Držení - poraďte

Jak hrajete?
Odpovědět
ondra.adamovsky
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 dub 2008 13:23
Bydliště: Palackého 773, Stříbro

Držení - poraďte

Příspěvek od ondra.adamovsky »

poradte mi jak spravne drzet palicky, jestli spise volne mezi dvema prstama, nebo spise silne (v cele ruce) a hrat spise zápestím???? hraju pomalejsi i rychlejsi rock...poradte..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Radim »

Se stylem muziky to nemá moc společného (nemluvíme-li o extrémech). Hraje se všemi způsoby, v podstatě zkombinovanými. Ale pro začátek se zaměř na držení paličky všemi prsty. Dostatečně pevně na to, aby palička nevypadla, ale ne příliš pevně, aby měla jistou volnost a švih. Úder by měl vycházet z pohybu celé paže, zápěstí i prstů. Nehledej v tom žádnou velkou vědu. Když nebudeš mít v ruce paličku a víceméně "hodíš" ruku na virbl (bez špekulací nad technikou "hodu"), tak by to měl být zhruba pohyb při hře. Důležitá je absolutní uvolněnost a hlavně nikde žádná bolest, přepínání, křeč apod. Nejvíce chyb dělají všichni začínající adepti tím, že se snaží hrát "správnými" technikami, které však pořádně neznají a naučí se tím pádem spoustu zlozvyků. Chytni paličku prostě tak, jak se Ti drží dobře a snaž se dostat z bubnu zvuk, který se Ti líbí. A hlavně si najdi učitele - bez něj se "správným" technikám nenaučíš.
ondra.adamovsky píše:poradte mi jak spravne drzet palicky, jestli spise volne mezi dvema prstama, nebo spise silne (v cele ruce) a hrat spise zápestím???? hraju pomalejsi i rychlejsi rock...poradte..

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Rockchild »

doporučuji http://freedrumlessons.com/ - najdeš tam úplně vše... od držení paliček po brutální dvojkop. 8)

jarda.11
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 27 bře 2010 14:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od jarda.11 »

myslim ze nejlepsi je drzet palicku prirozene tak aby se ti pohodlne komfortne hralo.i nekteri precizni bubenici se nikdy zadnou techniku cilevedome neucili a netvrdi ze nejakou maji :)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od BóĎA »

při hraní s kapelou držet tak jak se ti nejlíp hraje a cvičit s co nejpreciznějším držením :wink: koukni na DVD třeba JoJo Mayera :wink:

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Moleek »

Zdravím.. Při hraní mám trochu problém s levačkou:
Paličku držím mezi palcem a ukazovákem tak 12 cm od konce (to mi přijde přirozené), ale zřejmě ji z ostatních prstů ovládám jen prsteníkem, protože na prvním článku (hned u dlaně) mám po každém hraní modřinu jak blázen a při zmáčkutí to hrozně bolí.
Je možné, že to je tím, že mám přepnutou hrací blánu a tím pádem úder pruží nepřirozeně málo a je to z toho?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Radim »

Tohle rozhodně není přepnutou blánou! Polovina bubeníků blány hodně vypíná, ale tohle se jim nestává. Je to špatné držení. Jak sám píšeš, zřejmě ji ovládáš jen prsteníkem. Přečti si můj příspěvek (úplně nahoře) a koukni na videa:
http://freedrumlessons.com/drum-lessons ... sticks.php
Jojo Mayer - Secret Weapons for the Modern Drummer
anebo u nás dobře dostupné dvd
Martin Vajgl - DVD Bicí souprava - Proč, jak a co cvičit (vyšly 4. díly)
A najdi si dobrého učitele. Jestliže se Ti v místě, které popisuješ, dělá modřina od držení paličky, děláš něco špatně a měl bys to rychle odstranit.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Hugo Bos »

Nejlépe bude, když si najdeš někoho, kdo hraje dobře, Tobě se líbí jak hraje, jeho technika a jak to drží - a pak se s ním domluv na nějakých individuálních konzultacích :)

TrAx
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 27 čer 2008 17:26

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od TrAx »

