to je dřina
Odpovědět
Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Mám dotaz a doufám, že jsem pro něj zvolil vhodný téma. Takže: Uvažujeme o tom, že by jsme do kapely přibrali houslistku. již jsme to zkoušeli, ale je problém v nazvučení. zatím jsem to snímali přes normální mikrofon. Mohli by jste mi prosím poradit, jak a čím nazvučit, a kde a za kolik se to dá sehnat? Zatím jsme v počátcích, takže nechceme investovat do elektrických houslí. Děkuju

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

no do houslí se zabuduje piezosnímač s předzesilovačem, tak jak se to dělá u akustické kytary, a výstup bude na klasickej jack. cena podle kvality od pár stovek po pár tisíc, ale bude to asi chtít nechat zabudovat odborně nebo sehnat něco "mobilního", hledej "snímače pro akustické nástroje"

Tom P.
Pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 24 pro 2004 21:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom P. »

Ony se dělají i pieza takový že to jen nalepíš pod struny oboustrannou páskou a po hře to zase sundáš, stojí to nějak kolem pětikila ale je to na nic. Holka co se mnou hraje to měla a byly s tím jenom problémy takže doporučuju raději připlatit, ale v když se zeptáš někde v hudebninách tak ti určitě řeknou víc

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Hodně a rádo to chytá vyzbu, hlavně u levnějších krámů, tyto piezzo snímače nemám rád :-(

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Hmmm......počítám že piezo snímač bude dosahovat kvalit jako piezo amplión (tedy reproduktor)... :P :P - takže na ho..o!!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Zvukově to není špatný, ale mikrofon je mikrofon.
ty piezzo sou hodně citlivý a rády napískávaj, musí to být něco kvalitnějšího, je potřeba se zeptat v krámě.

Tom P.
Pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 24 pro 2004 21:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom P. »

Ve studiu samozřejmě nikdo nebude točit jinak než na mikrofon ale na živé hraní je to lepší pro zvukaře i pohodlnější pro muzikanta. Ale to nemá cenu řešit tím krámem za 500 ale snímačem za 5000 do kobyly, jenže to ti tu kobylu musí někdo předělat kdo to dělá. taky to nemá moc cenu bez rozumnýho DI boxu ale to většina zvukařů má a na zkoušení se to dá přežít i bez toho

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

To polymorph:
Co jsem zatím slyšel, tak piezo nedokáže zahrát nic jinýho než vysoký tóny ne (tak frekvence když chcete)??? Máš ale pravdu v tom, že mikrofon je mikrofon....

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Moc vám děkuju za rady a typy. Proberem to a něco vymyslíme. Dík

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ha,chtěl sem se zeptat,možná vám to přijde triviální
Kterým mikrofonům se říká OVERHEAD.....a prosim chci jen študované a stoprocentní odpovědi...
Na toto téma se dá kupodivu rozvinou velká diskuze..sám nebudu sdělovat svůj názor a počkam jaxe někdo vyjádří.Abych nemystifikoval.
Zdurazňuji,že prosím o odpověd ty co to nabeton "ví" a ne ty co si to "myslí".
Dík moc

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jsou to mikrofony nad hlavou bubeníka vychází to i z toho anglického názvu Over Head = over - nad (7. p.) ; Head - hlava :-)
Snímá se jimi souprava jako celek a hlavně také činely.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Není to podmínka, ale bývá tomu tak.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

A já študovaně a stoprocentně tvrdím, aniž bych si to myslel, jak zní zadání, že jako overhead se označuje mikrofon, který je prostrčen otvorem v bláně pro ambientní sejmutí zvuku uvnitř bubnu. S Polymorphem jsem zajedno, že to vyplývá z anglického označení; over-přes (4.p.), head-blána. Když si představím, že takové mikrofony jsou nejvíc používány na kopáku, dodávám, že overheady jsou nejčastěji dynamické. V poslední době se objevuje trend umisťovat takto mikrofony i do otvorů v úderných blanách malého bubnu nebo tomů, ale oponenti namítají, že skutečnost, že bubny potom nehrají, nemůže být vyvážena lepším ambientním zvukem. Naopak nemohu s Polymorphem souhlasit, že se overheady snímá souprava jako celek, případně činely. Řečené to popírá. V relativně nové sadě činelů Zildjian re-mix se sice objevují crashe s otvory pro overheady (v souladu s progresivním zaměřením sady), ale praktické využití naráží na to, že činely do mikrofonů naráží. A když už jsem na to narazil, bacha, abyste při využití tohoto nového postupu nenarazili. Tak.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Teď jsem to chtěl říct. Když chtěl tazatel diskusi, má ji mít. Jako první nabízím možnou kombinaci over ve smyslu přísudku "převrácený, vzhůru nohama" + head jako "hlávka".
Druhá možnost je vyložit si over jako "být hotov s něčím" + head-britský slangový výraz pro orální sex. ( :o )
Třetí variantou je over-"kolem"+head-"vrchní číšník".
Takže shrnuto: Když někde v blízkosti bicích uvidíš kapustu vzhůru nohama nebo unavený pár případně kolem chodícího vrchního, určitě jde o overhead.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

