Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Co se komu líbí
Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Mě teda moc nebaví. Chybí mi ta MAIDENovská rozvernost - taková ta veselá bezstarostnost. Tohle zní jako vcelku tuctová rocková píseň. Akordový podklady pod nijak zvlášť uchvacující vokální linku.
Nick se dost šetří - jako ostatně dycky ve studiu. Naživo to bude určitě zajímavější. Ale je hezký, že jeho zcela typickej styl je tak nádherně patrnej. :)

Ale neztrácim naději. MAIDENi podle mě nevydaj vyloženě špatnou desku.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Nic moc. Ale poslední dobou jsem seznal, že Bruceovy songy, které vyráběli s RoyZem, mají možná ještě větší koule než ty mejdňácké. Takové alba Tyrrany of Souls nebo Balls to Picasso jsou nádherné. A mejdni nikdy nestvořili lepší song, než je Tears of the Dragon, ta píseň má všechno, co může v jednom songu být. I po stránce hudební, i náladové.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

six minutes to midnight v živým provedení je pěkně našláplá záležitost - mám to doma nahraný z kultovního pořadu z MTV, kterej se jmenoval Headbangers Ball - šel vždycky v neděli od 23:30, vždycky sem v pondělí pak přišel pozdě do školy 8) jaj to byly časy - Helmet, House of Pain, Pro-Pain, CRO Mags, Bio Hazard.......
stejně byla nejlepší ta moderátorka Vanesa Varwick - kdesi od ní mám podepsaný tričko, když jsme byl v 92 na GnR, Soundgarden a Faith no More (btw u Faith no More jsem slyšel poprvý DW v akci, na ten zvuk nezapomenu nikdy....)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

ty vole já mám snad periodu :D , takhle romanticko-retro-nostalgickej jsme už dlouho nebyl :D :D ale jinak nejsem tak starej 8)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

sasa píše:ty vole já mám snad periodu :D
to je možné, protože six minutes to midnight majdeni nikdy nevyrobili :mrgreen: když už tak ty minuty byly dvě.. :wink:

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

To saša:Teď ten pořad dávaj na MTV2 každý úterý od 22:00 :wink:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

no vidiš, six minutes, nebo six days, mám v tom bordel:-) tak nakonec to jsou minuty dvě :oops: :oops:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

fpoho..ale upřímně řečeno mě zrovna tenhle song nikdy naživo nechytl. aspoň ne tak jako Fear of the Dark nebo Hallowed by the Name..

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

sasa píše:no vidiš, six minutes, nebo six days, mám v tom bordel:-) tak nakonec to jsou minuty dvě :oops: :oops:
Myslíš jako "6 Minutes To Midnight" a "222 The Number Of The Beast", jo? :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

tak jsem slyšel nové album, a musím říct, že to je poprvé, co se mi líbí zvuk bicích mcbraina na studiovce :D je to všechno dle mého názoru o chlup pomalejší, než by mělo být, ale je to super.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Nové album se podle mě dost vydařilo. Rozhodně lepší než minulé a o něco horší než předminulé. Tzn. velmi dobrá práce!

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

taky myslim hodne kvalitni album asi nejlepsi od dob seventh son. Nicko je samozrejme precizní ale myslim ze na koncerte tomu dava dycky neco navic,
osobne ho povazuju za jednoho z best bubeniku soucastnosti, kam se na nej hrabe nejaky Portnoy a ja nevim kdo (osobne povazuju portnoye za podprumer) Nicko ma ve sve hre vzdycky nejake paradni napady a vubec je jeho hra vzdycky zajimava, napadita a neskutecna :twisted: nevim kdo by se mu mohl v soucastne tvrde muzice (i kdyz maiden hrali vzdycky neco special ani by se nedalo rict tvrdeho) vyrovnat
Proste na nej nedam dopusti :wink: Nicko rulez :twisted:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Nicko je super, o tom není pochyb. Velice se mi na novém albu líbí hlavně práce s hajtkou, je slyšet jen toršičku, ale občas ji šlape poněkud nepravidelně...když se do toho člověk zaposlouchá, starý dobrý Nicko revivalovým hráčům připravil dosti obtížnou kašičku :D

Ale když už jsme u toho, poslední dobou jsem koumal Bruceho sólové alba, např. Chemical Wedding. Všechny songy do jednoho zní na bicí ukrutně jednoduše, ale když si vezmete ty rytmy na kopák, které jsou strašně obtížně zahratelné tak, aby do té písničky seděly - ještě v souvislosti se šlapáním hajtky nechutné. Jako příklad bych uvedl skladbu Book of Thel, kde se ještě od zhruba 3:30 mění aranž a to, co začne potom, vypadá strašně jednoduše, ale je to nechutně složité :( A to ještě si vemte, že pan Ingraham hraje normálně latinu... :D holt tihle borci se nezapřou.

