DREAM THEATER

Co se komu líbí
Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Bobroněnko »

<rejp>tak na druhou stranu, konečně budou mít pořádnýho bubeníka..</rejp>

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

Já si dnes to nové album poslechl..a nebyl jsem z toho 2xnadšený
DT jde zase jiným směrem to se dalo čekat..je tam víc umělých zvuků.
Zvukově jsou bici v pořádku,ale činely jsou v pozadí a chybí mě tam ty Mikovi splashe atd.
Hudba šlape skvěle ,kopáky s kytarovými rify taky,ale je to už jiné......čekal jsem ,že to bude jiné ale celkově mě to zklamalo.
Magnini je skvělí bubeník muzika šlape,ale já vidím problém v tom ,že už tam není nápadidost a spoluautorství Portnoyea to dělalo hudbu DT :D
Nevím do jaké míry do skládání skladeb Magnini zasahoval,ale je to hodně poznat..a o tom to je, ne jen kdo to zahraje ,ale kdo to především vymyslí:)
je to jen můj názor.
Až uslyšíte sami tak napište dík :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Bobroněnko »

Já si to shodou okolností včera poslech poprvý a dojem mám naprosto opačnej. Mangini to zahrál tak nějak po portnoyovsku (takové ty jeho klasické "vzdušné" pasáže s cinkajícím ridem) ale přidal nad to ještě jednu vrstvu. Činely jsou hodně potichu a je spousta pasáží, kde se krejou s jiným nástrojem (klasicky On the Back of Angels, kolem druhý minuty, kde kopáky riffujou s Petruccim a čína s Rudessem). Je to naprosto neuvěřitelná jízda. Neměl jsem nikdy DT rád pro jejich prvoplánovou složitost, ale té desce nechybí ani silné melodie a příjde mi, že ty pasáže, kde se všichni vyblbnou, teď dostaly úplně jiný drive, jakoby konečně mohli udělat opravdu to, co chcou - začátek Lost not Forgotten je toho zářným příkladem a to metronomický riffování potom...málem jsem si včera v buse prostě uchcal, těším se na druhej poslech.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od BóĎA »

pete77 píše:Já si dnes to nové album poslechl..a nebyl jsem z toho 2xnadšený
DT jde zase jiným směrem to se dalo čekat..je tam víc umělých zvuků.
Zvukově jsou bici v pořádku,ale činely jsou v pozadí a chybí mě tam ty Mikovi splashe atd.
Hudba šlape skvěle ,kopáky s kytarovými rify taky,ale je to už jiné......čekal jsem ,že to bude jiné ale celkově mě to zklamalo.
Magnini je skvělí bubeník muzika šlape,ale já vidím problém v tom ,že už tam není nápadidost a spoluautorství Portnoyea to dělalo hudbu DT :D
Nevím do jaké míry do skládání skladeb Magnini zasahoval,ale je to hodně poznat..a o tom to je, ne jen kdo to zahraje ,ale kdo to především vymyslí:)
je to jen můj názor.
Až uslyšíte sami tak napište dík :D
myslim si, že seš až moc zaujatej

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

zaujatej né jen srovnávám a nejsem sám,kdo tvrdí co jsem napsal,ale chápu na sféře je to jinak..proto jsem psal at ti co si to poslechnou a napíší jak se jim to líbí.
Magnini je možná lepší bubeník než Portnoy,ale když sleduješ něčí tvorbu tak dlouho ják já Portnoye tak je jasné,že mě nenechá chladným to nesrovnat :D
Ale jak jsem už psal je to jen můj názor,nikomu ho nenutím..chtěl jsem se o to s vámi veřejně podělit :) ..ale i přes ty kabely tuším ,že o můj názor tu nikdo nestojí :( ..ale co už jsem si tady zvykl..co člověk to názor je mi to jasný :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od tomcorn »

pete77 píše:zaujatej né ......,ale když sleduješ něčí tvorbu tak dlouho jako já Portnoye tak je jasné,že....
...jsi zaujatej :lol: :wink:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

tomcorn píše: ...jsi zaujatej :lol: :wink:
nejsem z těch fanoušků co DT bez Portnoye nemůžou poslouchat..já to Mangini přeji hraje dobře :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Bobroněnko »

kurňa, eště aby to nehrál dobře.

