Jaká komba k bicím ?

to je dřina
Odpovědět
Alibaba
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15 úno 2008 13:07

Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Alibaba »

Panstvo, jelikož tu na téma ozvučení nic není :evil: , tak prosím pište:
Basová ? Klávesová ? Kytarová ? S jedním repro či více ? Jedno nebo hned dvě pro oba kanály, případně jaké propojení ? Kolik wtů ? Jaká nebrat.....atd. atd.
Rady - tipy - triky - návody.....
Díkes

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Polymorph »

Otázka na otázku:
K čemu ty komba potřebuješ? Respektive co jimi chceš zvučit?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od mates »

Presunuto na spravne misto !!!!!!!

Alibaba
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15 úno 2008 13:07

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Alibaba »

Polymorph píše: K čemu ty komba potřebuješ?
No, protože jsem to původně psal do sekce elektronické bicí, domníval jsem se, že bude jasné, že chci zvučit právě tyto.... 8)

p.s.
...že jsem se toho dozvěděl... :evil: ...Slovy klasika: "připadám si jako jasnovidec !"

Vili z Role
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2011 13:53
Bydliště: Nová Role

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Vili z Role »

No, protože já jasnovidec nejsem a vlastním el. bicí, rád bych také věděl jakéže kombo bych měl pořídit popř. jakého se vyvarovat... Děkuji za rady. Vili

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Drumman »

KOMBO? :? no nevím nejlepší asi bude PA pokud to chceš brát na kšefty a domů na cvičení ti stačí sluchátka... kombo bych rozhodně nebral...

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Drumman »

Alibaba píše:Panstvo, jelikož tu na téma ozvučení nic není :evil: , tak prosím pište:
Basová ? Klávesová ? Kytarová ? S jedním repro či více ? Jedno nebo hned dvě pro oba kanály, případně jaké propojení ? Kolik wtů ? Jaká nebrat.....atd. atd.
Rady - tipy - triky - návody.....
Díkes

Jinak sorry ale z tohodle se fakt nedá vyčíst k čemu to chceš a co od toho čekáš...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Sheafraidh »

Kdyz neni PA, tak bych doporucoval basovy (resp. to je jediny, s cim mam zkusenosti, jinak samozrejme pouzivam doma jen sluchatka) - hral jsem pres jednoho basovyho Warwicka 15'', myslim, ze neco takovyho a diky ekvalizeru a te horne to bylo docela OK...

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Drumman »

Sheafraidh píše:Kdyz neni PA, tak bych doporucoval basovy (resp. to je jediny, s cim mam zkusenosti, jinak samozrejme pouzivam doma jen sluchatka) - hral jsem pres jednoho basovyho Warwicka 15'', myslim, ze neco takovyho a diky ekvalizeru a te horne to bylo docela OK...
ale za tu cenu už sežene slušné PAčko z bazaru :roll:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Sheafraidh »

to je asi pravda - ja to nekupoval, ja si to jen pujcil...

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Kalik »

Na domácí cvičení s občasným předvedením kámošům by mohla stačit nějaká malá aktivka. Neni to nejideálnější, ale účel to splní. A cenově je z čeho vybírat (Skytec a podobný šroty za 3K až RCF za 15-20K). Pokud se hraje v kapele, která má ve zkušebně PA, tak to rvát rovnou do toho. jinak samozřejmě sluchadla 8)

Vili z Role
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2011 13:53
Bydliště: Nová Role

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Vili z Role »

Abych se přiznal, doma se mi nechce, mít sluchátka na hlavě. Zatím používám aktivní repro se subwofrem, ale v případě, že bych si chtěl zahrát jinde, tak se musím píchnout do mixu nebo mít vlastní kombo. Měl jsem za to, že kombo k el.bicím je běžná věc....

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Alena »

Já myslím, že je tohle docela důležité téma. Řeším momentálně obdobný problém. Jaké ozvučení pořídit pro el. bicí. Sluchátka jsou dobrá, ale když si chceme udělat zahradní slavnost nebo zahrát v obýváku s kapelou a žene se to přes mix do PA tak z toho leze úplně něco jiného. To samé na koncertech. Co někdy dokážou udělat zvukaři s mým jinak perfektním zvukem Rolandů je šílený. Takže bych měla představu, že si přivezu kombo, na kterém budou korekce, nastavím odpovídající zvuk podle prostoru a nechám to sejmout mikrofonem. Protože do sluchátek to zní perfektně a z PA je to buď vyvejškovaný nebo zastřený. Dohady se zvukařema jsem vzdala už hodně dávno. Takže má někdo nějakého favorita na nazvučení? Děkuju za příp. odpovědi.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká komba k bicím ?

Příspěvek od Sheafraidh »

Sheafraidh píše:Kdyz neni PA, tak bych doporucoval basovy (resp. to je jediny, s cim mam zkusenosti, jinak samozrejme pouzivam doma jen sluchatka) - hral jsem pres jednoho basovyho Warwicka 15'', myslim, ze neco takovyho a diky ekvalizeru a te horne to bylo docela OK...
u me se zatim favorit nezmenil...

Odpovědět

Zpět na „Zvukařina“