to je dřina
Odpovědět
Archie
Diskutér Sféry
Příspěvky: 106
Registrován: 11 lis 2003 12:44
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Archie »

V první řadě gratuluji k výběru tématu :) Super web, který se zabývá čistě jen zvukařinou ze všech stran a směrů je http://www.zvukarina.cz. Momentálně funguje jeho nová verze ve formě jakoby fóra, takže nejlepší je použít vyhledávání, které většinou odkáže na starší zajímavé články.
<br>Odkaz speciálně pro Kostku: http://www.zvukarina.cz/html/modules.ph ... cle&sid=65 Moc povídání tam není, ale jak autor říká "jedna fotka je za tisíc slov" :) Teorii najdeš v jiné sekci... Jinak na netu se dají najít moc pěkné amatérské stránky s vysvětlením základů zvukařiny (včetně fyzikální teorie bez které to bohužel nejde, ale s jejím pochopení se o to lepší zvučí). Na http://www.zvukarina.cz jsou na ně odkazi v sekci "Linky". Jinak já zvučit neumím, ale jeden čas jsem se o to trošku zajímal... Tak hodně zdaru!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

tak mě napadlo jistě se Vám stalo, že jste ladili kopák - a zvuk byl furt pěknej šit prostě placka krabice a žádnej bass, no a když ste si dali tu práci a přestěhovali jste svoje miláčky do utlumený zkušebny tak voalá:-) zvuk jak DWčka a bass takovej že se do tho musí narvat polštář a nevim co eště, ale teˇˇd vyvstává problém: až se to potáhne na nějakej koncert kde nebude zrovna ideální zvukař potažmo bude to malinkatá místnost prostě koncertíček bez mikrofonů na bicích tak to bude znít uplně blbě, co s tim? (nechci slyšet rady kup si DWčka nebo Sonor Designer, nebo ...):-)

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

To se mi nestalo.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

2 drummer jo jenomže ty máš javorový sonory...a mě se to stávalo s bejvalejma swingstarama a než sem vyměnil blány tak i s rockstarama custom...prostě akustika místnosti je pokaždý jiná a když sem hrál v místnosti kde se ten zvuk netříštil resp. neudusil tak to znělo na hovno:-(

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Mě osobně ne, ale slyšel jsem to na vlastní uši u kamarádový amátky. Ta byla furt hrozně špatná a v odhlučněný místnosti najednou měla lepší zvuk než moje Tama Artstar (nepatrně nadneseno) . Něco je v tom odhlučnění.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

To Sasa: Zkus neco jinyho nez Tamy... :o) Nebo aspon Star clasic :o))

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

2 kostka: jo to samozřejmě tak bude, dokonce DW dělá snary s implantovanejma mikrofonama uvnitř, z prostýho důvodu aby se zvuk neměnil v závislosti na okolní akustice, jinak si myslím že Tamy nehrajou až tak špatně (zvuk to neni kdovíco ale docela to ujde) ale prostě zvuk v mojí zkušebně je fakt uplně jinej než kdekoliv jinde....asi bych to přirovnal ke stavbě repráků, kde je při basový bedně konstruovano tak aby se to ve vnitř neodráželo protože kmitočty basů sou skoro rovný takže se šířej rovnoměrně, no a teˇˇd sem si vlastně odpověděl na ten dotaz co sem tu měl.-))

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Atlet: jo koupil bych třebas gretsceh ty nový javorový, nebo delighty nebo designery, nebo pacific, nebo jiný vymazlenosti, ale pro mě by to asi byla momentálně i trochu škoda:-) už tak sem úchylák, že sem si nikdy nekoupil jetý bicí a vždycky mě stojej tolik peněz, že bych se z toho posr***, ale když já se rozhodoval mezi sonorama 3003 a rockstarma custom, a nakonec sem vybral tamu protže tama má prostě mnohem lepčí HW a zvuk je minimálně srovnatelnej a navíc ty sonorky byly i o něco málo dražší, no a nic jinýho v tý době k výběru nebylo, denska bych asi vybíral jinak a šel bych do těch gretschů z břizi...který sou finančně stejně vysoko..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

to Sasa:
<br>Ja si myslim, ze ten kopak hraje vsude furt stejne, pouze mistnost meni Tvoje vnimani. Tudiz bych to neresil. Bud hraje dobre a pak se musi dat i na koncerte, ci ve studiu dobre sejmout, nebo jej patri hodit do srotu a koupit lepsi. Je to fakt jen vec mistnosti, nehlede na to, ze na zvuk na zkusebne jses zvykly, protoze tam jiste travis nesrovnatelne vice casu. Jakakoli zmena prostredi zmeni i smery, kterymi se k Tobe zvuk Tvych bubnu vraci....nekoho to prekvapi prijemne, nekoho mene...
<br>Ja mam Tamy Artstar a i kdyz to neni zadna bomba, tak zrovna slapak a virbl jsou uplne v pohode. Virbl je dokonce trochu nasisato po padu na zem a od te doby hraje lip : ) A slapak hraje docela dobre at jej naladim jakkoli. Ve studiu je to jedno. Kdyz Ti to blbe sejmou, tak muzez mit treba Delighty a je Ti to k prdu. A na koncerte, v rachotu bigbitu, nuance odlisnosti zvuku oproti zkusebne nejak neresim. Radeji se SNAZIM hrat dynamicky vyrovnane a citelne. To pak dela se zvukem divy.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Nekdo mi rikal, ze hral kdysi na nejakem festaku na vychodnim Slovensku a byly tam jen stare Amatky. Vsichni, kdo na to hrali, meli zvuk na hovno a nadavali na zkur...e bubny, az prisli na podium Kabat a Hurvajsovi to teprve zacalo hrat! At uz si to chceme, ci nechceme priznat, je to hlavne o prackach. Mimochodem, Kabat fakt nemusim, ale Hurvajs je, ja myslim, dobrej bubenik (alespon v tom, co dela).

