Traditional grip

Jak hrajete?
Buddy.Rich
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 03 úno 2008 20:21
Bydliště: Olomouc

Traditional grip

Příspěvek od Buddy.Rich »

Zajímalo by mě, kolik z Vás hraje traditional gripem a celkove, jaky je Vas nazor. Zajima me to proto, ze v dnesn"punkove" dobe se to kazdej snazi omrdat jak to jde, od techniky az po drzeni palicek.
Buddy

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Woody »

Punková doba???...no nevim jak jsi přišel na to že chce někdo něco omrdávat ale kaźdej si ty paličky drží jak chce ne??? řekni mi aspoň 3 výhody traditionalu oproti Americkýmu držení...a když se někomu bude hrát dobře nohama tak ať si to klidn%ě drží nohama ne???

Buddy.Rich
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 03 úno 2008 20:21
Bydliště: Olomouc

Re: Traditional grip

Příspěvek od Buddy.Rich »

Woody píše:Punková doba???...no nevim jak jsi přišel na to že chce někdo něco omrdávat ale kaźdej si ty paličky drží jak chce ne??? řekni mi aspoň 3 výhody traditionalu oproti Americkýmu držení...a když se někomu bude hrát dobře nohama tak ať si to klidn%ě drží nohama ne???
Výhody, jednoduchy, kontrola, presnost vetsi cit. Osobne teda nevim jak to drzis ty? Promin, musim te opravit,ale je to german grip(ne american grip) to jen pro uplnost.Chapu to zrejme z tvyho hlediska, no proste je mnohem slozitejsi hrat pres prsty, nez se zavrenou rukou, proto ne kazdej tak hraje, a ty to zjevne taky asi nedavas? Ovsem jeste k te punkove dobe, no nevim, jestli v dnesni dobe vznikl nekdo, kdo by se vyrovnal starym mistru? Ne...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od BóĎA »

american grip je někde mezi german a french
a když to někdo nedává tak co? tak je horší bubeník?
a na co se vyrovnávat starýmu mistrovi? jsou tuny skvělějch a nenapodobitelnejch bubeníků, toho už se tady napsalo...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od mates »

To ze nekdo nepouziva traditional grip neni omrdavani. Ten vznikl nekdy v dobe bitvy na bile hore :)
a byl vyvolan zpusobem bubnovani na zavesny buben u pasu, kdyz te vedli na popravu :)
To ze se dedil z generace na generaci je vec jina. Ale jjinou veci je ze je jina doba, nemame zaveseny bubny u pasu, hrajeme v sede za soupravou, z takovyho posazu za bicima zcela smysluplne vyplyva drzet palicky normalene a ne traditional. Lidi co hrajou tradikem jsou vetsinou ti co meli ucitele jenz ze sve doby pouzival traditional grip. Rozhodne jeho nepouzivani neni omrdavani. Rozhodne bych musel byt magor abych na nej prechazel, jelikoz to neni vyhodny, obvzlaste kdyz jednu ruku pouzavas tak a druhou onak.

A to ze by tu nebyli mistri co by prehrali nejakyho staryho mistra ?? tak bud v klidu po svete jich beha a jejich jmena jsou znama a nezpocetnekrat tu padla. Hlavne dneska se hraje jinak, jinak stylove.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Martin »

to buddy: myslím, že ty výhody zase nebudou tak horký. V nějakým časáku jsem četl, že dělali přímo test, které držení je lepší, jestli traditional nebo moderní držení (myslím, že tuto rozepři vyvolal Ringo)a vyhrálo to moderní, že bubeníci s traditionalem nebyly schopni zahrát to co jiní. Zkusím to někde pohledat.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od myša »

Martin píše:V nějakým časáku jsem četl, že dělali přímo test, které držení je lepší, jestli traditional nebo moderní držení (myslím, že tuto rozepři vyvolal Ringo)a vyhrálo to moderní, že bubeníci s traditionalem nebyly schopni zahrát to co jiní. Zkusím to někde pohledat.
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-wor ... eden~2008/
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-wor ... eden~2008/

Neobtěžuj se Martine.


