Overhead APEX

to je dřina
Odpovědět
Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Overhead APEX

Příspěvek od Botisko »

Má někdo zkušenosti s těmito mikrofony? Konkrétně se jedná o model APEX 190 (http://www.frontendaudio.com/APEX-190-M ... -04359.htm).

Chci si pořídit overheady kvůli domacího nahrávání (k nim ještě mikrofon na kopák a šroťák) - s kapelou si chceme nahrávat svoje věci; případně natočit nějaké demo.

Díky za odpovědi :-)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Overhead APEX

Příspěvek od RadimCep »

Je to srac. Mel jsem moznost ho zkusit a nikdy vic. Podivej se po necem lepsim na bazaru.

Zkus Rode M3 nebo AKG P170, případně Audix F9, jsou to "nižší" řady renomovaných značek. Mám zkušenost s Audixama a jsou supr na domácí žvýkání.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Overhead APEX

Příspěvek od Wind »

Kup si radši něco jako Heil PR20 (nebo při vyšším rozpočtu Heil PR30), jde to použít na cokoliv a i jako primárně overhead je to dovolím si tvrdit lepší investice.
Oba jsou bezvadný aji na virbl...

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Overhead APEX

Příspěvek od RadimCep »

Co je to zas za značku Heil? Slyším o ní prvně, to zas bude nějaká sračka typu toho APEX?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Overhead APEX

Příspěvek od Sheafraidh »

Pozor, co jsem koukal na ten Heil PR20, tak je to dynamicky mic http://recordinghacks.com/microphones/Heil-Sound/PR-20
Jinak taky doporucuju ten AKG P170 (ten je lehce zastreny, ale na silne hrani mi prisel OK) nebo Audix F9 (je trosku ostrejsi, nez ta P170).
Oboji pouzivam ale v kombinaci s AKG P220 jako doplneni "cinkavosti" v OHs.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Overhead APEX

Příspěvek od Wind »

Heil se vyrábí v Californii, založil to Bob Heil (ve zvukové technice docela produktivní chlapík, viz wikipedie) a ano, jsou to dynamické mikrofony. Ve své ceně ale zní mnohem lépe než levné kondenzátorové, na živé zvučení je používá např. Stevie Wonder na dechy, svůj zpěv, bicí...). Kromě toho jsou oba voiced (neznám české slovo) dost "kondenzátorově", takže nedostatku výšek se bát nemusíš...

edit: teď se nahrávání věnuju víc, než bubnování, takže to beru ze zvučící perspektivy a podle toho, co slyším...

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Overhead APEX

Příspěvek od Posluchac »

Když tak o zvukařině jsou kvalitní stránky http://www.zvukarina.cz

Tam jsem se ptal na mikrofony k bicím a porovnával se zvukaři z praxe, co používají:))

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Overhead APEX

Příspěvek od Sheafraidh »

Ale podle te krivky vidim dost znatelny pokles hned za 10kHz a mezi 10 a 20 kHz neni tedy skoro nic, tak bych se bal, ze ztratim takovy ten "air" (taky neznam cesky ekvivalent). No kazodpadne jsem nemel tu cest ho zkouset, takze rozhodne nerikam, ze to je spatna volba, stejne zalezi na tom, jak se to zpracuje v mixu :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Overhead APEX

Příspěvek od Wind »

Sheafraidh píše:Ale podle te krivky vidim dost znatelny pokles hned za 10kHz a mezi 10 a 20 kHz neni tedy skoro nic, tak bych se bal, ze ztratim takovy ten "air" (taky neznam cesky ekvivalent). No kazodpadne jsem nemel tu cest ho zkouset, takze rozhodne nerikam, ze to je spatna volba, stejne zalezi na tom, jak se to zpracuje v mixu :)
Je pravda, že ta 30 je na to lepší (bere to výšky do vyšších frekvencí; mám kromě 20 kratší (tělem) verzi 30, 31BW)... Ale ze svých levných kondenzátorů zase vím, že to větší množství vzduchu se tam vyvažuje tím, že je ten "air" hnusnej bohužel... Za ty peníze je to podle mě lepší kompromis, kdybych to věděl předem tak si takovou věc jako AKG P120 vůbec nekupuju (i když to není sám o sobě na některé věci špatný mikrofon)
OT: A například na kytary (elektrický aji akustický), virbl, zpěv ap. je to mikrofon naprosto úžasnej, takže to pak jde využít i dál; stejně tak by sm57 byla i na toto využití lepší investice, ale tam už jsou ty výšky ukrojený opravdu brzo na overheady..

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“