Držení jedné paličky naopak

Jak hrajete?
Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Bobroněnko píše:já teda upřímně řečeno nechápu, jak někdo může hrát s patou nahoře a nenechávat beater na bláně. alespoň moje svaly to teda krutě nedávaj... :oops: .
Není to vůbec o svalech, nýbrž o cviku. Když to budeš dlouho cvičit, zvládneš to. Ale musíš posoudit sám, jestli Ti to k něčemu je. Jde hlavně o zvuk. V rocku, či metalu je to celkem buřt, tam ten rozdíl moc slyšet nemůžeš, ale v tišších stylech už může být docela výrazně poznat, jestli tu rezonanci bubnu zatlumíš tím, že necháš beater přilepený na bloáně, nebo jej necháš odskočit. Předpokládám, že paličku také necháš od blány odskočit a nenecháš ji na bláně ležet, ne? U šlapáku je to komplet to samý.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

spis bych videl problem v tom ze pri seslapu slapky tak aby zustal beater na blane muze vznikat dvoj-odskok pokud je blana napnutejsi. V pripade nahravani ve studiu by mohl byt tento nechteny dvojodskok zaznamenan.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Radim píše: Předpokládám, že paličku také necháš od blány odskočit a nenecháš ji na bláně ležet, ne? U šlapáku je to komplet to samý.
ne, není. hraju celou nohou a to tak, že docela mohutným způsobem, takže spíše než švihu využívám síly (nemluvím teď o rychlejších sekvencích, které se jinak hrát nedají) - a vyhovuje mi i zvuk. tudíž, s mojím pojetím kopáku by mě stálo mnohem víc námahy nechat beater odskočit. a v metalu to pravda až takový problém není, ten zvuk. mě se líbí.

mates: jj, to je pravda a s tím jsem problém dřív měl. mám blány utažené dost festovně, a právě mi připadalo jednodušší naučit se zatloukat to silou než naučit se odskok. inu co už :oops:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tím švihem a odskokem můžeš vycvičit ránu ještě silnější než tu "zatloukanou". Na přeučování není nikdy pozdě, jen se musí chtít a musí to k něčemu být.

Lord_Martas
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 20 led 2007 12:53
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord_Martas »

Mno tak to si neumim predstavit jak budu hrat palickou obracene ale asi se zeptam ucitele :D

jirik
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 07 led 2007 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirik »

Je třeba si pořídit dřevěný ráfky a pak to zní pěkně na oba způsoby :D

Lord_Martas
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 20 led 2007 12:53
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord_Martas »

já bych se těch dřevěnejch ráfků asi bál kuli tomu aby nepraskli

ale jinak otázka jakou to ma výhodu??

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Jinej zvuk rimshotu a rimclicku.

jirik
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 07 led 2007 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirik »

a vypáda to hezky :mrgreen: al to je vedlejší hlavní je zvuk a ten s mi líbí zvlášt při rimclicku

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Lord_Martas píše:já bych se těch dřevěnejch ráfků asi bál kuli tomu aby nepraskli
Kdiby praskali, tak je nevyrábý. Vý, proč to dělaj. Neboj, je to viskoušení.

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

[/quote]
Kdiby praskali, tak je nevyrábý. Vý, proč to dělaj. Neboj, je to viskoušení.[/quote]
Naposledy upravil(a) doudleba dne 24 led 2007 16:39, celkem upraveno 1 x.

Lord_Martas
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 20 led 2007 12:53
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord_Martas »

to je pravda :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od pete77 »

[quote="Psyker"]no, Portnoy to drzi dle libosti.. jednou tak a podruhy zas jinak.....


no Portnoy hraje s otočenou paličkou pořád tak poslední 2 roky a má je omotaný nějakou tou protiskluzovou páskou.
podle mě to má větší prdu do snare a myslím si ,že to hlavně začal používat když hraje ve stoje ať to má větší úder než špičkou a tím je ta rana stejná jak v sedě,ale to je jen moje domněnka :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení jedné paličky naopak

Příspěvek od Bobroněnko »

Hele, on už takle hrál minimálně na live scenes from new york, a to je rok 2000? 2001? nějak tak. co sem koukal na youtube, tak nicka jsem snad normálně držet palici ještě snad ani neviděl.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení jedné paličky naopak

Příspěvek od pete77 »

jj souhlas ale od toho turné co byli v Praze 2009 tak co jsem viděl fotky a video,vždy to má v levé obráceně :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení jedné paličky naopak

Příspěvek od Radim »

Dražení paličky za jakýkoli konec je zase jen rychlá možnost jak změnit zvuk. Tím tlustším koncem člověk dostane z bubnu masitější zvuk, který by špičkou paličky musel "vyrábět" chemicky. Mnohokrát jsem viděl takhle hrát třeba i Billa Bruforda. Také to používám v jedné písničkce. Cítím, že to prostě do téhle skladby patří chytit naopak :-)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení jedné paličky naopak

Příspěvek od Vojta Horák »

Tak jsem to včéra prubnul v jednom songu, protože mi chyběla razance na 2hou a 4tou a výsledek byl skvělej. Docela jsem si tím lámal hlavu, pak jsem viděl tuhle oživenou diskuzi a ejhle :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení jedné paličky naopak

Příspěvek od pete77 »

jj taky to občas používám :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení jedné paličky naopak

Příspěvek od DUMP »

Já přemejšlel, že bych zkusil tohle: http://drums-percussion.musiciansfriend ... sku=443393 , určitě by to uměl vyrobit i R-stick.
Pokud bych potřeboval hrát otočenou celej song, tak tohle je určitě víc praktický.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Držení jedné paličky naopak

Příspěvek od R - stick »

DUMP píše:Já přemejšlel, že bych zkusil tohle: http://drums-percussion.musiciansfriend ... sku=443393 , určitě by to uměl vyrobit i R-stick.
Pokud bych potřeboval hrát otočenou celej song, tak tohle je určitě víc praktický.
Tyto paličky jsem měl v standardní nabídce až do r 1995 Tehdy byly hodně používané a dost oblíbené (páč se s tím daly zahrát děsný rány .... :D :D ) Později jejich oblíbenost ustupovala, až jsem je z nabídky vyřadil - hlavně kvůli obchodům, protože ti byli schopni naobjednat jich strašná množství a pak jim logicky ležely na pultě.

Na objednávku je ale běžně dělám - je to v podstatě standardní model, používám pro něj značení RK a dá se to udělat v požadované délce a průměru.

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“