Já třeba taky učitele nemám. Ovšem základy jsou důležitý a ty mě učil jeden známej. :) Hlavně zvládat základy a pak už se můžeš učit sám, třeba z netu nebo nějakejch DVD a podobně. Avšak kdybych měl víc času, tak bych si našel nějakýho učitele. Jenže jsem v Rožnově na intru a o víkendu hrajeme s kapelou doma v Kroměříži. Když jsem šel v Rožnově na ZuŠ, že chci hrát na bicí, řekli mi, že jedinej učitel, kterej tam učí, bejvá přes týden v Kroměříži a že v Rožnově učí jen o víkendech. :D Prostě jak naschvál. :D Pak jsem našel soukromýho učitele v Holešově, ale to jsem jeszdil jen v pátek z intru a byl jsem tam dvě hoďky. Jenže pak mi volal, že nemá čas, ať mu zavolám pozděj a pak už mi to nebral. Tím moje vzdělání jako takový asi skončilo. Po maturitě bych ale chtěl nastoupit na konzervatoř. :)

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od g.m.kenny »

Já osobně koukám na držení paliček, švih apod. na profíky. Nejvíc se mi líbí technika Weckla. Ale upravuji si jí podle sebe.
Učím se držet je stejně oběma rukama. Velice své držení analizuji a neustále zlepšuji. Vycházím i ze skušenosti z hraní na piano, bojových sportů apod.
Mám i své vlastní cvičení na prsty, zápěstí, svaly. A to cvičím bez paliček i s paličkami. Musí to být dokonalá sekvence a souhra. Trénovat to budu asi do smrti, ale výsledky se dostavují velice pěkné. Chce to hroznou trpělivost a cvičení, především levé ruky. Ovšem už teď je má levačka z 50% stejně dobrá jako pravačka. Kdybych to analizoval hodně povrchně, tak levačka i na 80% jako pravačka. Ještě technika Höniga je velice dobrá, z té také vycházím. Švihy paží zvládne každý, né že nejsou potřeba, ale to zvládne každý amatér.

Můj systém vychází z techniky, kterou mě naučil kdysi mistr republiky v karate. Pořádný kop se např. nezakládá na tom, že zapnu všechny svaly na noze a kopnu, to je bez ůčinku. Učí se to k dokonalosti stejně pomalým způsobem jako hra na bicí. Zapínám v sekvenci, neboli v pořadí určité svalstvo, vedu správně pohyb. Některé svaly nezapínám vůbec, nebo jen v určité fázi sekvence, třeba na konci apodobně. Pak v naprostém pohodlí s minimem síly a kontrolou udeřím tak, že člověk netrénovoný ihned padne na prdel o tři metry dál.

Stejné je to s hraním na bicí. Bavím se tím jak některá má cvičení s prsty vypadají naprosto jednoduše a nikdo je nezvládne....ehm teda nikdo z těch co nehrají alespoň trochu profesionálně.

Prostě studovat, studovat, studovat a trénovat. :D

Hraji na bicí velice krátce, ale výsledky lidi překvapují. Ale taky trénuji víc než dvě hodiny denně :P

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od fankju »

Už's domasturboval?

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Bobroněnko »

kenny, vole, nehul...a když už budeš někoho přesvědčovat o svý dokonalosti, udělej to aspoň gramaticky správně, jinak si z tebe budou všichni dělat prdel.

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Adam »

g.m.kenny píše: Ovšem už teď je má levačka z 50% stejně dobrá jako pravačka. Kdybych to analizoval hodně povrchně, tak levačka i na 80% jako pravačka.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Sheafraidh »

nechci nikoho poucovat, ani si z nej delat legraci - ale rad bych videl nekdy kennyho youtube video - idealne s kapelou :-)
a priznam se, ze to neni jen na zaklade tohoto prispevku, ale i nekterych jinych.
Nebo to muze byt taky v jeho domacim studiu - nejak jsem pochopil z jinych prispevku, ze ma doma nejaky uplne vychytany...
A to vsechno bez legrace nebo urazky - zkratka jednoduse a objektivne - chci video, zaver si udelam sam :wink:

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Adam »

Sheafraidh píše:nechci nikoho poucovat, ani si z nej delat legraci - ale rad bych videl nekdy kennyho youtube video - idealne s kapelou :-)
a priznam se, ze to neni jen na zaklade tohoto prispevku, ale i nekterych jinych.
Nebo to muze byt taky v jeho domacim studiu - nejak jsem pochopil z jinych prispevku, ze ma doma nejaky uplne vychytany...
A to vsechno bez legrace nebo urazky - zkratka jednoduse a objektivne - chci video, zaver si udelam sam :wink:

myslíš tohle?

Bez urážky samozřejmě.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od tomcorn »

:lol: :lol: :lol:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení - poraďte

Příspěvek od Sheafraidh »

koukam, ze se ale jedna o nejakou "vykopavku" - ty data tech prispevku jsou od sebe skoro 2 roky.
Nicmene, stejne bych rad kennyho nekdy videlo opravdu na videu...

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“