Pink Floyd

Co se komu líbí
BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pink Floyd

Příspěvek od BLeviathan »

Floydi. Posloucháte je? Jakej názor na ně máte?
Co říkáte na hru Nicka Masona? pro mne je to jeden z největších vzorů pro to,jak hraje pro kapelu. Má šílenej tah...respektive všichni...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Dlouho mne míjeli, ale v posledních letech je "můžu" hodně. Také díky Filipovi Benešovskému, jenž pravidelně pořádá tuhle úžasnou show:
http://www.myspace.com/czechfloyd

Zrovna teď v pátek 31.8.2007 to bude v Žatci na Dočesné a podle Filipových slov půjde o naprosto největší a technicky nejpropracovanější show, jakou doposud dělal. O kvalitě provedení snad hovoří 2 ukázky z lednového vystoupení v Roudnici. Byl jsem tam a průběžně mi padala čelist!

Bohužel do Žatce se letos nedostanu, neboť sám hraji, ale mrzí mě to hodně.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

No,mě taky několikrát minuli,až poslední dobou co jsem viděl živák Pulse a slyšel High Hopes a další úchvatný kousky, tak je můžu taky hodně. Ten koncert má prostě energie na rozdávání, perkusák a bubeník tam dělaj rhytm tower, šlape to jako hodinky, nemluvě o Gilmourově hře na kytaru...prostě mazec!
Do toho Žatce bych rád zajel no...kurňa,kdyby byly prachy...

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Mimoto,teď jsem se dozvěděl že náš zpěvák jim tam dělá laser... :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jaký prachy, vždyť je to zadarmo! A když vyjedeš ráno, dostaneš se tam i stopem! A 10000 lidí se po vystoupení bude rozcházet až do rána, tak můžeš přežít u stánku :wink: High Hopes budou hrát také a má to být celé koncipováno právě s ohledem na Pulse.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd

Příspěvek od R - stick »

BLeviathan píše:Floydi. Posloucháte je? Jakej názor na ně máte?
...
Řekněte někdo o nich křivé slovo - a jsem váš smrtelný nepřítel ........... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

někde by tady o nich měl být starší thread .... Jinak fantastická a nadčasová skupina.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

floydy můžu pořád, je to super kapela, nádherně všechno do sebe zapadá a má to správný tah :D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

na Live 8 neměli konkurenci (ikdyž už nebyli komplet) a Nick Mason to krásně tlačí dozadu, prostě mňam

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Hlavně prostě podle mě tahle kapela má něco co spousta jiných,technicky vyspělých kapel nemá a to je srdce. Prostě hrajou ze srdce to co cítí a hrajou to skvěle.

Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pacho »

Na koncertě Pulse se mi Nick strašně líbí. Hraje perfektně a přitom neuvěřitelně lehce a uvolněně. Samozřejmě celý koncert je prvotřídní, navíc skvěle doplněný o světelnou show, psychedelické záběry na plátně(geniální High Hopes )a další...Neuvěřitelný zážitek, ostatně tak jako většina tvorby Pink Floyd

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Je hele, tu se mluví o Floydech, tady nemůžu chybět :P . Mám je moc rád, poslouchám je už moooc dlouho (Darkside sem znal zpaměti už když mi bylo tak 8 roků)... Co k nim dodat, geniální Watersovo nápady, k nimž z větší části udělal muziku Gilmour (teda když pominu rovněž skvělou, ale úplně odlišnou éru Syda Barretta)... Dnes už je moc neposlouchám, ale líbí se mi furt. V životě se mnou nic tak nepohnulo, jako The Wall - viděl jsem film, kde běžely všechny texty v titulcích - vždycky sem byl jinak zdechlej si to nějak překládat nebo co... Jinak někde jsem tu viděl tvrzení, že na Live8 nebyli kompletní, tak to bych si dovolil poněkud poopravit, protože vystoupení na Live8 bylo velkou senzací hlavně pro to, že se po asi dvaceti rokech soudních tahanicí znovu staří dobří Floydi sešli na jednom pódiu.
No a k Masonovi... Hraje si ten svůj bumčvacht a ono se to tam ale náramně hodí! Je to řekl bych velká škola, která ukazuje, jak se dá velkolepá muzika hrát jednoduše. Sice by to zahrál každej schopnej bubeník s prstem v prdeli, ale proč ne. Hraje to, co tam pásne a co jiného je úkol bubeníka? :)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

myslel sem nekopletní kůli Sidovi ne? :)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

