Hra křížem na Hi-hat

Jak hrajete?
Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já hraju do kříže (pravá na hajtku, levá virbl) a občas se mi stávalo že jsem se do palce pořádně sekl (až z toho byly pěkný obraženiny). To bylo když jsem řezal nápřahem zápěstí a zároveň i předloktím. Pak jsem se naučil (spíš se ještě učím) hrát prstovou technikou. Hejbou se jen prostředníček a prsteníček a mírně i zápěstí (to spíš jen na akcenty) a problémy jsou pryč. Fakt je, že občas se někdy rozjedu a nějak divně zavadím paličkama, že mi jedna vylítne nad hlavu a já se pak krčím jak při bombardování. (vypadá to fakt profesionálně :D )

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Měl by ses soustředit hlavně na malíček. Ty prsty jsou nějak spojený (teda ty šlachy) a když hraješ malíčkama, tak zbytek hraje do jisté míry sám.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Fakju:
Tvé názory a rady jsou vskutku radikální!
Já třeba malíčkam hrát nemůžu protože jimi většinou ani nedržím paličku.
Hra prsty je nezbytná pro zvládnutí stick control, ale nikdy jsem neslyšel že bych se měl soustředit na malíček! A to si troufnu tvrdit že můj učitl je v této republice bubenická špička (i když není nijak známej)

P.S. s malíčkem se ti hýbe pouze prsteníček (proč to nevím, to je otázka pro JANA, kterýžto je MUDr. estli se nemýlím) a to je trochu málo.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Jo,jo souhlasím s Morphem!!! :P Malíček se mi snad paličky ani nedotýká. Já říkám uchycení paličky "kolíbka" (v podstatě to tak funguje) a hlavní prsty které zabírají je prostředníček a prsteníček... :wink: :wink:

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

Když hýbu s malíčkem tak se mi chce srát :P Takže tohle cvičit nemůžu páč bych asi nevydržel hrát dvouhodinový koncert :lol:

Jinak učitele od Morpha znám a tem by ho asi hnal kdyby přišel s takovým tvrzením :roll:

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Billy Hart má jednu školu, kde učí prstovou techniku v držení french grip nejprve každým prstem ruky zvlášť. Je to podobné jako "prstolamy" Černého v klavírní škole. Ve výsledku hraje french grip pochopitelně i malíček.

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

to gogo:

A jak to souvisí s tím, že se ti s malíčkem hýbe ukazováček? Trochu mimo mísu ne? :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ja mam pocit, ze se tu resilo, ze spolu s malickem se vetsinou hybe i prstenicek, ne? Ja to tak teda mam. Pritelkyne se ted uci novou techniku hry na piano a naproste "oddeleni" pohybu prstenicku a malicku je pro ni nezbytnosti. Trva to, ale jde to.
Takze si myslim, ze by to slo i u bicich.
Ja se snazim malicek zapojovat proto, ze od palce (stred rotace palicky) ma nejvetsi vzdalenost, tedy i paku a tim i svih a silu. Teoreticky. V praxi je to, samozrejme, ponekud fuska mit malicek neustale na palicce a vyuzivat jej. Ale stejne jako to jde u klaviru, musi to jit i u bicich. Kazdopadne takhle mi to vysvetlovali mi ucitele a take to tak popisoval Thomas Lang v rozhovoru v MD (doslova rekl "malicek musi byt vzdy na palicce").
Naposledy upravil(a) Radim dne 24 čer 2005 09:19, celkem upraveno 2 x.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Jasny, malicek palicku ovlivnuje vic, nez si ti, kdoz se jim palicek radeji ani nedotykaji (Morf...), mysli. Jen jestli vas na Morave vas ucitel neuci neco spatne... :wink:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No asi jsme na Moravě úpně blbý :-)
Naposledy upravil(a) Polymorph dne 24 čer 2005 14:22, celkem upraveno 1 x.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

HA! moravský držení paliček vs. pražský držení paliček :lol: :lol:
nó učitel mě furt prudí, že nezapojuju malíčky a prudí mě přesně z toho důvodu jak říká radim a totiž z důvodu největší vzdálenosti od bodu pevného uchycení paličky (ukazovák + palec) a tudíž největší páky.. a učí mě prstovou techniku každým prstem zvlášť - občas si připadám jak po obrně - votomžádná.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Můj učitel mě učí svoji prstovou techniku, kdy se paličky neustále dotýkají jen ukazováček, prostředníček a prsteníček. Ty hejbou paličkou a přitom ve fixní pozicí je palec a ukazováček, které svírají paličku. Zápěstí se nehejbe, nebo jen mírně na akcenty nebo při dvojúderech pro lepší využití odrazu. Malíčkem nehraju vůbec, podle mě nemá smysl zbytečně zapojovat nejnepohyblivější prst, kvůli nějaké větší páce, nebo síle. Pokud chci opravdovou pecku tak máznu jen dvěma prstama a do toho přidám švih zápěstím a myslím, že je to dostačující. Jo a jinak jsem z moravy, tak nevím... :roll:

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

acibuk píše:to gogo:

A jak to souvisí s tím, že se ti s malíčkem hýbe ukazováček? Trochu mimo mísu ne? :D
To jednoduše souvisí s předcházejícími příspěvky, které malíček nespravedlivě stavěly mimo hru-)

