Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Co se komu líbí
Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

nechceš mi ji půjčit? :) potřebuju jak prachy tak motivaci :P

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Pujcil bych i rad, lec obojiho se mi moc nedostava... :evil: :evil: :evil:

orlikorel
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 22 led 2007 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orlikorel »

Tyjo já doufam že brzo dostanu peníze do ruky ať si to můžu koupit než se vyprodá, rád bych si stoupl pod pódium...

orlikorel
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 22 led 2007 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orlikorel »

Jupííííí mam místečko pod pódiem 8) De tam ještě někdo?
Pokud by tam jel ještě někdo z Prahy tak koukněte na tohle... Docela zajímavé, já to s kamarádama myslim využiju... http://www.kerda.eu/iron.htm

Bernak775
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2007 12:25
Bydliště: Karlovarsko

Maidni jsou super!!!!

Příspěvek od Bernak775 »

Musim souhlasit,Ironi jsou fakt super.Nejraději mam alba: Brave new world,Live at Donnington,Real dead One a plno dalšír.Ten Koncert v Riu jsem viděl-Je to fakt pěkný,třeba to intro,ty světelný efekty,prostě vše.Co se týče Nicka Mc Braina,je to borec,nejen jak hraje,ale že u toho svýma grimasama předvádí dost dobrou show. :shock:

demeter
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2008 20:39

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od demeter »

Tarkil píše:Ja mam Iron Maiden moc rad, tak by me zajmaly vese nazory na tuhle kapelu. Popripade - Co rikate na dance of death? Jake album mate nejradsi? Jak hodnotite Nica? atd.
p.s. Vsem, kdo nevideli, vrele doporucuju Rock in Rio. Hezkej koncert v komornim prostredi pro par skalnich fandu :lol: se skvelim playlistem...
Maidni jso v klidu. Skvela hudba, skvely texty skvelej zpev, skvely vsechno.
Ono se ani neda rcit, ktera deska je njlepsi. Ale desky X-Factor a Virtual XI s panem Blazem Bailym(az na Calsnamana a Sign of the Cross)me fakt neberou.
Ten clovek sice umel zpivat,ale Dickinsnovi nesahal ani po kostky. Stary alba se mi libi skoro vsechny(Somewhere in time je trochu slabsi).
Jinak z nejnovejsich alb(Brave.,Dance.,Matter.)Se mi asi nejvic libi A Matter of Life... Slaba pisnicka tam neni ani jedna. Sice Dance of Death je taky skvely toto se me libi vic. Jo a jsou tam skvely bici party:) Jsou ti pisnicky skvely a jeste je je radost hrat.
To nema chybu

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od Rockchild »

hele ted kdyz poslouchám koncert z Ria, vzdycky, kdyz jsem ho poslouchal, tak jsem žasnul nad tim, co nicko dělá s nohou... to má double pedal, nebo má extrémně rychlou nohu, kterou normání bubeník nikdy mít nemuze? to je nemozny, co s tou hnátou v některejch okamžicích na tom koncertu dělá.

sargeantmd
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 09 lis 2008 21:19

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od sargeantmd »

Iron Maiden posloucham už dlouho, ale nějak mi unikla písnička Hallowed Be Thy Name, která mě moc zaujala jak instrumentálně, tak z pohledu zpěváka Bruce Dickinsona. Na začátku mě dostala jeho dlouhá fráze "Low". :lol:

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od MACEK »

cely muj život je metal,maidny jsem poslouchal,posloucám a poslouchat budu,protože tak jejich hudba má něco do sebe! 8)

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od MACEK »

Rockchild píše:hele ted kdyz poslouchám koncert z Ria, vzdycky, kdyz jsem ho poslouchal, tak jsem žasnul nad tim, co nicko dělá s nohou... to má double pedal, nebo má extrémně rychlou nohu, kterou normání bubeník nikdy mít nemuze? to je nemozny, co s tou hnátou v některejch okamžicích na tom koncertu dělá.

on prej nepreferuje dva kopáky a ani dvojšlapky takže to hrál jednou nohou :wink:

sargeantmd
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 09 lis 2008 21:19

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od sargeantmd »

Souhlasím. Iron Maidny jsem "cituji" poslouchal, poslouchám a poslouchat budu. :mrgreen: Později bych chtěl zkusit zahrát nějakou z jejich songů. Nejlépe Run to the Hills a Hallowed be Thy name. :!: :wink: :!:

kharny
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2008 12:24

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od kharny »

Proste legendy. Bruce po padestace vali jako za mlada.
Silene dobry sladeni nastroju.
Byl sem na koncerte v Praze - Somewhere Back in Time Tour = paradni show a zazitek na celej zivot

EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od EL34 »

Iron Maiden poslouchám už dlouho. Pořád tady omíláte Nicka. Ale nikdo se tu nezmínil o fantastickým bubeníkovi jménem Clive Burr , který hrál na prvních třech albech. Nicko možná má rychlou nohu, ale to je asi tak všechno.... Do iron maiden daleko víc zapadal Clive se svým rychlým tempem a skvělými napády ( Gangland , run to the hills , genghis khan ). Škoda že musel IM opustit po tour 1982 ,( problémy s alkoholem ). Možná že ho vyhodil Steve Harris. Nicko je dobrej, ale do Iron Maiden se prostě podle mě nehodí ( měl zůstat u těch Francouzskejch TRUST odkud přišel!!!) . Clive byl v roce 2000 diagnostikovám na MS ( multiple sclerosis = roztroušená skleroza ). Je na voziku.... škoda, technicky byl podle mě lepší než nicko ( jeho sola taky stojej za to) ( jsou na Youtube) cuzz EL34

