Re: Kabát

Jak hrajete?
Odpovědět
Dizzo
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2009 12:53
Bydliště: Živonínská 1629 Praha 9 újezd nad lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Dizzo »

Radim: nemám na mysli jenom rychlost ale tak obecně těžší věci já neřikám že to jak to hraje Hurvajs je jednoduchý sedí mu to to bez debat ale zajímalo by mě jestli by zahrál např: rychlejší breaky nebo složitější rytmy nebo pumpu na ride a pod.. ale to co hraje do Kabátu je pro ně ideální a to co tam hraje hraje dobře to je bez debat...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Kabát

Příspěvek od sasa »

pumpa na ride, hmmm, jak se hraje pumpa na ride?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Žilkoslav »

Hurvajs neumí pumpu na ride... :lol:

...ha, Saša mě předběhl.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Slowmeda »

sasa píše:pumpa na ride, hmmm, jak se hraje pumpa na ride?
Já jí teda hrál, když jsme dávali takový ty boogie, tak protože to neumim prstama a taky pro větší feel, nebo alespoň to vypadalo - na první pohled jako pumpa :neutral:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Radim »

V podstatě je to technika push-pull jak ji předvádí mimo jiné i Jojo Mayer na svém výukovém dvd. Uplatnit lze při jakékoli větší a rychlejší skupince not bez ohledu na to je-li to hi-hat, ride, či ráfek. Naopak právě na ride se tohle "frázování" hodí obzvlášť, neboť využívá i dynamiku. Přesné šestnáctiny hrané prstama znějí ošklivě a sterilně (využitelnost snad v drum´n´bass, retro popu, funku.... :wink: )

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Žilkoslav »

Tak je to tedy ještě něco úplně jiného.
Já měl vždy za to, že pumpa na ride je, když zahraji na tělo činelu jednu osminu a na pupek dvě šestnáctky. Nebo jak to popsat... :?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Kajda »

Já hraji v podstatě pumpu na ride pořád (první osmina pupík, druhá tělo ... případně v šestnáctinách), už to mám tak naučené a zažité, až mě to někdy štve :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Radim »

Kajda píše:Já hraji v podstatě pumpu na ride pořád (první osmina pupík, druhá tělo ... případně v šestnáctinách), už to mám tak naučené a zažité, až mě to někdy štve :D
Nápodobně :-) Jednou za čas se hodí ty přesné, srovnané osminy/šestnáctiny a musím na to vyloženě myslet, abych nezačal "pumpovat" :-)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Slowmeda »

Kajda píše:Já hraji v podstatě pumpu na ride pořád (první osmina pupík, druhá tělo ... případně v šestnáctinách), už to mám tak naučené a zažité, až mě to někdy štve :D
já tohraju podvědomě většinou naopak, zní o trochu lehčeji, synkopicky :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Slowmeda »

Žilkoslav píše:Takže pumpa na ride je vlasně něco jako akcentované půldoby na hi-hat (např. disco). S tím rozdílem, že místo otevřené hi-hatky zní pupek a místo zavřené tělo činelu...
no to přímo ne, tohle co píšeš je jedna z věcí k čemu můžeš pumpu využit. Pumpa sama o sobě je pohyb ruky s paličkou, kdy hýbeš se zápěstím podobně jako když pumpuješ vodu ze study :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Žilkoslav »

Jasně, to samo... Blbě jsem se vyjádřil.
Každopádně si nemyslím, že Hurvajs by záležitost jako je pumpa nezvládl. Spíš ji nevyužije.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Radim »

Hurvajzovi je to hlavně úplně jedno. Je to milionář.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pumpa

Příspěvek od Slowmeda »

přesunuto z tématu o Kabátech

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pumpa

Příspěvek od Radim »

To je škoda, chtěl jsem zde vybídnout k diskuzi na téma "Souvislost mezi tučností Hurvajzova konta vs. jeho schopností zahrát pumpou 16-tiny na ride".

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Pumpa

Příspěvek od sasa »

já myslel, že pumpa se říká lidově pohybu ruky při hře na hihat kdy první úder jde tělem paličky o tělo hajtky a při zvedání ruky nahoru zahrajou prsty hlavičkou paličky o vrchní plech hajtky. abych ftom neměl bordel :wink: proto by mi přišlo divný tohle aplikovat na ride - protože zahraju li tělem rychlou skupinku not na ride a první z nich bude tělem paličky -naplocho-trefenej ride, tak to bude znít jak srágora - aspoň s mým alchemy sweet - když bych měl pořádnou kovadlinu asi by to šlo. jinak normáln hranej ride - s akcenty není problém vyhrávj prstama i zápěstím s akcenty v tom nevidím ale žádnou pumpu?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pumpa

Příspěvek od DUMP »

Ono to de hrát i na ride, ale samozřejmě ne tělem paličky, to už bude asi technika pro dost vyhraněný situace. Technika je v zásadě stejná, první úder de víc na plocho a druhej na ride spadne pod většim úhlem blíž k pupku. Už jenom ten úhel dopadu ve výslednym celku udělá hodně, ale dá se dost laborovat s dynamikou a s místem dopadu.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pumpa

Příspěvek od Radim »


Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“