DREAM THEATER

Co se komu líbí
Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

trochu offtopic ale nechce se mi zakládat nový téma ale znáte Riverside?

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Tyjo teď dreamové vydaj nové album, až si koupíte nebo přepalíte řekněte své dojmy. Já ho už mám a je geniální... :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Já už ho mám tak týden, je dobré, ale nic objevného. Opět ale Portnoyův zvuk nemusím a myslím si, že by to šlo zahrát líp...Harrisonův styl se mi líbí víc

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od xdust »

Bobroněnko píše:Já už ho mám tak týden, je dobré, ale nic objevného. Opět ale Portnoyův zvuk nemusím a myslím si, že by to šlo zahrát líp...Harrisonův styl se mi líbí víc
Harrisonův styl? Jsem se nějak ztratil... to je kdo?
Nové album Dreamů mám a docela se mi líbí. Akorát se mi zdá, že je jednodušší oproti starším, ale vůbec mi to nevadí. Dream stejně jako kdysi Nightwish chce hrát hudbu, která se bude líbit většímu okruhu lidí (můj nepodložený názor).
Jinak od Portnoyovy party se mi líbil taky Liquid Tenssion Experiment...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

Gavin Harrison = bubeník Porcupine Tree = velmi zdatný konkurent Portnoye/DT

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Mě na DT vadí to, že prostě vykrádaj a ani se za to nestydí. doslovné citace textů PF, songy vracející se na třech albech v jiné podobě, na Octavariu These Walls naprostá vykradenina Linkin Parku - From The Inside, další song jako by z oka vypadl U2...takové Change of Seasons bylo naprosto geniální, ale tohle mě fakt sere.

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Hele na tomhle nejnovějším albu je asi pět geniálních skladeb a ostatní je krádež diskotékových frází pro rádia ( viz. Prophets of War), ale tak to ostatně dělaj DT už hodně dlouho, akorát že počet skladeb pro rádia a podobnejch sraček se bohužel pořád zvyšuje... :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

BóĎA píše:Gavin Harrison = bubeník Porcupine Tree = velmi zdatný konkurent Portnoye/DT
Konkurent? Ani omylem, Harrison je o hodně pater výše coby Muzikant!

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

já to nechtěl napsat tak natvrdo

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

já to chtěl říct, ale už sem to říkal mockrát :-)

gorgon
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2007 19:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gorgon »

Vy jste všichni takový chytráci :wink: . DT jsou prostě nej už jenom díky jejich stylu - to vaše vykrádání je prostě výsměch všem ostatním kapelám, že to taky zahrajou a ještě líp. A že sou to machři liboví?? A co, taky bych byl, mít za sebou to co oni :P
Pro ty co ještě neslyšeli nic z novýho alba:

P.S.: když byla řeč o vopakování starších věcí, tak návaznost: Home (scenes from memory) - Metropolis pt1 - Dance of eternity je podle mě velice efektivní. Pusťte si to za sebou a tu 7mi letou propast tam skoro nepoznáte :wink:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

:D :D

Jimmyz
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 05 zář 2007 14:47

Příspěvek od Jimmyz »

jj souhlasim, nový album se mě líbí a ty skladby takové ty pro rádia tam byli u DT vždycky snad kromě ACOS :D a myslim že se ani moc nezvyšuje, taky každý má jinej názor na to co je taková ta konzumní písnička a někomu písnička připomíná tohle a tamhle to. Jo a These Walls se tedy opravdu nepodobá From The Inside, myslim že ani trošku

Lahoda
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 05 lis 2007 14:27

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Lahoda »

Nutí mě to i takhle zpětně reagovat. K tomu vykrádání... já si spíš myslím, že v dnešní době dělat čistě autorskou hudbu je zhola nemožné. Je tu prostě moc okolních vlivů, to že se některé nápěvy nebo akordové postupy opakují u více kapel je asi normální. Na A Change of Seasons DT ukázali, jak se dají osobitě zpracovat staré skladby určitých "zásadních kapel". Dream Theater vidím tak, že se prostě sešlo pět extra dobrých muzikantů, 3 z nich spolu hrajou snad od střední školy a podle toho vypadá jejich hudba. Podle mě je to po technické stránce možná i absolutní vrchol. V jejich častém opakování určité melodie bych tedy neviděla nic špatného, naopak mi přijde velmi zajímavé, jakým zpusobem si třeba v rámci jednoho alba pohrávají s jednou melodickou sekvencí a pokaždé ji hrají odlišným stylem. To mi připadá super v tom, že jednu věc dotáhnou hned několikrát k dokonalosti. Je pravda, že poslední dvě desky už jdou trochu mimo mě, protože mě přešla chuť se prokousávat možná už přetechnizovanýma skladbama.

