Docílení konkrétního zvuku

to je dřina
Odpovědět
myspik
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 22 zář 2011 22:35
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Docílení konkrétního zvuku

Příspěvek od myspik »

Zdravím

Možná jsem už tisící člověk co se tu ptá na nějaký určitý zvuk nástroje, jak ho docílit..
Během několika týdnů se odebereme s kapelou do studia a já bych se chtěl optat je-li možné docílení tohoto zvuku kopáku a virblu?


Jak přesně naladit či nazvučit? Virbl budu mít DW collector´s 14" a kopák mám ze série Mapex M-birch 22x20.
Bude třeba na sejmutí kopáku použít tzv."SUBKICK" ?

A další dotaz je, že bych se rád optal na změny tempa v písničce, jak se to ve studiu nahrává. Poněvadž se tempa v písničce střídají zhruba 3x... (bpm 156 - bpm 190) Zahraje se to najednou bez "clicku" jak to bubeník zahraje..a nebo se každá pasáž nahraje zvlášť?

Předem děkuji za odpověď

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Docílení konkrétního zvuku

Příspěvek od tomcorn »

Můžes si vzít jakýkoliv kopák, protože v nahrávce je na 10000% použit triggerovaný sampl :wink:. U virblu si nejsem tak jistej, ale na 99% to bude hodně kompresenej živej + sampl.
Co se změn tempa týče, v nahrávacích prorgamech (třeba typu Nuenda/Cubase/čemkoliv...) se normálně dělá tzv. TEMPO TRACK, což ti dovolí udělat za sebou libovolné změny tempa v přesně nastavených místech.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Docílení konkrétního zvuku

Příspěvek od sasa »

jo jo, to chce amátky a trigry:-)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Docílení konkrétního zvuku

Příspěvek od Žilkoslav »

Dneska se triggeruje, dřív Bonham nahrával na chodbě jakéhosi zámku a zvuk jeho bicích utrhne člověku prdel od těla. Nejlepší je bicí naladit tak, aby zněly, potom najít akusticky vhodnej prostor ...anebo bicí natriggerovat. :D

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“