Traditional grip

Jak hrajete?
kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Traditional grip

Příspěvek od kitten »

Kostka píše:Teď už zbývá jen vysvětlit, co to je za blbost, přihýbat se kvůli traditionalu... Jděte s těmi mýty...!


vem si , že pánev máš v horizontální rovine,-neměli by ramena být taky rovnoběžne s přímkou která prochází dvěma stajnými body na pánvi?
čili, má bubeník na videu ramena ve stejné výšce?? :-) ,(možná to myslel Vojta)



a miloš meier má podle mě taky ramená priliš zvedlé a mírne předsunuté držení hlavy.. nedivil bych se kdyby ho pobolívala hlava, krk... atd...



samozřejmě můžou mít problémy s páteři a taky nemusí, koho v dnešní době nebolí záda, že jo :-)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od tomcorn »

kitten píše: koho v dnešní době nebolí záda, že jo :-)
:wink:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Sheafraidh »

kitten píše:a miloš meier má podle mě taky ramená priliš zvedlé a mírne předsunuté držení hlavy.. nedivil bych se kdyby ho pobolívala hlava, krk... atd...
Milos to resi tak, ze chodi do bazenu a jednou za mesic na masaze - aspon co vim...
kitten píše:koho v dnešní době nebolí záda, že jo :-)
Me :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Vojta Horák »

Kostka píše:Teď už zbývá jen vysvětlit, co to je za blbost, přihýbat se kvůli traditionalu... Jděte s těmi mýty...!
No tak pardon, ale at se podivam kamkoliv, na kohokoliv, kdo neni profik, tak krom par vyjimek si ty zada proste prasime. Protoze nam to casto ani nedochazi. Dokud nam to nekdo nerekne.

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Traditional grip

Příspěvek od kitten »

[/quote]

Okay, takže smeč. Co takhle rozdílné funkce obou rukou bez ohledu na grip? Je tu někdo, kdo hraje pravačkou i levačkou stejně často bubínek i hajtku? Anebo jdem pravou častěji na hajtku (či ride)? Zachováváme i přesto tuhle rovnou přímku mezi rameny?[/quote]

(měl jsem na mysli rovnoběžnou- s pánvi)

no jestli nechceš mít špatné držení těla(od profese,záliby) tak by sis měl hlídat , jak sedíš, jestli se nehrbíš, neohýbaš víc na jednu stranu..atd....

to že jednou rukou hrám výš a neco jinýho, ješte neznamená, že si chci sprasit páteř, ne?? (taková výmluva se mi nepozdáva:-), a sanžím si postavit soupravu tak, abych co nejmín držel pravou ruku výš...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Vojta Horák »

Vždycky budeme mít každou končetinu jinak vysoko, to je v pořádku, jinak to nepůjde, ale přihneme se a neřikejte mi, že ne! :D Já se teda přihnu, dokud se neopravim. A když zkoušim Traditional tak se přihnu i víc.

A ano, měli bychom i přes rozdílnou výšku nástrojů (hh, virbl) mít tu přímku ramen rovnoběžnou s pánví.

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Traditional grip

Příspěvek od kitten »

ja jsem jenom ukázal čemu se říka ""nemoc z povolání""

ono to přijde jestli to chceš nebo ne...(když si v dané poloze temeř celej den.každodenne.)

a jenom si myslím, že človek by si měl hlídat jak sedí...
ale nic není zakázaný, takže at si sedí kdo chce jak chce....
( u steve smitha jsou ramena podobne...) a jojo mayera maš tady


jestli se nemýlim, hájiš pravé rameno zvedlé výš, tím, že hihat máš výš, snare níž,
ale muj nazor je: ramena až po loket můžeš mít ve stejné výšce, a pak předloktí levé ruky budeš mít níže, zatímco pravé předloktí zvedneš výš.. nemusíš celou pravou ruku zvedat výš... hmmm???( jasný, mužu se mýlit,, mužeš mít hihat priliš daleko.. atd...)

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Traditional grip

Příspěvek od g.m.kenny »

Teda ehm lidičky já jedu jak tradiční tak i americké držení...či co to je.

Tradiční držení je takové dynamičtější, líp se synkopuje...a má sousty výhod ale i to nové držení je dobré.
Snažím se obojímy styly zahrát to samé a bohužel slyším rozdíly. Tradiční je i pro moderní hudbu lepší. Ano nemusí nutně být. Od toho je studiový inženýr, a on tu dynamiku přidá. Jenže když to někdo vyfikne i bez toho z ruky tak jsou pro mě i Prodigi nebo HC Harcore jazzem.