Buddy, trochu mne iritují tvé příspěvky. Nemohl bys raději informace zde vyhledat místo toho, abys hned zakládal "nová" témata a abys nám všem vysvětlil, že Buddy byl Bůh a Moon byl prostě suprtrupr úplně nejvíc nejlepší přitel (sorry za částečné citování Foresta...)?
Třeba by s tím šlo něco udělat... :?


EDIT: člověče Buddy rotuje v hrobě - teď jsem si přečetl i ostatní tvoje příspěvky a je to hnus a sprostota sama! Lituji lidi, kteří s tebou hrají (pokud vůbec takoví existují), či s tebou jinak přijdou do kontaktu. Neblbni a nemrš to tady svými zbytečnými a arogantními příspěvky.

2 kterýkoli správce - za jakých okolností se podle etiky veřejné internetové diskuze může uživateli udělit ban? Tohle mne fakt zvedá i v jednu ráno ze židle!!!

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Martin »

Díky myšo, tušil jsem, že to bylo v muzikusu.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Traditional grip

Příspěvek od Polymorph »

Buddy.Rich píše:Zajímalo by mě, kolik z Vás hraje traditional gripem a celkove, jaky je Vas nazor. Zajima me to proto, ze v dnesn"punkove" dobe se to kazdej snazi omrdat jak to jde, od techniky az po drzeni palicek.
Buddy
Hmmm, tady si zase někdo koleduje o bouřlivou debatu ;)

Proč si myslíš, že se tu někdo něco snaží omrdávat? Nemůžeš brát některý odstrašující příklady za bernou minci. Jsou mezi námi i tací, kteří třeba neokusili nějakou výuku, ale hrajou citem a srdcem a přitom paličky drží jako prase kost, ale protože do toho dávají sami sebe a snaží se, tak to mohou být dobří bubeníci!
Držení paliček je jen prostředkem k dosažení jistýho pokroku, a pokud je to držení "správný" tak ti to možná tu cestu usnadní, ale říkat tu obecně že lidi hrající punk nebo tak nějak tu obecně někoho podrážet přece nejde?

Nevím jak jsi na tom s technikou sám, ale určitě jsi asi zjistil, že vždycky je co se učit a čím dál člověk je, tím víc ví, kolik toho neumí....

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od BLeviathan »

Podle mne se obecně to držení moc řeší... důležitý je aby si člověk připadal přirozeně, aby se mu hrálo pohodlně všechno ve všech rychlostech a dynamikách. A když se člověk podívá na videa těch nejlepších tak zjistí, že každej si to drží jak chce. Pokud to člověk nedrží nějak kontraproduktivně ala "prasečí kost" tak není co proti.
Řekl bych že spousty hráčů omezuje v mnohem větší míře jejich hlava a postoj k nástroji než jejich technika držení paliček

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od mates »

Spravne !

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Traditional grip

Příspěvek od fankju »

Než budeš příště Woodyho poučovat, tak si něco o držení aspoň přečti.

(Z tvýho tónu celkově je mi ke zvracení)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od mates »

Baddy, ted jsem si prosel vsechny tvoje prizpevky, ale nezlob se na mne, mel by si se jit lecit z baddyho manie !!!!!!!!!!! :mrgreen: Mam znameho psychologa, mohl by te z toho dostat.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Traditional grip

Příspěvek od Polymorph »

Jasně, Mates k němu taky chodí :mrgreen:

Anirma
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 19 čer 2007 12:32
Bydliště: Louny, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Anirma »

Myslim že buddyho dost zbytečně obviňujete z ňákýho neokázalýho jednání, přečet sem si jeho příspěvky a fakt mi nepřipadaj arogantní.. 2 Polymorph: Osobně si myslim že na držení paliček záleží dost, a když někdo neumí držet paličky tak v životě nebude moct hrát s citem a srdcem..

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Martin »

to Anirma: nevím proč by kvůli držení nemohl někdo hrát srdcem, to je tak trochu blbost né?? Jinak s tvým názorem na buddyho nesouhlasím.

