákres.jpg

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od tomasnos »

Hej diky za ten obrazek ten mi vic pomuze...za ten ti sem fakt moct vdecnej.. fakt dik moc takhle by to slo tak fakt dik :lol:

tomasnos
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 206
Registrován: 27 črc 2008 00:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od tomasnos »

hej co je svama nikdo nepisete! :(

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od freerider »

Tak já to trošku obnovím :mrgreen:

Začal jsem chodit ke klučinovi na lekce.
Hraju přes 15 let open hand a naučil jsem se všechny nešvary, který jen bubeník může mít.

Akorát, že jsem vždy cvičil podle videí, podle knížek, nebo podle toho, co jsem odposlouchal a pak se to nějak naučil.

Teď ve 34 letech přišla řada na učení se novýh fíčur, technik, brejků, úderů a učitel mi říká, že se musím naučit hrát
X hand.
To by až tak nevadilo, ale jen přemýšlím, jak s tím naložit. Pokud se to naučím koordinačně, chtěl bych to cvičit oběma způsoby - hlavně techniku úderu apodobně.

Poraďte mi, jak si tedy postavit bicí. sestava: TT 8, 10,12, FT 14,16

Protože -
1.když hraju open hand, mám hi-hat hodně nízko, křížem přes to nezahraju ani kulový.
2. ride mám na levý straně kousek před hi-hat, asi bude potřeba druhej... doprava?
3. má cenu se to vůbec přeučovat? jde o to, že máme docela dost hraní a do toho chodím na hodiny a pokaždý hraju jinak...
4. cvičím 2 hodiny denně - není to málo?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od Adrub »

Já bych nic nepřestavoval a nepřeučoval s tím, že to co po tobě chce učitel zahrát, zahraješ normálně open jak jsi zvyklej a pro zlepšení koordinace se to budeš postupně učit hrát křížem, ale ve výsledku budeš hrát pořát open. Myslím, že v tomhle by jsi mohl čerpat z hry Františka Honiga, který jako levák hraje taky open a má ride vlevo. každopádně to bude chtít asi teda trochu přizvednout hihatku. Je to jen o trpělivosti a cvičení a 2 hodiny denně není zase tak málo :wink:

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Hra křížem na Hi-hat

Příspěvek od MajaB »

Mně učitel řekl, že fajn je pravidlo, že co zahraje pravá, měla by zahrát i levá a naopak. Z hlediska cvičení koordinace, při vlastním hraní je to samozřejmě krapet jinak; tam by zase mělo platit, že hrát se má tak, aby to bylo pro člověka co nejpohodlnější. Ale taky nějak nepobírám, proč by ses měl za každou cenu vyloženě přeučovat. Proč? Open hand je snad nějaký zlozvyk nebo něco takového? Připadá mi to jako nesmysl. Učitel by Ti spíš měl pomáhat odstraňovat skutečné zlozvyky (držení paliček, křečovitost apod.) a ne po Tobě chtít, aby ses přeučil z jednoho způsobu držení na jiný, pokud Ty sám nechceš. Jestli je to proto, protože sám open hand nepoužívá a moc se v něm nevyzná, tak možná radši i jinýho učitele.

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“