Třeba drum and base bych asi bez tradičního držení fakt nezahrál, teda pokud by nebyl takovej ten moderní ve stylu Skrilex. O jazzu, regge atak nemluvě.

Ale hlavně mi PORAĎTE ????...nějakej fígl jak rychle změnit držení z jednoho do druhého.

Zkouknu ńáký ty materiály, něco sem někdy na netu zahlédl. Chtěl bych měnit držení i za hry. Např z rytmu linie třeba na přechod a pak zase z5. Sám sem si něco nacvičil a sesmolil, ale moc se mi to nezdá a hlavně to dost nestíhám.

Co s tím a jak na to ?

A taky musím říct, že po učení se tradičního gripu je potom ten americkej fakt sranda a de Vám o hodně líp ! Teda jak napsal Kostka trochu to zápěstí a ruka je jinak a hýbe se jiným směrem, ale to se dá zkousnout hodně rychle. navíc používáním obojího sem si sám a naprosto přirozeně osvojil i jiné techniky, používané převážně na činely a až sem se divil, že mi tak nějak v ruce vyplinuly sami a pak vidím, že to tak i má být...takže dobrý.

Ukončil bych to tím, že chce-li hrát někdo opravdu o trochu více lépe na bicí nemůže alespoň trochu neovládat tradiční držení...je to prostě základ. To jako já hraju i na piano, hraju klidně i techno, ale jako jak můžu umět hrát dobře na piáno, když se v začátcích nebudu učit klasiku. Ukažte mi dobrýho klávesáka co neumí zahrát něco z klasiky. To jako se na to vybodne a de se učit rovnou rock, funk nebo popík...směšné !

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Kajda »

g.m.kenny píše:Ukončil bych to tím, že chce-li hrát někdo opravdu o trochu více lépe na bicí nemůže alespoň trochu neovládat tradiční držení...je to prostě základ.
Nezlob se, ale směšná je tato věta ;-)

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Traditional grip

Příspěvek od SKAlička »

Kajda píše: Nezlob se, ale směšná je tato věta ;-)
Přesně tak..

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Traditional grip

Příspěvek od g.m.kenny »

Díky Kostka za radu, switch se tomu tedy říká. Už jsem jeden zkouknul a teda tomu mladýmu v tom videu to šlo fakt skvěle a stíhal neuvěřitelně.
No řek bych, že ten switch vyžaduje fakt velkou zručnost. To sem si zas vymyslel kravinu, budu to trénovat pěkně dlouho a sem zvědavý co to přinese.

No nemyslím si, že je to až tak směšné. Možná moje formulace mého názoru, který jsem vyjádřil směšná je :D

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Traditional grip

Příspěvek od bub7 »

Myslím, že Martina je příliš shovívavá. Mě přijde Kennyho příspěvek směšný celý. Je vidět, že prakticky neví jak hraje a co hraje. Když někdo řekne, že se mu tradičním držením dobře synkopuje, co to je? Pokud hraju pravou rukou swingový patern, tedy hraju pomyslný přízvuk na nepřízvučnou dobu, vzniká synkopa, ale co to má společného s držením paličky v levé ruce? Jako začátečníkovi se Ti bude rozhodně lépe hrát shodným držením, a to jakýkoli žánr, ono už to tady někde zaznělo, když podáš opici dva klacky, chytne je shodně:) je to prostě přirozené. Neurážej se a vyhledej učitele, který Ti bude schopný posílit teoretické hudební znalosti a vyžene Ti kraviny z hlavy:)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Bobroněnko »

imho řešíte zbytečnosti - protože (pokud tedy já vím) tak TEORETICKY je to tak, jak říká Kostka - rozdíl mezi tradičním držením a normálním skutečně jen v otočení ruky. Nicméně PRAKTICKY - každej si to nějak ulehčujeme. Bavíme se o ramenech, ale kdybychom se měli posadit za bicí tak, aby to bylo zdravotně nezávadné, tak by se 90% z nás posralo, protože by se to nedalo vydržet - naše těla už chtě nechtě zdeformovaná jsou. Čili ano, je správný to řešit, ale příjde mi to jako zbytečnej hype v kombinaci s tím, jak se huntujeme nejen za bicíma a rovný záda už z nás má opravdu málokdo.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od BóĎA »

jinak přechod z držení do držení je tak jednoduchej... prostě jenom otočíš ruku a hraješ druhym koncem paličky :) viz. Dom Famularo :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Bobroněnko »

Koukám, že v tobě zanechal hlubokej dojem ;)

h.andrysek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 15 bře 2008 23:15
Bydliště: Český Těšín

Re: Traditional grip

Příspěvek od h.andrysek »

dobře je to vidět tady jak to hraje Roman Vícha: (3:29)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“