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od milq »

Ked uz sme teda u toho Buddyho (myslim toho 18 rocneho), mam dojem, ze je celkom arogantny. Ked uz si da niekto taky nick, mal by mat v sebe aspon trosku pokory a neprezentovat sa ako zabedneny fracek, ktory rozdeluje bubenikov na najlepsich a na tych druhych...
A ohladom jeho nazorov na "spravne" drzanie paliciek sa hadam ani nemozno nepousmiat...

Buddy.Rich
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 03 úno 2008 20:21
Bydliště: Olomouc

Re: Traditional grip

Příspěvek od Buddy.Rich »

Anirma píše:Myslim že buddyho dost zbytečně obviňujete z ňákýho neokázalýho jednání, přečet sem si jeho příspěvky a fakt mi nepřipadaj arogantní.. 2 Polymorph: Osobně si myslim že na držení paliček záleží dost, a když někdo neumí držet paličky tak v životě nebude moct hrát s citem a srdcem..
Zdravim, jsem rad, ze si narozdil, od jisteho kolegy me prospevky nezepsul. Ale no tak co napisu co si myslim, ja se za to nestydim, no ne?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Benbuben »

Buddy Rich jako dobrý, ale nikdy nehrál tak rychle, kor s hlavou dolů, jako Joey Jordison!!!! A ten drží paličky matched, american gripem.

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od MotorovaPila »

Uzavřel bych diskuzi na toto téma Kudibalovým slavným "zahrej to třeba čurákem", jen když to tam sedne".

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Trade »

Benbuben: Hlavně neměl tamy a každej ví, že nejlepší bicí jsou tamy... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Woody »

Trade píše:Benbuben: Hlavně neměl tamy a každej ví, že nejlepší bicí jsou tamy... :mrgreen:
Joey má Pírly nebo OC Drums :mrgreen: kdyby měl Tamy tak by lítal :mrgreen:

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Negr »

zatim sem jakoukoli výukou nepoznamenanej, akorát sem byl jednou u Radima, kterej řikal, že teda moje samoucký držení neni nic hroznýho a zapracoval sem na jeho doporučení na vyrovnanosti úderů, šlapání hajtky do rytmu (i když to pořád neni dokonalý a ve složitejších rytmech mě to spíš plete) a postavení tomů (měls pravdu, když se dají vejš a nejsou tak naklopený, je to nakonec lepší :) ). U traditional držení prakticky nevim jak bych to měl správně chytit, držim to prostě tak nějak jak mi to padlo do ruky, ale rozhodně nemůžu říct, že bych nehrál srdcem a nedával do toho kus sebe... Jeden známej mi tu po akci řikal, že sice nejsem zdaleka takovej technik, jako ty lidi co hráli po mně, ale že to sedí na prdeli a de to s tou muzikou... Nikdy ze mě nebude kdo ví co, ale prostě mě to baví a lidi, který shazujou mě podobný mě mrzej

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Woody »

Hej frajere mam rady pro tebe něco...hudba se ti asi líbit nebude ale mrkej na tohle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ten to fakt hodně vosírá :mrgreen:

Alibaba
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15 úno 2008 13:07

Re: Traditional grip

Příspěvek od Alibaba »

Jen přihodím něco ze svého soudku.
Měl jsem kdysi to štěstí, že jsem měl učitele ze staré školy - začínal jsem někdy před dvaadvaceti lety a jemu bylo tehdá kolem sedmdesáti.
Přestože jsem hrál americkým gripem, dle své přirozenosti, ukázal mi výhody německého gripu a toho tradičního. Jelikož sám hrál velice lehce a technicky tradičním gripem (měl za sebou jazzovou a bigbandovou kariéru) nepřestávalo mně tohle držení fascinovat. Přestože jsem svou kariéru odehrál nakonec německým gripem, střihnul jsem si občas nějakou tu svingovku nebo jazzovku tím tradičním. Je to prostě labůžo...
Závěr ? Každému co jeho jest, jen když to přináší potěšení.

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“