Rada s nahravanim bicich doma

to je dřina
Odpovědět
Amalah
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2011 18:35

Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od Amalah »

Hledal sem jak se dalo, ale vlastne jsem to co jsem potreboval vedet nenasel.

Je mozne ze uz se to tu omejvalo stokrat , ale s cistim svedomim muzu rict ze sem hledal. A fora jsou snad od toho aby se lide ptali a dostavali odpovedi.

Takze chtel bych nahravat kapelu basa,kytara,zpev a bici. Uz sem si to dost rozmejslel jak to udelat s tima bicima. Mam d 112 na kopak, shure m57, virbl potom tri d40 na tomy( to sou nejaky shitky) a dva kondenzatorovy overheady ( ted nevim co jsou zac) to mam celkem 7 mic. Myslel sem ze bych to udelal tak poridil bych si externi zvukovku nejspis http://www.music-city.cz/m-audio-fast-t ... -9370.html ktera ma uz v sobe predzesilovace a pres usbcko do pocitace uz jen do cubasu.

Ted bych prosil vsechny pro a proti co mate k tomuto tematu. Dik

Uživatelský avatar
DeathLife
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 06 kvě 2009 00:40
Bydliště: Uherskohradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od DeathLife »

otázka je také jestli to budeš nahrávat vše dohromady nebo každý nástroj zvlášť.Popřípadě jestli jednotlivé mikrofony například na virblu a kopaku budeš chtět zlávšť do stopy aby sis je mohl potom upravovat hlasitostně nebo jakkoliv jinak.

Amalah
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2011 18:35

Re: Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od Amalah »

prave ze to chci zvlast, kazdej mic svoji stopu

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od Hugo Bos »

Ono nahrat to neni takovej problem....spiš je otázka budoucího mastrování, ktery udela hrozne moc....tzn softwarove to nejak podchytit

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od onehalph »

Ja myslim, ze Hugo chtel spis napsat michani - a nasledneho masteringu - nejsou to ty same veci :-) Pri michani se pracuje s vicestopym zaznamem a u masteringu uz se smichanym stereo materialem .... a obecne by se dalo rict, ze masteringem neudelas zazraky na spatne zahranym, nabranym a smichanym materialu ... a na druhou stranu vyborny mix uz "temer" zadny mastering nepotrebuje - berte s rezervou - pisu to zamerne v takove extremni souvislosti. :-)

Co se tyka te zvukovky - neznam ji - obecne jsou veci od Maudio spise prumer - leckdy spis podprumer - to neni nutny rozebirat ... ja mam trosku strach, jestli to vubec dokaze nahravat pres USB tech 7/8 stop zaraz - to by me docela zajimalo (z hlediska prostupnosti dat tim portem). Ja nahravam obcas nejaky veci a nejvic podcenovana vec (v amaterskych podminkach) je akustika mistnosti ... kdyz mas akusticky dobre poladenou mistnost, dobrej nastroj a nehrajes uplne mizerne, tak se nejlip osvedcuji tzv. room majky - to Ti da jeden stereo naber, ke kteremu pak jen dle potreby pridavas ty close mics (blizko umistene mikrofony) dle potreby + samozrejme i druhy stereo naber z overheadu ... ono jde i hodne o to, na jaky styl muziky to chces - jinak se zvuci a nahrava metal, jinak jazz - to, co jsem popsal je vhodny tam, kde bys rad zachoval akustictejsi zvuk sady ... poslechni si nejaky veci u nas na http://bandzone.cz/mashymuxx - to je cely nahravany u nas na zkusebne (kterou mame ale docela dost akusticky poresenou a rozhodne je to ze vsech zkuseben, kde jsme doted hrali - a ze jich bylo - nejlepe hrajici prostor). Jinak na youtube najdes strasne moc instruktaznich videi, jak treba ty majky umistovat a tak ...

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od VladikS »

Tak já mám zase ten názor, že nejvíc dělaj náběry, takže to chce perfektně pořešit zvuk každýho tomu, virblu, kopáku, tak aby byl zvuk co nejvíc "hotovej". Rozhodně neni dobrý si myslet, že se to pak v počítači nějak vytáhne. Samozřejmě se s tim daj dělat divy, ale nikdy nevykouzlíš co tam neni už na začátku.

Nebo je pak do tvrdý hudby taky řešením přemapovat stopy hotovejma samplama, ale pokud chceš doopravdy realistickej a živej zvuk tak to chce nechat živej zvuk nástroje...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od Hugo Bos »

Ano ano ano...
Ale moje doměnka je, že pokud člověk nemá moŽnost profi nahrávky a nástroje, tak hodně udělá máster....
Nevím čim to je, ale z docela dost studii, nechci říct "profi" protože těch je asi málo...ale průmĚrných studii, ikdyž se snaží vzít zvuk jakkoli profi, tak i pŘesto, Že je třeba čistý, tak tomu chybí ta "hmota"....tím padem, mám pocit, že právě master udělá hrozně moc...
Je to jen můj pocit, ale právě konečnej master, dodá tu hmotu...upraví výšky a basy a všechno to spojí do sebe a vytvoří tu "hmotu", že člověk neslyší jednotlivý nástroje, ale slyší muziku, kterou by mohl krájet...
proto mi přišlo, že nahrát se dá v průměrným studiu, ale za master si stojí připlatit a hodit to do nějakého dražšího profi studia
to onehalph: fakt jsem myslel master :)

Tedy moje teorie je, že by mělo cenu, to průměrně nahrát - tzn. na stopy, průměrné mikrofony a zvukovku, a pak si zaplatit za master
Podle mě, na to, abys udĚlal kvalitní náběry, bys musel mít vybavení za strašnĚ moc peněz, který tady nikdo na zkušebně jen tak nemá...proto kvalitní náběry jenom v dobrym studiu a nemáš šanci na průměrny mikofony , zvukovy a kabely udělat kvalitní náběry... Jasny vysledek je samozřejmĚ dobrý náběry mix a dobrej máster...
Ale kompromis mi přijde, ušetřit tím, že si to nahrajeŠ sám, popř. v levnějšim studiu a na máster to dáš do profi studia, aby dotoho dali více života....
pokud nemአprachy na to, dát to vŠechno na práci do fajn studia
Mluvim jen ze zkuŠenosti, že jsem doufal, že dobrý náběry udělaj hodně a dali jsme za samotnou nahrávku dost peněz, ale výsledek pak stejně nebyl, takovej jakej bych si pŘedstavoval, protože neuměli udĚlat master

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nahravanim bicich doma

Příspěvek od VladikS »

Přesně podle postupu co říkáš právě nemám moc dobrou zkušenost. Náběry a mix jsme udělali zalevno v diy studiu kámoše za 5 tisíc a potom se to poslalo na master za 9 tis. No a vylez z toho zvuk, kterej sice nebyl úplně zlej, ale nebylo to prostě ono. Bylo to takový chemický, nepřirozený, jednotlivý nástroje tenký.

Ale je pravda, že v amatérských podmínkách záleží na úpravách v počítači hodně, ale spíš bych viděl to hlavní v mixu a ne v masteru. Ve chvíli kdy už je smíchanej amatérskej mix se tomu fakt nedá pomoct.

A taky každej si pod pojmem amatérský náběry představí něco jinýho, někdo prostě jen přidělá mikrofony a má hotovo a někdo si s tim pohraje, udělá náběry a zní to jak hotová nahrávka :-)

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“