jozkosimurda
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2011 17:02

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od jozkosimurda »

album na prvé počutie fajn.. tie vyhrávky tak typické pre DT tam sú a znejú dobre :) Spev je tak isto dobrý, ale trošku mi tam chýbajú backing vocals, ktoré boli na predchádzajúcich albumoch.
Podľa mňa výborne znejú Petrucciho gitary :)
jedna vec, čo mi tam naozaj vadí, je zvuk bicích.. Prídu mi nevýrazné, tie činely úplne zanikajú. V podstate akoby tie bicie boli v úzadí pred ostatnými nástrojmi.
Keď si ten zvuk bicích porovnám napríklad s albumom Systematich Chaos, tak je to 1 a 100...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

jozkosimurda píše:album na prvé počutie fajn.. tie vyhrávky tak typické pre DT tam sú a znejú dobre :) Spev je tak isto dobrý, ale trošku mi tam chýbajú backing vocals, ktoré boli na predchádzajúcich albumoch.
Podľa mňa výborne znejú Petrucciho gitary :)
jedna vec, čo mi tam naozaj vadí, je zvuk bicích.. Prídu mi nevýrazné, tie činely úplne zanikajú. V podstate akoby tie bicie boli v úzadí pred ostatnými nástrojmi.
Keď si ten zvuk bicích porovnám napríklad s albumom Systematich Chaos, tak je to 1 a 100...
To jsem rád ,že to tu nepíši jen já o těch bicích :D

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Tarkil »

Mám za sebou jeden zběžnej poslech při sekání trávy. Bude to chtít poslechout v klidu, ale už první dojmy jsou hodně silné a kladné. S těma bicíma mi to tedy nepřijde. Jasně Mangini to nemá tak namlaskaný jak Portnoy na systematic chaos, ale to je věc vkusu. Že by tam byly bicí málo mi taky nepřijde. Plechy nejsou možná tak vyrázný a taky zněj jinak (aby ne, když je to jiná značka a hraje na ně jinej bubeník), ale není to nic co by mi vadilo. Muzika mě baví a Mangini hraje neskutečně. Uvidíme po naposlouchání, ale už teď je jasný, že jde o sakra dobrej kus muziky!

P.S.: Schválně jsem si po sobě pustil druhej song z nové desky a pak Dark Eternal Night. Jasně ve druhé jsou bicí výraznější (myšleno hlasitější), ale upřímně plechy tam sou možná tišší než u Manginiho...

jozkosimurda
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2011 17:02

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od jozkosimurda »

Absolútne súhlasím s tým, že Mangini hrá neskutočne. Musím povedať, že ten album ma baví a určite bude výzva sa učiť aspoň z časti (keďže nemám ani sadu a ani schopnosti ako Mangini :D ) zahrať niečo z nového albumu.
Je pravda, že Systematic Chaos bol aj podľa mňa až moc, ale schválne som uviedol tento úplne opačný príklad. V niektorých častiach skladieb na novom albume proste tie bicie splývajú až zanikajú... ale napokon možno to bol aj ich zámer v štúdiu a preto to je, tak ako to je :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

možná jim to na studiových monitorech hrálo lepší:)a nebo si to dříve Portnoy prosazoval,aby byli bicí vždy víc slyšet..mě to tak s ostatních alb připadá

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

přečtěte si tenhle článek
http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 1825130184
kytarista s Brazilského DT tribute zjistil ,že nové album je uděláno ve stejných postupech jako album Images and Worlds :D
neví jestli je to schválně nebo jen náhoda :D
i Portnoy se k tomu na jeho forum vyjádřil ..že jestli je to záměr tak je to úžasné :D
Já si toho vůbec nevšiml ty starší alba nemám nijak zvlášt naposlouchané