MadMax
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 10 led 2006 01:21
Bydliště: Olomouc, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadMax »

Můj názor je takovej, že není moc kapel jako Iron Maiden. Prostě ať se podíváš na jakej post chceš, tak tam najdeš pana muzikanta :) . Taky ještě aby ne, když hrají třetí desetiletí... Nico je sqvělej bubeník a musím jen souhlasit s lidma, kteří sem psali, že je prostě z těch, co mají svůj vlastní styl, zahraje naspeedovaný sypačky jako třeba Aces High stejně v klidu jako pomalý doprovody :) k akustickým skladbám jako třeba Journeyman z předposledního alba Dance of Death. Ale už dost vychvalování,co se týče novýho alba, měl sem tu čest slyšet 2 věci, ale nějak nevím, rozhodně kvalitní po hudební stránce ale nějak mě to nevzalo. Zkusím to doposlouchat všechno a dám vědět. Osobně sem možná zaujatej a IM sou moje srdcová kapela, ale tak kdo ji nemá, že? Rád bych si od nich něco v životě zahrál a aspoň na pár procent se přiblížil kvalitě, s jakou to hraje McBrain. Toť všo :twisted: , zedar.

orlikorel
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 22 led 2007 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orlikorel »

Je to první pořádnej metal co sem poslouchal... Vcelku mam jejich hudbu hodně rád kvůli melodiím a hlavně je to prostě klasika... Myslim že z tehdejšího NWOBHM je to úplně to nejlepší... Musí se ocenit kam až to dotáhli a na to že začínali v garáži a neměli v podstatě žádného produkčního, dokud si ho (v době kdy těhle skupin bylo děsně moc) sami neurvali... Právě o nich čtu knížku a sou to asi fakt super lidi a Nicko je nej... :wink:

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Ja to vedel, ze kdyz se na nas nedostalo o turne k A matter of life and death, ze nam to Maideni nejak vynahradej... :wink: Ostrava je sice trochu z ruky, ale to se nejak vyresi. Listek uz mam, ted jen cekat do cervna...
Podle toho co rikal Bruce v nejakym rozhovoru to asi bude super akce. Kua ja se nebudu moc dockat... :? :twisted:
Chysta se na tuhle akci i nekdo dalsi ze sferistu?

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

Samozrejme snad si je nenecham ujit :twisted: Uz sem si objednal listek tak cekam az mi dojde postou, uz vidim ty narvany bazaly :twisted: to bude parada :!: :D

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

já mam ostravu z ruky teda hodně :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: já tam chci taky :( :(

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Ja to mam vlakem 311 km s ctyrma prestupama. Ale takovouhle akci si nenecham ujit, ikdybych mel jit pesky :P . Snad se mnou pojedje i basak, tak se aspon nebudu ve vlaku nudit.
Jsem docela zvedavej na tu kapelu Harisovi dcery, co bude predskakovat. Od tech nic neznam, ale jestli je po tatovi, tak by to mohlo bejt fajn... 8)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

nejhorsi je , ze ty , co to nezajma to maji 50km - vlakem bez prestupu 2hodky , autem hodku a pul :twisted: :twisted: :twisted:
ne ze bych chtel provokovat...:-D

šNek
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 12 bře 2006 17:19
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šNek »

DoktorJazz píše: 50km - vlakem bez prestupu 2hodky , autem hodku a pul ..
huuuuu, to je fofr

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

DoktorJazz píše:nejhorsi je , ze ty , co to nezajma to maji 50km - vlakem bez prestupu 2hodky , autem hodku a pul :twisted: :twisted: :twisted:
ne ze bych chtel provokovat...:-D
njn, i primo u smatonejch Bazalu budou lidi, ktery to nezajima a budou to mit dvacet kroku od baraku. Hold to je otazka priorit...
Me to nevadi, alespon si udelam vylet (v Ostrave jsem uz dlouho nebyl). Ze je to daleko, to se neda nic delat. Stehovat se kvuli tomu nebudu - ja mam svy stredni cechy rad... :twisted:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

teda, ne že bych byl extrémně nadšen. nemám prachy. :cry:

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Tarkil píše:..i primo u smatonejch Bazalu budou lidi, ktery to nezajima a budou to mit dvacet kroku od baraku..
Treba moje holka :P ja to mam jednu zastavku trolejbusem..

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Bobroněnko píše:teda, ne že bych byl extrémně nadšen. nemám prachy. :cry:
Ja mam ten lupen taky zatim na sekeru. Ikdyz jesti udelam ve stredu zkousku z optiky, budu me to stat jen polovinu. Kdyz dam i matiku (coz bohuzel asi neklapne) mohl bych to mit zadarmo. Teticka me motivuje ke studiu... :)

Odpovědět

Zpět na „Oblíbené kapely“