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Radim píše:Ja mam pocit, ze se tu resilo, ze spolu s malickem se vetsinou hybe i prstenicek, ne? Ja to tak teda mam. Pritelkyne se ted uci novou techniku hry na piano a naproste "oddeleni" pohybu prstenicku a malicku je pro ni nezbytnosti. Trva to, ale jde to.
Takze si myslim, ze by to slo i u bicich.
Ja se snazim malicek zapojovat proto, ze od palce (stred rotace palicky) ma nejvetsi vzdalenost, tedy i paku a tim i svih a silu. Teoreticky. V praxi je to, samozrejme, ponekud fuska mit malicek neustale na palicce a vyuzivat jej. Ale stejne jako to jde u klaviru, musi to jit i u bicich. Kazdopadne takhle mi to vysvetlovali mi ucitele a take to tak popisoval Thomas Lang v rozhovoru v MD (doslova rekl "malicek musi byt vzdy na palicce").
Přesně tak

El Negro
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 24 bře 2005 11:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Malíček

Příspěvek od El Negro »

Těžko říct, např. Gary Chaffee ve své učebnici "Technique Paterns" nechává cvičit jako jedno z prvních cvičení každý prst zvlášť -včetně malíčku. Na druhou stranu, když se pozorně podíváte na "Back to Basics" od Weckla, tak malíček nepoužívá a v jeho novějším videu "A Natural Evolution - How to develop technique" to přímo říká (tady už ale vysvětluje radikálně jiné držení než v BtB). Nepoužívá ho proto, protože je prostě příliš krátký a palička se pak nemůže dostat dostatečně vysoko( to se ale samozřejmě týká amerického držení !!! U French gripu by tam asi být měl :? )

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Re: Malíček

Příspěvek od gogo »

El Negro píše:Těžko říct, např. Gary Chaffee ve své učebnici "Technique Paterns" nechává cvičit jako jedno z prvních cvičení každý prst zvlášť -včetně malíčku. Na druhou stranu, když se pozorně podíváte na "Back to Basics" od Weckla, tak malíček nepoužívá a v jeho novějším videu "A Natural Evolution - How to develop technique" to přímo říká (tady už ale vysvětluje radikálně jiné držení než v BtB). Nepoužívá ho proto, protože je prostě příliš krátký a palička se pak nemůže dostat dostatečně vysoko( to se ale samozřejmě týká amerického držení !!! U French gripu by tam asi být měl :? )
Je to tak. Striktně prstové hraní se týká hlavně French gripu. Pokud se týka Weckla, hraje teď posledních pět let dost jinou technikou než dřív, používá American Grip v kombinaci s Freestroke. Nicméně když se podíváš na sekvence v A Natural Evolutions, kde Weckl hraje na malý set s akustickou partou a dává rychlé patterny na ride, přechází v pravačce automaticky do French gripu a vyloženě prstových vyhrávek. Toto "přeřazování" v použití prstů dobře ukazuje Peter Erskine na Everything Is Timekeeping".

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jo jo, já bych jen dodal že to taky dost střídám a striktně s tím malíčkem nehraju, když hraju shufflový věci tak jsem se přistih že malíček používám taky a to dost..
Jen jsem prostě okoukal držení svýho učitele. Že :-)

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Ty jo tak si to tu tak projíždim a zjistil jsem, že to možná hraju...ale termín je mi cizí :D ... No jo holt nevzdělanec :) Nemohl by mi to ještě někdo kapku přiblížit? Třeba držení paličky...nedokážu si to dost dobře představit...asi vim o čem je řeč, ale kdyby mohl někdo pro blbce znovu? :D Díííkas

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Polymorph píše:Jo jo, já bych jen dodal že to taky dost střídám a striktně s tím malíčkem nehraju, když hraju shufflový věci tak jsem se přistih že malíček používám taky a to dost..
Jen jsem prostě okoukal držení svýho učitele. Že :-)
já malíček vůbec nepoužívám,. Už se to tu řešilo ale v oblibě mám prsteníček - je silnější a blíž ke středu rotace,tudiž rychlejší reakce

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

budeme se nakonec muset ucit i fyziku...:)

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

A budeme měřit paličky a délku prstů. To aby už prodávali paličky s měřítkem. Paličky 2 v 1 palička a pravítko. :lol:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

ale to vůbec není o znalosti fyziky, ale o umění a hlavně zkušenosti bubeníka. Takový bubeník nemusí znát nic z fiziky a ví o čem mluvím a nepsal by takové debilní příspěvky!! :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Bloksic píše:A budeme měřit paličky a délku prstů. To aby už prodávali paličky s měřítkem. Paličky 2 v 1 palička a pravítko. :lol:
pro nás chudé studenty dobrá volba! :lol:

fada
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 26 zář 2005 15:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od fada »

ja sem drive hral na hi hat levou rukou ale zjistil jsem ze me to omezuje pri hrani a hrani breaku. nadruhou stranu mam ted levou ruky docela rychlou

Krusty
Diskutér Sféry
Příspěvky: 148
Registrován: 29 čer 2005 20:01
Bydliště: Znojmo,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krusty »

Ono je to dobrý občas prohodit ruce a vyměnit jim úlohy...s rukama to pak dělá divy :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“