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Kryštof »

Me na tom albu bavi jen par pisnicek, bici se mi zdaj min hlasity a jak nekdo dobre poznamenal, ze nema po poslechu chut sednout za bici a cvicit. A taky jsem slysel ze mangini nezasahoval do tvorby skoro vubec, a urcite se mi to nezda originalni, originalni bici si predstavuju treba jako v great debate, nektery instrumentalni vyhravky jsou navic vylozene nesmyslny, jinak se mi to dost libi. :)

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Jirka Michalik »

Tak Dramatic Turn of Events mě hodně zklamal... Čím víc to poslouchám, tím větší tam slyším rozdíl oproti dřívějším deskám... Mangini mi přijde jako celkem sympaťák a určitě je to dobrej bubeník, ale prostě ty bicí se mi na tom nelíbí, ani zvuk a ani to, co hraje...

A přesně jak tu už někdo psal, pár songů je tam dobrejch (On the Backs of Angels, Bridges in the Sky a Breaking All Illusions), ale ten zbytek je prostě nuda... a celkově mi to album dost připomíná LaBrieho sólový projekt, a to se mi nelíbí... dokonce i zvuk rytmický kytary mi přijde o dost horší než např. na BC&SL...
Ale abych pořád jenom nekritizoval, jsou tam pěkný klávesy, ale zase, rozhodně se to nedá srovnávat se Scenes from Memory nebo Six Degrees of Inner Turbulence...

Prostě je hodně znát, že tam Portnoy chybí, nevím, co si ti ostatní tam vůbec mysleli, že dokážou bez něj... (dokonce i ten cover-art, klidně by na něj seděl titulek "photoshop fail" ... To křídlo co tam kouká, to tam fakt bejt nemělo, to je jak pěst na oko... oproti coveru např. Systematic Chaos je to velmi slabý.)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

Prostě je hodně znát, že tam Portnoy chybí, nevím, co si ti ostatní tam vůbec mysleli, že dokážou bez něj...


jj,souhlas a proto tvrdím každej není nahraditelnej,ale co se dá dělat :( bylo jasný ,že to bude jiný a Mangini hraje a myslí jinak :D
Mike je aktivní neboj sleduj jeho kapely: Adrenaline Mob a Flying Colours a ještě jeden projekt s Johnem Sykesem s Whitesnake

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Kryštof »

Musim rict, ze po 2 mesicich poslouchani na to mam uplne jinej nazor, zvuk bicich je fakt totalne sterilni, ale deska je povedena, vypichnul bych treba intro lost not forgotten, zacatek on the backs of angels kde hraje s klavesama i kytarama najednou a uplne jiny rytmy. Taky se mi libi instrumentalni sekce v Outcry. Naopak treba build me up break me down jsem uz vymazal, stejne tak tu klavirovku co ma suplementovat Wait for sleep to jsou nuda na entou jak text tak hudba.. Instrumentalne je to cely samozrejme perfektni. Mozna z toho ale nejsme tak odvareni protoze uz tam neni slyset ten Portnoyuv zvuk.. Hodne lidem co jsem koukal se deska moc libi.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Bobroněnko »

já bych si dovolil tvrdit, že kdyby si mangini namlaskal bicí tak jak to dělal portnoy, jsou z toho všichni posazení na prdel. má jinej zvuk, no. mně se třeba líbí, šroťák neskutečně píše. btw, zkuste si na youtube najít samotný bicí stopy, je to totální náser, co všechno se v kytarách a klávesách ztratí..

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

jj,najdu si to

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od BóĎA »

[video][/video]

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Jirka Michalik »

Jo, když to člověk naposlouchá, tak to album není zas tak špatný, ale trvá to trochu dýl než u ostatních alb... je holt trochu zvláštní, ty elektronický bicí tam, hlasový syntetizátory atd... ale třeba Breaking All Illusions je fakt dobrá skladba...

Odpovědět

Zpět na „Oblíbené kapely“