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od 001 »

Bobroněnko píše:Mě na DT vadí to, že prostě vykrádaj a ani se za to nestydí. doslovné citace textů PF, songy vracející se na třech albech v jiné podobě, na Octavariu These Walls naprostá vykradenina Linkin Parku - From The Inside, další song jako by z oka vypadl U2...takové Change of Seasons bylo naprosto geniální, ale tohle mě fakt sere.
Proč by se za to měli stydět, když je výsledek mnohem lepší. Např change of seasons to je z poloviny převzatý. Např. Od puprlů, zepelinu, floydů toho berou hodně, ale nevadí mi to.
Mezi mý nej alba patří When the dream and day unite, Train of thought, Scenes from a memory, Learning...

Nejvíc měě ohromuje, že si Portnoy dovolí zakomponovat do doprovodů rytmus morseovky pod kterým se skrývá nějaká věta :) kdybych to nečet ani to nepoznám

Tohle je jedna s kapel jejíž tričko mě nosit nikdy neomrzí...ale zpěvák LaBrie by si měl dát pozor aby nesklouzl do popu

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od BóĎA »

001 píše: Proč by se za to měli stydět,když je výsledek mnohem lepší...
muzikantsky možná,ale kopírovat umí každej, nehledě na to, že původní kapely v tom maj kus toho srdíčka žejo

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od 001 »

Tak já nevím jak se tohle dělá, ale myslím že se museli původní kapely zeptat a možná jim něco zaplatit ne?
Já taky občas něco složím, a nevadilo by mi kdyby to někdo vylepšil a přehrál ještě líp kdyby tam uvedl moje jméno. A navíc DT to nijak netají.
V autorských právech se moc nevyznám tak mě opravte kdybych plácal. Každopádně si myslím že i slavný kapely mají právo si přehrát písničku která se jim hodně líbí, protože většina menších kapel hraje tu a tam něco vzatýho. :wink:

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Jirka Michalik »

Pro mě jsou Dream Theater nejlepší skupinou co jsem kdy slyšel... když jsem je ještě neznal tak to byli Threshold (taky super) a předtím Dragonforce...
Technicky jsou na tom všichni výborně, ale hlavně ten jejich styl muziky mi prostě absolutně vyhovuje... na období to nějak nerozděluji, moje nejoblíbenější album (jak jinak) je Images and Words (1992), ale Awake (1993) vůbec nemusim... nejoblíbenější song (samozřejmě) Octavarium (2005)... když si Octavarium pustím, vždycky mě to alespoň v jednom místě chytne za srdce a zamrazí v zádech... pro mě je to dokonalost sama... a Systematic Chaos mám i tričko, takže asi víte, co si myslím o jejich novodobý tvorbě :)
Co mi trochu vadí na Portnoyovi je, že nosí hip hop oblečení :lol: ale jinak je to pro mě absolutní hudební vzor... několikrát říkal jako kluk, že jednou bude jako 2. Neal Peart, ale podle mě se teď Peartovi zdá o tom, že by byl jako Mike Portnoy :lol:

a jak jste tady mluvili o vykrádání, tak ty linkini mi přijdou oproti These Walls jako úplný $#@!... podobnej mi přijde trochu možná ten riff na začátku, jinak je ta skladba úplně o něčem jinym... měli byste se mrknout na tohle a related videos, holt se ta podobnost stává a třeba o sobě ty skupiny ani navzájem neví...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

1.7.2009 budou DT v Budapešti kdo jede????????????

Kuba2684
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 13 říj 2005 21:55

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Kuba2684 »

opravte mě, jestli se mýlím, ale znamená tohle, že budou v Praze? :)

http://www.bravewords.com/news/108375

To by bylo hodně dobrý

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od myša »

Kuba2684 píše:opravte mě, jestli se mýlím, ale znamená tohle, že budou v Praze? :)
Ano... Velmi!

Kuba2684
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 13 říj 2005 21:55

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od Kuba2684 »

Mají to i na stránkách. Tak to je úžasný

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

jááá jedu kdo další?????????????????????

TBTomas
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 01 říj 2006 13:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od TBTomas »

Mnichov..?

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DREAM THEATER

Příspěvek od pete77 »

TBTomas píše:Mnichov..?
PRAHA nééé

Odpovědět

Zpět na „Oblíbené kapely“