:-) he he
tím pádem bych se na to vysral a požádal Toma.P který je tu jediný, o kom vím, kovaný přímo ve zvukové problematice!!!!
Nuž tedy, nechť se vyjádří :-)

Tom P.
Pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 24 pro 2004 21:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom P. »

Polymorph píše:Jsou to mikrofony nad hlavou bubeníka vychází to i z toho anglického názvu Over Head = over - nad (7. p.) ; Head - hlava :-)
Snímá se jimi souprava jako celek a hlavně také činely.
Je to jak říkáš ale kdo to vymyslel nebo proč, po tom sem nikdy nepátral..

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

No s příspěvkem sem přišel já a nepřihlásilo mě to.....jde o to,že jsem si myslel to stejné co Polymorph,ale na bubenickem srazu Mgr.Kudibala jsem byl oveden v omyl ....a ty morpfe,kdyby jsi pohrdavě neodešel na pifko,byl bys do problematiky také zatažena....Mistr Ondřej Hrůza mě tam totiž informoval,že overheady jsou ty na jednotlivých bubnech(dynamiky) a ne ty nad hlavou (kondíky) ... což je věc nad kterou sem se pozastavil....nevím čím už argumentoval,ale když jsem o tom tak přemýšlel ,tak sem si říkal,že je to možné chápat ve smyslu blana=drumHEAD..drum tělo bubnu a head hlava bubnu...a ty klipsy jsou OVERHEAD .... takže buď má většina lidí zažité špatné dogma,a nebo se mylil někdo jiný....proto jsem tenhle příspěvek chtěl uvést až později a vyslechnout si odpověd někoho kdo to zkutečně ví a ne někoho kdo se domnívá.
Myslím,že je načase ujasnit si názvosloví. :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

overheads sou ty jak říká morph a tomP

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

mám to tak taky zažitý :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

2 Hugo:
Pravda je jen jedna a to je ta kterou tu pronesl Tom.P, já, Sam atd. krom toho je to léty zažitý termín uvšech zvukařů n celým světě. Není to můj výmysl, je to prostě tak.
Ondřej se prostě v některých věcech mýlil....
Naposledy upravil(a) Polymorph dne 12 zář 2005 21:48, celkem upraveno 1 x.

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda »

Možná blbý dotaz - tak trochu spojen s předchozím hodnocení (ne)kvalit zvukařů:
Mám resonačku na kopáku bez otvoru,a někteří zvukaři to pokládaj za dost velkej problém.. Jaký s tím máte zkušenosti?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ano, hodně zvukařů to nemá rádo, ale je to proto že to neumí zvučit a nebo nemají optimální mikrofony!
Zvukaří rádi totiž ze zvuku VB, tím že dají mirkofon dovnitř a pokud možno co nejblíž k hrací bláně, rádi dělají uniformní zvuk, kterej vykouzlí na mixu, což jim u mikrofonu před plnou blánou moc nejde a neumí udělat takovej zvuk VB, aby se prosadil v celku a zároveň jim nezahuhlal a nepřeřval celej spodek.
Asi k tomu budou i jiný důvody, ale dobrej zvukař nemá s bicíma s plnou přední blánou problém!

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda »

Polymorph píše:Ano, hodně zvukařů to nemá rádo, ale je to proto že to neumí zvučit a nebo nemají optimální mikrofony!
Zvukaří rádi totiž ze zvuku VB, tím že dají mirkofon dovnitř a pokud možno co nejblíž k hrací bláně, rádi dělají uniformní zvuk, kterej vykouzlí na mixu, což jim u mikrofonu před plnou blánou moc nejde a neumí udělat takovej zvuk VB, aby se prosadil v celku a zároveň jim nezahuhlal a nepřeřval celej spodek.
Asi k tomu budou i jiný důvody, ale dobrej zvukař nemá s bicíma s plnou přední blánou problém!
Ano souhlas,nedávno jsem se radši před koncertem zeptal zvukaře,jestli to bude o.k.,nebo ji mám sundat,a odpověd zněla,že není problém.. 8) Akorát potom mi říkal že ten kopák nemá takovej ten atack,ale zvuk to byl pohodovej.. A asi týden před tím mě zvukař málem poslal do prdele jak to je vůbec možný ze nemám otvor.. A tak šla blána dolů.. :roll:

Tom P.
Pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 24 pro 2004 21:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom P. »

Ono je to s tou díroou snadnější, když dáš mikrák dovnitř tak zvučíš opravdu buben ale venku ti to posbírá všechen možnej bordel po podiu... hnus :? Taky to nemám rád, naživo je to nepraktický

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

To bych řekl že není pravda!!! Je to pouze pro zvukaře jednodušší!!!!
Nic víc v tom není!

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“