Drum shield

to je dřina
Odpovědět
Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Drum shield

Příspěvek od Pavlišta »

Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s živým hraním a použitím ochranného prostředku drum shield např. http://www.thomann.de/cz/clearsonic_lit ... _panel.htm

Při živém hraní s tanečním orchestem mám trochu problém na malých podiích , kdy si zpěváci a muzikanti v lajně přede mnou stěžují na ohlušení hlavně od činelů. Overheady pak i většinou stahuji na nulu a v sále nejsou činely slyšet. Pokud má s tím někdo v tomto dobré zkušenosti, asi bych do toho šel, i když je to další krám , který bych pak musel tahat a stavět. Díky za postřehy.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Drum shield

Příspěvek od onehalph »

Pavlista: hral jsem v lete na jedne zkusebne, kde bylo neco skoro stejnyho, na co odkazujes k Thomannovi (jen po domacku vyrobene ... platy 5mm plexi napojene 3M suchym zipem) – a musim rict, ze me to absolutne nadchlo (a stejne tak i vsechny me spoluhrace) :-) Takze jsem spekuloval, co s tim a nakonec jsme s vydatnou pomoci meho taty vyrobili reseni, ktere muzes videt na fotkach z koncertu tady: https://www.facebook.com/themuxxband (dodelali jsme to den pred koncertem, tak uz jsem nestacil natrit ty drevene listy na cerno – aby to tolik "nesvitilio") ... to reseni, ktere mam ja, je v podstate temer to same jako toto: http://www.akusticka-pena.cz/zbozi-ceny ... -pred-bici (jen kdyz jsem videl tu cenu, tak mi bylo jasne, ze home made reseni je jasna volba). Osobne doporucuju podivat se po dodavateli plexiskla z Tveho okoli a kontaktovat ho ohledne ceny a uvidis sam. V kazdem pripade, i kdyz se to mozna nezda, dela to obrovskou sluzbu a krom spoluhracu, kteri Te uslysi tak nejak ztiseneho, to oceni i kazdy zvukar. :-)

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Drum shield

Příspěvek od Gilnar »

Měl jsem něco podobného, složeného z překrývajících se pruhů plexiskla o šířce cca 15cm. Použil jsem to na koncertě, kde byla ve velkém kostelním sále rocková kapela, smyčce, dechy, pěvecký sbor. Bylo to naprosto hrozný. Nejspíš to nějak tlumilo, jenže oběma směry, neslyšel jsem tedy orchestr ani sbor a rozjížděl se. Hořce jsem litoval, že jsem se na to nevykašlal a nevzal si spíš místo paliček špejle. Ven to možná bylo slyšet míň, ale mně to dost nevyhovovalo. Možná to ale taky bylo akustikou sálu, která byla dost na pováženou, nebo je chyba ve mně.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Drum shield

Příspěvek od onehalph »

Gilnar: jasne – utlumuje to obema smery a je tedy vic nez vhodne mit dobre nastaveny odposlech.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Drum shield

Příspěvek od pete77 »

Lepší je paraván než ty plexy co má Dominik.A sluchátka jsou nutností,ještě je to někdy blbé v komunikaci s kapelou,mezi písničkama:)A viděl jsem když Aneta Langerová hrála venku a její bicmen to má,tak trochu se zvedl vítr a paravan padal na bicí,ale to jde vyřešit.
Počítal jsem to a spojovací lišty jdou koupit u thomanna za 1tis. a 3 tabule plexy 1,5x1m tl.5 výjdou cca na 3tis.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Drum shield

Příspěvek od Pavlišta »

Díky všem za rady, jdu do toho. Hraju s in-eary, takže utlumení z venku mi nevadí, hlavně když bude klid od nářků, že kvůli randálu od činelů dechaři a zpěváci neladí a budu moci pustit i overheady.....

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Drum shield

Příspěvek od Radek.P »

Ahoj, já s plexi hraji. Jsou podia, kde to má smysl a někde zase ne. Mám vyzkoušeno, že pokud je za mnou odrazivá plocha - například zeď bez závěsů (viz foto), moc to nepomůže. Zvuk se odrazí od zadní stěny a dopředu se prostě dostane, ikdyž i tam je určitý útlum. Pokud je např. velké podium se závěsy, tlumí to výborně, z bicích se do zpěvových mikrofonů nedostane téměř nic, co by stálo za řeč. Ale i to má nevýhodu, když na ostatní křičím (ať už z jakéhokoliv důvodu), mají co dělat, aby mě uslyšeli.
Takže pro "špatná" podia by to chtělo vozit ještě další akustické prvky, aby se zvuk nešířil zadem a vrchem (mám to od země do výšky 1.60m).
Co se týká pocitu hraní uvnitř, tak mě to vůbec nevadí. Nezdá se mi, že to nějak výrazně przní zvuk bicích, používám ineary, takže ostatní slyším dobře, bez odposlechu bych ale ostatní neslyšel.
Je to samodomo výroba, jsou to dva kusy na sobě, boky se sklápí, má to i značnou stabilitu. Bez té lišty nahoře by to bylo hezčí a téměř neviditelné, ale při přenášení se to plexi v té délce vlní, že jsem měl strach, aby se to nezlomilo.
Přílohy
Plexi.jpg

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Drum shield

Příspěvek od pete77 »

Jo ,Radku pěkně napsané:)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Drum shield

Příspěvek od Medák »

Letos jsem plexi viděl na koncertě u Anny K a u Anathemy. Oboje spíš komornější záležitosti, kde se to asi opravdu hodí. Bubeník se do toho může opřít a spoluhráči i zvukař jsou v klidu.
Mě si spoluhráči na větším pódiu dávají ještě do odposlechu, takže plexi není nic pro mě. Navíc se mi to vizuálně vůbec nelíbí - jako by bubeníka zavřeli do oddělené prostoru, aby si moc nevyskakoval :twisted: Ale je to asi dobrá věc.

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“