Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Co se komu líbí
Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Nicko McBrain - IRON MAIDEN

Příspěvek od Tarkil »

Ja mam Iron Maiden moc rad, tak by me zajmaly vese nazory na tuhle kapelu. Popripade - Co rikate na dance of death? Jake album mate nejradsi? Jak hodnotite Nica? atd.
p.s. Vsem, kdo nevideli, vrele doporucuju Rock in Rio. Hezkej koncert v komornim prostredi pro par skalnich fandu :lol: se skvelim playlistem...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

"řadovky" vyjma 7th son nemám rád, připadají mi takové..umělé? zvukově. co se týka RiR, osobně si myslím, že je to jeden z nejlepších živáků, jaký kdy kdo vydal, hudebně, atmosféricky, vším. a pan Nicko McBrain je jedním z mých nejoblíbenějších, má jiný styl hry než většina ostatních metalistů.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

já jsem na Maidnech vyrůstal,ale ta doba je už pryč, teď jsem zase někde jinde. Ale občas si něco pustím. Je to moc inspirativní, maj výborný melodický linky.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Občas si poslechnu jejich první dvě alba, na kterých myslím ještě nezpívá Bruce Dickinson (jestli se nemýlím).

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Nic moc muzička pro Zlámiče, ale jak říká spolubydla: "Ajron Mejdn...celej tejdn" :D

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Tím -občas- jsem myslel -jednou za rok-

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medák »

Mám jedno oblíbené album, a to Killers, který jsem hodně poslouchal v mých metalových začátcích někdy ve 13 letech. (Byla to myslím první nebo druhá metalová kazeta, co jsem si kdy koupil).
Později jsem slyšel i další věci, ale už jsem z toho nějak "vyrost", takže mi to zas až tak moc neříká. I když kdybych si měl vybrat jednu klasickou heavy metalovou kapelu, byli by to Iron Maiden.

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Bobroněnko: asi chapu jak to myslis s tema radovkama, ale to je asi vec vkusu - jinak me se libjej vsechny desky, nejvic ale asi Brawe new world a Dance of death (titulni skladba s orchestrm je dokonala) a pak jeste best ofko - Best of the Beast...

drumm: nemylis se, zpiva tam Di Anno - z tech tri zeleznejch zpevaku asi ten nejhorsi, ale ty desky maj svy kouzlo...

Šeďa
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2005 13:48
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šeďa »

...nemusim... :(

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Na Iron Maiden jsem vyrůstal taky a musim podotknout že je to teda největší heavy metalová klasa no. Nej album jsou Iron Maiden, samozřejmě Best of Beast, Fear of the Dark, mě se osobně velice líbili i The X factor a Virtual 11, a Brave new World, jinak Dance of Death je slabota. Jinak bubeník Nicko je podlě mě bůh, hraje velice přesně a zajímavě, značně neokoukaně, myslím že je fakt špička.

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

Mne od nich staci Best of the beast :D

hanzsedlar
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 11 pro 2005 15:15
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanzsedlar »

Já miluju album Brave new world... jojo, nicko má specifický styl ale přitom se nijak vzlášť neliší od ostatních, skvěle si vyhrává s Ridem. Ale docela mě zklamali, jak hráli v Praze, tak tam nezazněla skoro ani jedna hitovka.... Za to ve Zlíně to stálo za to, na to sem tam čuměl jak malý děcko když dostane angličáka....

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Kdyz hrali v praze, tak tam par hitovek zaznelo. Ale playlist toho konzertu byl slozenej vyhradne z prvnich ctyr alb (bylo to k vydani early days). Proto nehrali fear of the dark, brawe new world a tak.
Ted machruju, ale taky sem to zjistil az po koncerte :wink:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

nooo.......Tak mejdni me moc neberou......obecne je metalaci hodne precenujou a opominaj podstatne dulezitejsi kapely, black sabbath a judas priest......No ale mejdnum se u nas f cechcach dari kuli chytlavejm melodiim no...Jinak rock in rio mam a nak moc se mi to nelibi,,,,,treba Stil reigning od SLAYERu se mi zda vic:D

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Tak samozřejmě Balck Sabbath je to nejzákladnější z doom metalu co existuje a o Judas Priest se není snad o čem bavit, ale fakt je ten že typický heavy metal je Iron Maiden, Judas Priest a Metallica ...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

metalika je trash, a iron maiden je spis na melodiich nez na riffech coz moc nesouhlasi s filosofii metalu....Treba takovy judasove sou riffovy jaxvine

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

tak sli chces trash tak jako kam se hrabe metallica na sepulturu no,podle me

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Souhlas to ROZHODNĚ ... a just vemu-li v potaz stará alba Sepošky jako např. Schizofrenia, Rising Hell, Slave Of God, etc ...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Na druhou stranu Master Of Puppets je podle mého hodně kvalitní záležitostí.
Sepultura je sice tH(!!)rash, ale má určitý tendence občas přecházet téměř do deathu.
Iron Maiden je zkrátka NWOBHM

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

stará sepultura je podle mě hodně death, v tý novější už to zase z toho trashe vybočuje i do jinejch stylů metalu. ty Judas Priest bych taky viděl jako základ spíš než Maideny.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Safra... Judas Priest a Black Sabbath jsou metal? To chcete říct, že jsem metalák? Já "jazzman"? Safraporte... :)

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

seš metalák,tak se podle toho chovej ! Neřilá se "safraporte", ale "k čertu!!!!" nebu "u ďábla!!!!!" :wink: :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

U ďábla!!!!!!!!!

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

DUMP píše:metalika je trash..
tohle rict na foru metallicy tak te zadupou. trash=odpad, thrash=styl metalu. rozumíme si?:) jinak považuju metallicu za jednu z nejlepších kapel, které kdy měly tu čest chodit po týhle zemi.

Still Reigning taky není špatné, ale po čase to začne nudit. doporučuju Rage: From The Cradle To The Stage.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

thrash = triskat, mlatit :)

Odpovědět

Zpět na „Oblíbené kapely“