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Od kabatu se mi libi jen deska Ma ji motorovou. To je vcelku pekne zaranzovanej metalocrossover nebo tak neco. Hurvajs tam hraje stavnaty bici. Dalsi desky uz jsou jenom bum čvacht - nuda.
<br>Dobrej bubenik zahraje i na Amatky, ale aspon virbl by nemel bejt tyhle znacky.... :o)

Archie
Diskutér Sféry
Příspěvky: 106
Registrován: 11 lis 2003 12:44
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Archie »

Narazil jsem na web http://audio.komunita.cz/ak-uvod/ a docela se mi líbí, hl. sekce teorie a dílna.

Omar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 11 srp 2003 11:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Omar »

Zaleží i na psychice. Když za ty amatky lezu s tím, že jsem naštvanej a pořád si na ně stěžuju jak na to nepůjde hrát a jak to bude mít blbej zvuk, tak se to podle mě projeví i na hře.
<br>
<br>Kopák jsem taky dlouho řešil. Neříkám, že to je těď nějaký zázrak, ale pomohlo mi když jsem vytvořil kombinaci dvojitá pinstripe + kolečko na místo dopadu beatru. No a pak "šteluju" deku do okamžiku, než zmízí ten hnusnej dozvuk á la naklaďák projel tunelem. Hodně taky zaleží na naladění blan...ale tohle mi přijde jako dobrá cesta. (alespoň pro můj kopák)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

Byl někdo včera v Brně na Výstavišti na Majálesu? co říkáte na zvuk? podle mě jenom kopák+basa+zpěv a na to že tam hrály samý kytarový kapely dost vopruz.
<br>Měl sem sto chutí chrstnou zvukařům-na obou scénách- pivko do xichtu.

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Dnes už zvučí každej debil. Před tejdnem jsme někde hráli, nebyl mi schopnej dát do odposlechu víc basy, takže jsem to jel na zpěv! (to už jsem byl docela nasupenej) a tvářil se, že už je to komplet dobrý, když jsme dohráli, tak mi vynadal, že jeden kytarista měl moc vyhulený kombo a druhej moc potichu a že s tim nemohl nic dělat.
<br>
<br> Dlouho jsem si na žádnýho zvukaře takhle nezařval.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Zvukařina je nevděčná práce, ale je fakt že se k tomu dost často nachomejtne nějakej debil a nenaděláš s tám nic :-(

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

pozor pod pojmem zvukař se ještě pořád v Česku myslí majitel aparátu!!! a to je smutný.
<br>Jinak udělat zahuhlanej zvuk bez středů a vejšek na openairu to chce asi dost "umění". A když hraje Znouzecnost se 2kajtrama a je slyšet jenom jedna a to ještě jenom v předehře - když hraje sama, a to sem stál 2m před mixákem - to je vrchol!!!!!
<br>toď malá "reklama" na MusicData!!!

luda
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2003 00:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luda »

sem myslel ze MusicData byvala docela slusna firma co se tyce zvuku... asi se pohorsili nebo co?!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Nevím, nám MusicData pravidelně zvučí Festival 3+1 v Letovicích (viz. http://www.trialog-brno.cz/festival ) A ten zvuk je vždy geniální a přístup profesionální. Tak nevím, možná si vybrali slabší chvilku, možná taky závada na aparátu, kdo ví, ale jsou dobří!

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

mate nakej programek na nahravani? moc se v tom nevyznam... pomuze mi nekdo??chcem nahrat s kapelkou "minidemacek" ale at to aspon trosku zni.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Používám tyhle
<br>Goldwave - http://www.goldwave.com
<br>N-Track (hodně vychytanej) - http://www.fasoft.com

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 extradrson:
<br>sežeň si Cakewalk Overture nebo nějaký jiný a k tomu Soundforge.

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Cool edit jsem kdysi tušim používal já, už moc nepamatuju, ale dělalo se mi s tim dobře.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

cakewalk je jůzersky nejjednodušší a nejlepší - nabízí docela hafo funkcí, ale musíš k tomu stáhnout ten modul na zpěv, jinak se tam moc se spěvem makat nedá....

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

extradrson píše:mate nakej programek na nahravani? moc se v tom nevyznam... pomuze mi nekdo??chcem nahrat s kapelkou "minidemacek" ale at to aspon trosku zni.
pužívám cooledit2pro ;-) myslim že je to nějak http://www.cooledit.com a jde tam stáhnout zkušební verze...

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“