cubase-nahrávání bubnů

to je dřina
Odpovědět
vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

cubase-nahrávání bubnů

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ahoj, prosim všechny kdo by mi mohli nějak poradit tak at poradí.
Včera jsem si koupi 2 mikrofony k nahrávání bubnů s tim že jeden mam na kopák a druhej na zbytek soupravy.
propojil jsem je se zvokovkou (lexicon lambda) a zvukovku s compem. v tom by problém bejt neměl.
jenže ted nevim jak dál v cubasovi. když dam file-new project, tak pak mam na výběr z tohohle:
-empty
-16 midi tracks
-cubase synths on instrument tracks
-mstering setup
-podcasting.
co z toho mam zvolit nebo popřípadě co jinýho mam dělat?

děkuju moc

Vojta

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: cubase-nahrávání bubnů

Příspěvek od Žilkoslav »

Zvol Empty, potom vyber adresář, kam se ti budou ukládat nahraný stopy a projekty. Zobrazí se ti plocha s časomírou a ovladači, na krajní (modrou) plochu po levé straně klikni pravým myšítkem a zvol "Add Track", načež ti vyskočí volba zda chceš přidat stopu mono, nebo stereo. Zvol mono a uprav vstup (na panelu vlevo je vstup a výstup - in, out). Měl by sis přidat vstupový kanál mono, aby ti ze zvukovky do programu vůbec nějaký signál šel. Na horním panelu si najeď Devices -> VST Connections, vyskočí na tebe tabulka do který přes pravý tlačítko přidáš "Add Bus" -> Mono In. Potvrdíš OK a v levém panelu si na vstupu zvolíš "Mono IN".
To samé pro druhou stopu, akorát si musíš přidat ještě jeden mono kanál "Add Bus" -> Mono In 2. Takže budeš postupovat přesně tak jak jsem popsal. Akorát přidáš další Mono kanál.
Mně to takhle funguje, takže věřím, že by to takhle mělo fungovat i tobě. :wink:

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: cubase-nahrávání bubnů

Příspěvek od Šupi »

No Cubase je celkem oříšek...ale je o tom spousta různejch seminářů ;-). Zrovna včera jsem na nějakej koukal, ale už nevim kdy a kde :(...zkus zagooglit...určitě něco objevíš :).

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: cubase-nahrávání bubnů

Příspěvek od Šupi »


vojtechkrupicka
Diskutér Sféry
Příspěvky: 115
Registrován: 06 čer 2010 17:57

Re: cubase-nahrávání bubnů

Příspěvek od vojtechkrupicka »

ahoj, super děkuju moc. už mi to jde.
ještě bych se ale chtěl zeptat ohledně nahrávání činelů. potřeboval bych aby byly slyšet míň ale kotle aby zůstaly stejně.
ted mam mikrofon cca metr před soupravou. myslíte že když bych ho dal někam níž za sebe tak že by nebyly činely tolik slyšet?

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: cubase-nahrávání bubnů

Příspěvek od Squeez »

Bacha, nikdy jsem bicí nenahrával - Jak ale určitě víš, pozice mikrofonu má strašně velkej vliv, tzn. zkoušej experimentovat, přece jen to obnáší jen posouvání stojanu. Zkoušej i různý pekelný směry, jako třeba pod činely směrem k virblu mezi kotel a tom např., tak se třeba nahrává jedním mikrofonem jsem koukal.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: cubase-nahrávání bubnů

Příspěvek od Sheafraidh »

Šupi píše:No Cubase je celkem oříšek...
To docela je - me k jeho pochopeni pomohlo nahravani bicich s pouzitim MiniDisc rekorderu. Pak jsem pochopil, k cemu ze tam ty veci vlastne jsou...
Pokud by ti Cubase nevyhovoval, doporucuji Cockos Reaper - chova se to z meho pohledu tak nejak vice jako "software". Zas na druhou stranu, kdyz zvladnes jakykoliv software takoveho typu, prechod na jiny ti nebude delat problem...

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“