BóĎA píše:myslel sem nekopletní kůli Sidovi ne? :)
Tak to se docela krutě pleteš - Syd Barret musel z kapely odejít kvůli problému s drogama, chlastem a psychickými problémy už při natáčení druhého alba A Saucerfull of Secrets. Nahradil ho D. Gilmour - a v této sestavě natočili téměř všechna svá alba. Syd se párkrát pokusil vrátit k hudbě- ale jeho psychické problémy mu to nedovolily. Jeho bývalí spoluhráči mu věnovali album Wish You Where Here (podle mého názoru to nejlepší, co natočili). Syd zemřel asi před dvěma roky.

Pacho
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 05 pro 2006 20:42
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pacho »

R - stick píše:
Tak to se docela krutě pleteš - Syd Barret musel z kapely odejít kvůli problému s drogama, chlastem a psychickými problémy už při natáčení druhého alba A Saucerfull of Secrets. Nahradil ho D. Gilmour - a v této sestavě natočili téměř všechna svá alba. Syd se párkrát pokusil vrátit k hudbě- ale jeho psychické problémy mu to nedovolily. Jeho bývalí spoluhráči mu věnovali album Wish You Where Here (podle mého názoru to nejlepší, co natočili). Syd zemřel asi před dvěma roky.
To nebylo myšleno vážně, tedy snad. :)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

aspoň sem si doplnil přehled, děkuju za objasnění

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Barrett podle mě patřil do šedesátých let a taky v nich zůstal. Pink Floyd ale šli dál. Wish You Were Here je samozřejmě jedno z nejlepších alb, stejně jako Animals a samozřejmě floydovská velká dvojka, Dark Side of the Moon a The Wall, myslím nejvýraznější a nejzlomovější alba této kapely. Neměli bychom samozřejmě zapomínat na velmi osobitou a pestrou éru trvající od A Saucerful of Secrets po Obscured by Clouds, ale mě osobně tyhle alba nikdy úplně nedostala, ale pozor, například živáky z dob, kdy vystoupení dělili na The Man a The Journey, vřele doporučuju.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Jo, to taky - ale bohužel ne moc známé (je to známější jako živý koncert Live In Pompei ) Jinak se Sydem jsem jednou poslouchal album od Roye Harpera (rockový zpěvák) - Syd na něm v několika skladbách hostoval - a pak vím, že ještě vydal nějaké kompilace. Ale to je bohužel vše. Jinak na to zmíněné album jsem nikdy nenarazil - akorát jsem to jednou slyšel - ale málem jsem si krupnul do slipů. Byla to fakt síla. Později jsem po něm pátral - ale na nic jsem nenarazil.

Jinak pro zaryté fanoušky Floydů je tady jejich stránka: http://www.pinkfloyd.cz/

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Jo - Kostko - kontrolní otázka - víš kdo zpívá skladbu Seamus na uvedeném albu?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Pes !!

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

R - stick píše:Pes !!
Wrightův, myslím, ne?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Jo, ten navyl živé vystoupení Live In Pompei. Byl to afghánský chrt Rogera Watterse. Ale těch psů bylo víc - prý na tom měl hlavní zásluhu nějaký oříšek D. Gilmoura, kdy vznikl vlastně nápad použít na jedné skladbě jeho velmi expressivní zvukový projev - no a ve studiu se to už domíchalo.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Tak nic no :oops:

lubosklaba
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 04 lis 2007 20:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubosklaba »

jedna z nejlepsich kapel spolu s Coldplay. Nejlepsi je cd Final Cut.

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd

Příspěvek od 001 »

Skvělé motivy, které je proslavily, ale někdy mi vadí pomalé nástupy skladeb a hudba někdy až moc jednoduchá. :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd

Příspěvek od Radim »

001 píše:Skvělé motivy, které je proslavily, ale někdy mi vadí pomalé nástupy skladeb a hudba někdy až moc jednoduchá. :wink:
Hehe, to mi v Tvém věku vadilo také a myslel jsem si, jak bych to s prstem v nose zahrál. Dnes bych byl šťastný, kdybych hrál aspoň tak "blbě" jako Mason (není to špičkový bubeník, ale má úžasný feeling).

Jinak nedávno jsem byl v Litoměřicích na české provedení Dark Side of the Moon (a jiných) a bylo to opět naprosto excelentní!

Odpovědět

Zpět na „Oblíbené kapely“