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: IRON MAIDEN

Příspěvek od mirekhk »

Dovolil bych si taky pár poznámek ........ IM poslouchám od svých mladých let a od prvního LP. Prvnch 5 alb mě "naučilo hrát" na bicí,nebot jsem denně drtil 3-4 hodiny své AMATI,se sluchátky na uších,poslouchaje IM. Naučil jsem se mnoho věcí nazpamět a časem se to i hodilo. Musím říci,že pro mě jsou oba bicmani dobří,ikdyž Clive Burr byl určitě techničtější typ ....... jen co dokázal zahrát klasikou na hi-hat ..... Myslím,že si jsou v podstatě ale hodně podobní. Oba svou hrou skvěle dotváří melodii a hudba IM bez bicích jednoho,či druhého ........ to už by nebylo ono,stejně tak bez Steve Harrise

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

JJ od Maidnů mám DVD Vison of The Beast a to je bomba. Stejně jako Nicko, ale musím souhlasit,že Cliff Burr měl techniku. Jsem jejich stálým fandou. :lol: Jen taková otazka, moc se v tomhle nevýznám, ale nezhraje Nicko takový spíš takový jazzovější rytmy?

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od mirekhk »

Poslouchám IM už více než 25 let :-) ...... Mě to ani nepříjde,že by byl jazzovější typ. Spíš si myslím,že ruce má i měl vždy o něco pomalejší a tudíž toho s nimi tolik nezahraje. V každém případě,je to člověk,který tam sedne jak prdel na hrnec ........ stejně jako dříve Cliff Burr. Ta změna při výměně bubeníka,podle mě nebyla až tak znatelná,či nějak citelně horší,či lepší ve prospěch,či neprospěch jednoho z nich.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od Pajas »

Míro podle čeho soudíš, že má Nicko pomalejší ruce ? :D


mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od mirekhk »

Pajas píše:Míro podle čeho soudíš, že má Nicko pomalejší ruce ? :D


Můžu ti říci,že toto byla skladba,kterou jsme po zábavách hrávali min. 2x za večer a ještě o malinko rychleji a byl jsem vždy KO :-) já to ted nemůžu najít ale ......... poslechni si Wratchild (a to není jediná skladba ve které Nicko "ojebává" hi hat) v podání jednoho,či druhého z některého živáku a rozdíl poznáš :-) Další věc : i breaky od nejvyšších tomů Nicko nedá v takové rychlosti,vždy si malinko pomůže,bud hned na začátku,nebo uprostřed ....... uleví si :-) jen co bude čas,pokusím se něco najít pro srovnání. Ale uznávám,že ten rozdíl asi nebude zase tak viditelný. Mám je rád oba,kluky bubenický :D

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od Pajas »

hele v 57 letech :arrow: klobouk dolů . A že si teď někde uleví, se dá docela dobře pochopit :D

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od mirekhk »

....... ani za mladých let to nedal stejně jako Cliff Burr ........... já si ulevuju už ted :lol:

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od Drumman »

Nad tim jeho rozestavenim ne jednomu cloveku zustava rozum stat :D
PS AMATI: Si pis Nicko je jazzovej hrac :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od Bobroněnko »

já nevim, já dycky považoval ty jeho "úlevný" brejky za plus a ozvláštnění (= nehraje to jako každej blbec, kerej má v rukách). a přijde mi, že hihat "ojebává" stejně, jako ride - a pochybuju, že by kdokoli řekl, že ojebává ride...

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od mirekhk »

Bobroněnko píše:já nevim, já dycky považoval ty jeho "úlevný" brejky za plus a ozvláštnění (= nehraje to jako každej blbec, kerej má v rukách). a přijde mi, že hihat "ojebává" stejně, jako ride - a pochybuju, že by kdokoli řekl, že ojebává ride...
Já v tom vidím také velké plus,breaky jsou mnohem zajímavější a dokonale "rozdrobené" a proto zajímavější. Taky se mi nelíbí jednotvárné,byt rychlé "sjezdy" po celé soupravě,to je bez nápadu.Ride určitě neojebává,to snad nemůže napsat nikdo,nebot právě ride je v jeho podání prostě boží. Nejsem hudebně vzdělaný,ale co zahrál Cliff Burr na hi hat jednou rukou,to Nicko nikdy na koncertech nehrál. Možná taky jen proto,že se šetřil :-)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od Bobroněnko »

tuším, že to byl Carter Beauford, kdo řekl něco ve smyslu "...nebaví mě hrát rovnou hihat..." :-) myslím, že s tím jak Nicko hraje ride, by to klidně mohlo sedět i na něj :-) mně prostě jako bubeník sedí :-)

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od mirekhk »

Bobroněnko píše:tuším, že to byl Carter Beauford, kdo řekl něco ve smyslu "...nebaví mě hrát rovnou hihat..." :-) myslím, že s tím jak Nicko hraje ride, by to klidně mohlo sedět i na něj :-) mně prostě jako bubeník sedí :-)

Ani mě nebaví hrát rovnou hajtku. Nickův styl mi taky moc sedí .......... už léta :-)

Odpovědět

Zpět na „Oblíbené kapely“